Turp për parlamentin shqiptar!

1
802
Po ngarkohet...

Sot u mblodh ne seancë plenare parlamenti i Shqiperisë.

Nuk i shkoi askujt ndermend qe te propozonte nji minut heshtje per vdeekjen e ish-deputetit të PD-së, të ndjerit Gilman Bakalli, që vdiq nga një sëmundje e rëndë para disa ditësh.
Nese i ndjeri Bakalli do te ishte hajdut, sharlatan dhe i inkriminuar, do te kujtohej me siguri sot.

PD tregoi pafytyresinë e saj, ajo doli hapur se eshte kunder inteligjences, kunder njerëzeve me dije shkencore, kunder njerzeve me integritet, turpi qofte per grupin parlamentar te opozites.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Gilman Bakalli edhe pse u nda nga jeta teper heret, i perket pavdeksisë, i perket njerëzeve qe historia do i vleresoje.

Partia Demokratike – nji parti e krimit dhe e korrupsionit, sot tregoi hapur urrejtjen e saj ndaj intelektualve dhe shqiptareve me integritet, si dhe mos-vlerësimin e saj për njerëz që i shërbyen dikur.

Gilman Bakalli i perket pavdeksisë.

Gjin Musa, gazetar.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

1 KOMENT

  1. Edhe unë nuk jam dakort me këtë xhest të parlamnetit shqiptar. Duhej me patjetër të mbahej 1 minutë heshtje për ish-deputetin e Partisë Demokratike, njeriun e fjalës dhe mendimit të lirë të ndjerit Gilman Bakalli. Ne duhet të jemi më human e njerëzorë kur bëhët fjalë për një largim nga kjo jetë e një personi, i cili ka qënë për 4 vjet përfaqësues i popullit në Parlamentin e Shqipërisë. Nuk e di pse kjo lloj mungese respekti kur në ditën e varrimit përfaqësues të të gjithë spektrit politik shqiptarë ( duke përfshi edhe ata të PD-së ) folën me superlativa për Gilman Bakallin, këtë intelektual, politikan, publicist, gazetar etj. shumë profesionist. Familjes dhe të afërmëve të tij u shpreh edhe një herë ngushullimet më të sinqerta. Nga Sytki Ndrecaj Koplik, Malësi e Madhe.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu