UJQËRIT E POLITIKËS, NJOLLA E ZEZË PËR SHQIPËRINË

0
590

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

O REFORMA NE DREJTESI, OSE SHPERBERJA PERFUNDIMTARE E PARTIVE POLITIKE.
FATET E ATDHEUT DUHET T’I MARRIN INTELEKTUALET NE EMIGRACION. RRUGE TE MESME S’DO KETE…

Tashma sa po vjen e ngushtohet rrethi, litari dikujt po ia shterngon qafen! Reforma ne drejtesi do të bahet ne Shqiperi.
Fol Berisha e here fol Meta, keta intriganta te politikes shqiptare, jane ne halle…
Zollumet jane marramendese, ndoshta te pa shoqe ne Europë!

Dikujt nga keta “politikanë” te pafytyrë dhe te pa moral, i shkon mendja se do mundin SHBA dhe BE?
Mjaft me perroçka e dallavere neper kancelaritë Europiane, ju ka dalur boja, ka mbetur vetem ndryshku i korrupsionit, ndryshk qe po i gerryen per s’gjalli keta maskarej te politikes.

Dikush nga deputete e te majtes, po ish kryeministri Pandeli Majko beri nji deklerat disi “bombe” zgjedhje te parakohsheme dhe referendium nji herashe! Nji shaka e dites, apo nji provokim publik, apo e then troç deshtim i PS perpara korrupsionit dhe rivendosjes se shtetit ligjor.

Ne se reforma ne drejtesi nuk realizohet, athere si te majtit dhe te djathtit,si te gjitha partiçkat e kerpurllave te largon nga loja politike,sa nuk e kane çuar vendin drejt nji gjakderdhje te pa shmangsheme.
Ujqerit e politikes shqiptare te heqin llembet e krimit, te shkojn perpara drejtesis.

Shqiperia dhe shqiptaret nuk durojn ma kete jete mjerane, o te behemi zote te vatanit, ose ti dorzohemi Europes! Po pa harruar Fishten e madhe: OI Europë, oi kurva e motit.
Tani populli shqiptar pa ngjyrime politike te ngrihet ne kame, te paralizoj jeten sociale ne vend, reformen ne drejtesi, ose shperberja e te gjitha partive politike.

Ne shqiperi duhet te rilindi 90, po pa gjak dhe rremuja, keta kusar te politikes t’i marrim peng, dhe nji dite drejtesia tu japi ate qe meritojn, ketyre vrastareve, ketyre mafiozve qe kane pervetesuar te gjithe pasurinë kombetare.
Askund ne bote nuk ndodhe kjo qe po ndodhe sot ne Shqiperi, fatet e kombit buze nji gremine te pa shpetim!!!
Shqiperia sot ka nevojen tuaje o bije dhe bija qe ne vitet 90 rrezuat diktaturen, po diktatoret mbi jetuan,shifni ku jemi pase 26 viteve “Demokraci”, skamje dhe mjerim, shtypje dhe varferi deri ne palc…

Si thoni vëllezer shqiptarë, ju nena dhe motra qe jeni rrugeve te botes ne mergim, t’i leme keta hajdut dhe vrastarë te na shperftyrojnë atdheun, te na dhunojnë gjakun e te pareve, koha sot do trima dhe trimnesha, koha sot do njerzit e zgjuar, jo Shqiperisë nuk i mungojnë! Nji dite doi dalin per zot gjakut te pareve, do i dalim per zot fateve te Shqiperisë, se keto hale te ketij shekulli na e nxin emrin Shqiptar.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here