Vjeshte… dhe ëndrra…!

0
733

Vjeshte… dhe ëndrra…!

XHEVDET FETAHAJ·21.11.2016

Nate vjeshte, acar e gjethe me stinen e vone ne lojen virtuale
Drite e zbehte qiriu e silueta n’kendin e preferuar po treten…

Oxhaku i motmotshem ngrohtesi e flake zemrash na dhuron
Fjolla bore dritaren time perqafojne, mallin e pashuar ndezin…

Ere e malit na perqafon e kujtimet tona treten n’pambarim
Lum i Bardhe, deshirat e endrrat tona, kaltersive strehoj!

20 November 2016, NYC

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu