Të kërkosh t’u japësh pushtet hajdutëve e vrastarëve do thotë ta varrosim Shqipërinë si në ’97-98-n

0
582
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Lexoj komente nga ma te ndryshme, dikush na uron fitoren e PD-së… nji vajemedet per vendin.

Le t’i gjykojme pa bindje politike keto zgjedhje dhe ato qe po afrojne.
Ata qe duane pushtetin e te djathtes, besoj qe eshte njisoje si t’i vësh flaken Shqiperis.
Ti japeshe pushtet Lulzim Bashes, njeriut qe ne tete vitet e qeverisjes Berisha, ka qene ministri ma i paafte, njeriu qe mbi te rendojnë nji mal me akuza.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Politikisht nul fare, ekonomikisht hajduti qe mban rekordin e te gjitha kohërave, 230 milion dollare me nji te rame të lapsit ne rrugen e Kombit.
Lulzim Basha eshte njeriu qe dha urdher per vrasjen e 4 demostrueseve ne shesh me 21 janar.
Po ky Lulzim kur ishte minister i jashtem, mori guximin te cungojë kufijtë shteterorë, duke i aneksuar territor Greqisë me bekimin e babës Sali.

Shqiptaret duhet te dine tashma te dallojne, ate ma te keqen e te keqes.
Diten e djele, Dibra dhe Dibranet jane ne votime per kreun e Bashkisë, shume politizime gjate ketyre ditëve, komente te pa fund, tifozllek si ne nji ndeshje futbolli, po ky tifozlleke duhet t’i therrasi arsyes dhe logjikes.

PD dhe aleatet e saj

Shqiptaret i kane provuar qe nga viti 1991 e deri ne vitin 2013.
Nuk mundeshe ta shkruashe nji rjesht te vetem ne keto tete vite, po çdo kushe ka te drejten morale ti sulmoje, si banditë te krimit ekonomik, nji qeverisje me ne krye Sali Berishen qe i ngjate nji grupi estrade te rendomtë.
Partia Demokratike dhe aleatet e saj, kurre nuk erdhen ne pushtet me voten e popullit, ata manipuluan, rrahen dhe dhunuan vetem e vetem per pushtet.

Aleanca e turpit, keshtu duhet te quhet e djathta aktuale.
Kjo aleance Berisha, Mediu dhe te tjeret pa asnji peshe politike, po sherbetor te krimit Berisha, lepinin ndonji kocke qe per hire te s’vertetes Berisha jua afronte atyre qe rreshtoheshin perkrah ti, e kunderta ka ndodhur me Edi Ramen, partit e vogla i nenvleftesoi pasi mori pushtetin, biles i holli ne rruge, nji veprim jo dinjitoz per nji force politike qe vete i grumbullo rreth vetes.

PO PSE JAM KUNDER ÇDO VOTE TE S’DJATHTES?

Ne mesin e te keqijave, duhet te zgjellim ate te keqen ma te mire.
Qeverisja e majte na ka zhgenjyer, sepse premtoi shume, qendroje large njerzeve ne nevoje, po duhet pergezuar qe po nderton shtetin ligjore, berthamen e demokracis se deshtuar ne tere keto vite.
Ky parlament do mbahet mende, si parlamenti i mjerimit politik, si parlamenti i goje dalve,si parlamenti pa nji opozitë konstruktive, po e amudhet dhe e pa zonja qe te jete aktive ne jeten parlamentare.

Debatet politike ne parlament i ngjanin nji estrade te pa pregaditur per te dalur perpara publikut shqiptar.
Berisha u kethye ne nji njeri te rendomet, te pa logjik politike, te pa edukate qytetare, goje dale dhe i ndyte, sa u ba i pa durueshem ne sallen e parlamentit dhe jashte saj.

Jam kunder çdo vote per te djathten, per aqe kohe qe nuk reagojne per Gerdecin dhe 21 Janarin, per vjedhjen e shekullit nga Lulzim Basha, per miliardat e vjedhur ne tete vitet e qeverisjes.

Nuk e bene publike deshtimet e dy pale zgjedhjeve, u “largue” Berisha nga kreu i partisë, duke emeruar Lulzim Bashen, po duke “aksidentuar” Sokol Olldashin rivalin qe po sfidonte Lulin e Berishes… jeta e cilido qe prek interesat e kupoles Berisha nuk kushton as nji groshe siçe thot populli.

Maxhoranca aktuale beri reforma te guximsheme, po kerkon me çdo kushte te rimkami ekonomin e vendit tersishte te rrenuar, te mbylli difiçitet dhe gropat e gropxhiut Sali Gerdeci e Fatmir Gerdeci qe i bejne fresk njeri tjetrit me shpirtat e 26 te vdekureve dhe qindra tjereve te sakatuar,kjo eshte e djathta o Shqiptare, qe te vret, te gropos dhe nuk mbane pergjegjesi perpara popullit dhe ligjeve te vendit.

Lulzim Bashen cili popull demokrat ne Europë, do ta priste me duartrokitje, kete hajdut dhe vrastar?
Ca Dibran e priten sot se duhej mbushur sheshi !aty veprojne bandat e SHQUPIT qe drejtohen nga deputet te inkriminuar dhe qe i sherbejn sherbimeve sekrete Serbe, keto bandit jane mesuar te bejne terror mbi votuesit, Kuliçet e Berishes zgurdullojn llembet sepse po ju vjen fundi, drejtesia doi gjykoje keta kasap te demokracisë.

Flitet per drejtesi te korruptuar, po drejtesin e korruptoje tersishte politika Berishiane, i cili me çdo çmime po kerkon te mbroje krimin familjare dhe qeveritar.

Flitet per ministrat e qeveris Berisha se jane te korruptuar! Po i ka korruptuar vete kryeministri i asaj kohe Berisha per te mbrojtur me çdo kushte krimin e te birit ne Gerdec.

Jame kunder çdo vote per te djathten,sepse tani SHBA dhe BE jua kane perplase ne fetyre boterishte,nuk done reforma dhe shtet ligjor Saliu dhe Lulzim Basha, sepse do ndeshkohen te paret nga keto reforma.
Ne Shqiperi jane bere eksperimente nga ma te shemtuarat, ne kurriz te popullit te shume vuajtur.

Vilat, hotelet, makinat luksoze, trup rojet personale jane te gjitha abuzive, jane parat e Shqiptareve, qe ne tete vite te qeverisjes se Sali Berishes vendi u mjerue, gjithçka po shkaterrohej, po vetem sarajet e Berishes, Jozit e Ilir Metes e te çdo pushtetari shendriste nga mermeri, fshatari s’kishte nji pike uje te vadiste bimet bujqesore.

Qeveria e Sali Berishes ka nji merit te pa mohuesheme, se fernereve te Nenshkodres jua shkaterroje disa here me radhe biznezet bujqesore duke i permbytur me ujrat e hidrocentraleve, sa here qe duheshin para per Saliun Jozin, Ritvanin e faqen e zeze te tyre, permbytej Nenshkodra me rrethina, kjo ishte “ndima” e pa kursyer e qeveris Berisha dhe e PD.

Kush eshte ai shqiptare qe ka kurajo ta votoje edhe nji here shkaterrimin?
Pasi drejtesia te kete denuar te gjitha prapsit e pushtetareve, atëhere edhe vota duhet te levize lirshem dhe ne menyre demokratike, jo me dhune nga bandat e Flamur Ndokes dhe Lulzim Bashes.

Ne tre vite nuk behen mrekullit,po mrekullit tani jane prane shqiptareve, ndeshkimi i pushtetareve dhe konfiskimi i pasurive i ka bere disa te vjedin vrere kunder Edi Rames.

Atje ku behen reforma, atje ndertohet shteti, forcohet demokracia, rriten shanset per integrimin e vendit ne BE.
Me vota te vjedhura dhe me dhunim nuk ka demokraci, nuk ka integrim, koha e Saliut dhe e Lulit ka dite qe ka vdekur…


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu