Ulkonja dhe zogjtë e SHQUP

2
634

Gjin Musa

Ulkonja tashma i ka futur zogjet nen sqetolle, i ka nene komande ulkonja Berisha.
Pa fetyresia e ushtareve te SHQUP u duke edhe sot, ne çdo te ejte vine ne sadhen e parlamentit dhe japin nga nji koncert recital te pregaditur nga ulkonja Berisha.
Po ç’motiv kishte sot largimi i tyre nga punimet e kuvendit?
Pergjigjen e jepe çdo shqiptre, ushtareve te SHQUP i ka mbaruar
logjika e debatit konstruktiv.
Nji grup parlamentar ti shkojn pase nji njeriu tersishte te inkriminuar, kjo ndodhe vetem ne partin demokratike te Shqiperis!
Nji pyetje te linde natyreshem.
Jane te gjithe si deputet te inkriminuar? dhe shkojn pase babajte te krimit!
Kesaj pyetje duhet ti pergjigjen votuesit te cilet i kane votuar, pse e votuan Sali Berishen?
Per “kontributet”qei ka dhane demokracis ne keto 25 vite, vjedhje, vrasje dhe tradhti ndaj atdheut, ky eshte “lideri”shpirtenor i shkaterrimit te demokracis.
Ne grupin parlamentar te PD ishe n-kryetari Astrit Patozi pse nuk e votoj kryetarin fallco Lulzim Basha, po ishe keshilltari i kryeministrit dhe pastaj minister i drejtesis z. Alibej, a doli publikishte kunder PD se nuk ishte i kenaqur me udhheqjen aktuale, sepse nuk poi vleresoheshin meritat! Pse u kthye dhe tani bene rolin e zedhanesit, moral politik…
Jozefina qe i rri pase bythe Berishes kudo!pse kjo dashni e pa shoqe? Apo se z.Jozefin ka te njejten filozofi me ulkonjen Berisha,e veshur ne te zeza ulkonja femer kerkon ta kete partin nene hyqem si dikur me Berishen.
Ne ate grup parlamentare jane mafia e krimit shtetror,Ridvan Bode si minister finace,njeriu qe di ta fuse shqiperin ne kriza ekonomike.Arben Imami njeriu qe degradoi ushtrin shqiptare,e beri plaçe personale,shiti ç’fare i erdhi per dore,po me bekimin e ulkonjes Berisha u dha pasuria kombetare me koncesione,famila Berisha duhej pasuruar,si rezultat i krimit financiar Berisha me familjen bleu drejtesin ne kohen kure ishte ne pushtet,bleu dhe e futi ne thes kreun e shtetit “Presidentin”Bujar Nishani,i cili mjerisht nuk eshte president i popullit,po president i familjes Berish dhe i SHQUP.
Kjo kaste kriminale, po kerkon me ç’do kushte te baltosi qeverin,te mos lejoj reformen ne drejtesi,sepse reforma ne drejtesi do i çoje ne banken e te akuzuarve, zogjet dhe vete Ulkonjen Berisha.
Ketu qendron roli i bojkotit ne seanca parlamentare,per kete mungon dialogu konstruktiv,kjo eshte arsyeja qe partis demokratike poi rreshqet toka nene kembe,po sei ka shterruar burimi i ashashit, prolloje populli, blije shteti dhe shite krimi i kondrabandes,kjo ishte qeveria Berisha qe mbushi shqiperin me lane narkotike, kjo mazhoranc ju preu kafshaten.
Kure flete z.Vokshi per shendetesin ne kohen e saje, nuk ka shqiptare qe nuk ze koken me grushta.
Nji mjeksi totalishte ne sherbim te fitimeve per pushtetaret,spitalet te gjitha te shkaterruara,te çonin madhin e Afganistanit,populli e vuante luksin e z.Vokshi dhe rrethit te saje mafioz.
Le te flasim per policin e shtetit ne kohen e Mulit dhe te Mulanve qe i nerronte Berisha per interesat e familjes.
Nji polici pa uniforma,pa karburant per makinat e sherbimit,po sa harxhonte vetem Jozefina Topalli karburant nuke harxhonte policia e te gjithe Shkodres,kjo ishte qeverisje!e kane goje te flasin ata qe prodhuan 97, Gerdecin e 21 janarin e deri ne tradhtin kombetare.
Na u dashka akoma te degjojme Miloshevicin qe tradhtoj Kosoven,qe burgosi Adem Jasharin,qe furnizoje ushtrin Serbe me karburante per te çfarosun popullin e Kosoves,po nau dashka te degjojme akoma spiunin e UTB-Jugosllave,nau dashka te degjojme ligjeratat e pinjollit te oborrit Hoxhist,nau dashka te degjojm ate Sali qe ne 97 dogji e vrau shqiperin,po nau dashka ta mbame si ikon te “demokracis”njeriun qe vrau ne Gerdec 26 jete njerzishe qe punonin per pasurimin e familjes Berisha, po nau dashka qe ç’do te ejte te degjojm ulkonjen Berisha qe me urdherin e tije dhe te kelyshit te ulkonjes Lulzim Basha, vran me 21 janar, 4 qytetar te pa fajshem ne shesh duke protestuar kunder rregjimit te ulkonjes Berisha.
Ne cilin vend demokratik te botes do jetonte i lire, biles me imunitet, deputet nji kriminel si Sali Berisha?
Tani nje gje dihet, nji drejtesi totalisht e kapur nga presidenti i republikes z. Bujar Nishani, po me urdher te ulkonjes Berisha.
Kjo eshte partia demokratike e S.Berishes,kjo eshte e verteta qe Berisha hunguron çdo te ejte ne foltoren e parlamentit,per te disinformuar publikun.
Ne tere historin e shtetberjes ne Shqiperi ,qe nga 1912,vendi nuk ka njohur “politikan”kaqe te inkriminuar dhe anti kombetar.
Ne se fale drejtesia,nuk do fali populli,kriminelet Berishian nuk munden te na terheqin zvarre mbare nji populle!koha do gjykoje te verteten.

2 KOMENTE

  1. Nje analize shume e sakte e nje gazetari investigues e shume kurajoz …Jane fakte te verteta por mjaft dritheruese ajo cka percjell nepermjet ketij shkrimi analitik dhe pa ekuivoke eshte ne te pare dhe e ka mprehur mire majen e penes si maje shpate dhe ndonese godet me shume nga e djathta Gjin Musa ka guximin me brilant ne gazetaret e kesajkohe dhe ner me te paret ne zonen e veriut,ndonese eshte ne emigracion, qe te godase edhe nga e majta aty ku korrupsioni ,krimi i organizuar.allishverishet me tenderat etj,shtrijne tentakulat e veta…

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here