Vizita e kryeministrit Rama në Shtëpinë e Bardhë në SHBA, shtërngimi i duarve me Presidentin Obama, thyen fotoshopet e Sali Berishës

0
543

Gjin Musa

Vizita e kryeministrit te shtetit Shqiptar, se bashku me nji delegacion serioz ne shtepin e bardhe ne SHBA nga opozita shqiptare eshte komentuar ne format dhe ne bindjet e tyre.

Kjo vizit nder ma te veçantat,biles e pa perseritur ndonji here nga asnji kryeminister apo president i shtetit Shqiptar.
Ne kete takim presidenti Obama thyeu protokollin e parashikuar, nji gje jo e zakonte per shtepin e bardhe.
Kryeministri i shqiperis z.Edi Rama qe nga dita e ardhjes ne pushtet,ka qene promotori i politikave ballkanike dhe Europiane,eshte pritur me shume interes nga presidenta shtetesh dhe kryeministra te Ballkanit,Europes dhe ma gjere.
Edi Rama pati kurajon dhe guximin te thyeje akullin mbi 50 vjeçare ne mardhanjet ne mese Shqiperis dhe Serbis,ku opozita dhe kryesishte SaliBerisha nuk lane gje pa vjedhur per goje ne foltoren e parlamentit,ne mediet vizive dhe ato te shkruara,pa kuresyer medjen elektronike dhe fb.

Populli thote nji fale te urte!
I shari di vetem te shaje,ipa moraleshmi i do te gjithe te pa moralshem.
Rilindja erdhi ne pushtet,pase tete vitesh kasaphan ne ekonomin dhe ne ushtrin shqiptare,nji polici te pa pregaditur,te pa perkrahje nga shteti i “Berishes”.

Kualicioni mori persiper ndertimin e shtetit ligjore,nji shtet qe vetem emerin kishte shtet!e korruptuar ne ç’do segmente te saje,me nji diplomaci qe vetem e nxinte emerin e shqiperis,pa dashur ti kaloje te gjithe ne nji site,sepse kishim ambasador si ate ne Belgjik,Rumani,SHBA e disa vende tjera qe e kane nderuar diplomacin shqiptare,po si do punonte diplomacia me ndershmeri, kur ajo drejtohet nga harrakat si Lulzim Basha dhe Aldo Bumçi qe ishin shemtyra e diplomacis shqiptare.
Shqiperia ne tete vite pati ne krye te forcave te armatosura njerz te lidhur me boten e krimit si Fatmir Mediu dhe Arben Imami, Shqiperia kishte ne krye te ministris se punve te brensheme nji kaste rrugaçeshe qe i sherbenin klaneve famzeza te Sali Berishes.

Ajo qeverisje kishte ne krye te ministris se shendetesis njerz qe mendonin vetem per xhepat e tyre dhe te klaneve qe i rrethonin,kishim nji minister financashe qe kishte prodhuar fajdet me kelyshet per rrethe,e thane troç, shqiperia ishte shkaterruar totalisht totalisht,borxhet kishin arritur kulmin.
Qeveria Berisha prodhoje ate qe shqiperia ase qe e priste,Gerdecin me 26 te vdekur,21 janarin me autore te krimit Lulzim Basha dhe Sali Berisha,vargu i te keqijave nuk ka te sosur,fillo me Saliun dhe Jozefinen qe e kishin bere parlamentin prone te korrupsionit shtetror.

Po le te kethehemi tek kryeministri aktual z.Edi Rama i cili qe ne fushaten elektorale premtoi per ndertimin e nji shteti ligor dhe demokratik.
Opozita aktuale nder ma te dobtat ne keto 25 vite premtonte per nji opozit “konstruktive” per “reformat” qe i duheshin shqiperis per tu bere pjese e botes demokratike.
Realiteti foli te kunderten,nji mazhoranc qe do ndertoj shtet edhe pse me dhimje,perballe nji opozite qe me ç’do çmim po punon ta nxije realitetin Shqiptar.

Vizita e z.Rama ne shtepin e bardhe,takimi shume i perzemert me presidentin Obama,neshkrimi me fbin nga ministri i puneve te brensheme z.Sajmir Tahiri tashma konfirmohet pa asnji ekuivoke se reforma ne drejtesi eshte e pa shmangesheme,te koruptuarit perpara dretesis,GERDECI DHE 21 JANARI NE DUART E FBI.
Tani Berisha do ti quaj foto shopet e Rames dhe te Tahirit!…

Po ky eshte fundi i botes se krimit dhe i Lazaratit o z. BERISHA.
Amerika tani ka gjetur ne shqiperi partner te vertet,te beses dhe te veprave,jo si ne kohen tane qe sabotoje ç’do gja te mire ne adresen e Shqiperis dhe te shqiptareve.
Te mashtroshe nderkombetaret je i deshtuar,Edi Rama ka meriten e nji burre shtetari te vertet.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here