Të kërkosh besë tek i pa besi!

0
1152
Po ngarkohet...

GJIN MUSA

Kure PS vendosi kualicionin me LSI e Ilir Metes, shume njerëz ishin skeptikë.
Largimi i Ilir Metes nga koalicioni Berisha beri disi buje, pasi po Sali Berisha e shpetoi Ilir Meten nga thonjtë e drejtesisë, per rushfetin korruptiv.

Dritan Prifti ishte i vetemi qe u hanger dhemb per dhemb me Ilir Meten,e diskretitoj publikisht kete mjeshter te hajnis.
Sali Berishen e kame kritikuar dhe doe kritikoj per gabimet dhe fajet e bera,pore per virtutin burreris nuk kame fjale,te ka dhan fjalen ka mbaruar ç’do gje.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Po le te rikthehemi tek historia Meta.
Te gjithe shqiptaret e kujtojn Ilir Meten ne ato dite qe do perballej me drejtesin,akuzat ishin te s’ter provuara, denimi ishte i pa shmangshem nga ana ligjore, pasi edhe nderkombetaret po kemngulnin per ta hetuar çeshtjen ne drejtesi.
Sali Berisha si kryeminister merre persiper ta mbroj Ilir Meten, ashtu ndodhi, Meta pase nji takimi koke me koke me Berishen merre frym lirshem, eshte jashte ç’do rreziku, po rriskun e pagoti Berisha me ate qe ndolli me 21 janar, demostrata dihet se pse u organizue,çeshtja Meta kushtoj 4 jete njerzish te vrare ate ditë.

Askush nuk e mendonte qe Ilir Meta do ishte aqe i pa fetyr dhe aqe i pa bese!ne nji dite te mire deklaron largimin nga qeverisja Berisha,nji thik e forte prapa shpines se Berishes.
Partia socialiste po pregaditej serjozisht per fushaten elektorale,mazhoranca e Berishes tashma ka deshtuar totalisht,Ilir Meta qe vdes per pushtet i bashkangjitet partis”nane”pra PS.

A ishte i domosdoshem per partin socialiste ky kualicion?
Kerkimi me ç’do kusht i rrezimit te kundershtarit nga pushteti besoj qe ka pasojat e veta.
Po logjikisht partia socialiste dhe personalisht Edi Rama nuk duhej te bashkepunonte me LSI e Ilir Metes, pasi eshte nji forc politike pa din dhe pa iman, e then troc eshte parti e pa besis, eshte parti qe edhe ato vota qe realoisht i ka ne rritje jane te blera, jo vot legjitime e votueseve Shqiptar.

Ilir Meta tashma eshte i deklaruar publikisht si njeri i lidhur me krimin e korrupsionit, dekleratat e fundit se gjoja pasurit jane te bashkeshortes Monika nuk i ha ase qeni o Ilir e jo populli shqiptar.
Ti vertet je kryetar i LSI, aktualisht kryetar i kuvendit te shqiperis, po je politikani mai neveritshem ne shqiperi, njeriu qe ase nuk skuqet dhe as nuk zverdhet dihet emeri qe ka… i pa asnji sens te moralit njerzor.
Shqiptaret dhe politika shqiptare duhet ta kene kuptuar se sai i rrezikshem eshte Ilir Meta dhe eksponentet rrethe tij ne politiken shqiptare.

Pa dallime partiake, forcat politike te majta dhe te djathta duhet te bashkohen dhe Ilir Meten ta sfidojn, ta dergojn perpara drejtesis, gomari i fshatarit qe “vodhi” floririn nuk e di ne se jeton, po di qe jeton ai qe e volli ne te vertet, ky eshte Ilir Meta, shqiptaret e din mire qe drejtesia ne keto 25 vite kurre nuk beri drejtesi mbi politikanet.
Ilir Meta publikohet nga Dritan Prifti me ze dhe me figur duke marre ryshfete marramendese, po ky “politikan” i pa asnji gram moral e quati montim! Pasi e mori ne mbrojte ishe kryeministri S.Berisha, beri mire apo keqe Saliu,kjo ka vetem nji pergjigje, Berisha i mbajti fjalen z.Ilir Meta, po ja shperblej me thiken pase shpine.

Po sote ç’fare po ndodhe me Ilir Meten dhe me Edi Ramen, dikur dy kundershtar te perbetuar, po sote si jane “Rilindasit”?
Ilir Meta duke pare pozicionin e tije, te ardhme jo te sigurt ne politik po bene zik, zaket e lojes se piste,duke menduar se eshte barometri i politikes shqiptare!
Vertet Iliri ka dite ti perdori te dy forcat politike, si PS po ashtu edhe PD, po une dua t’i besoje logjikes se shendosh, se Ilir Metes poi vjen nji funde disi me turpe, pa besi shperblehet me pa besi, politika shqiptare nuk duhet te mbetet e konjukturave Meta.

Shqiptaret duan ti besojn politikes dhe politikanve shqiptar, te huajt nuk munden te na bejn qytetar te qytetruar me zore,ata kshillojn, ndihmojn ne shtetformimin ligjor, po ne fund te fundit ne duhet te jemi zot te vetvetes.
Shqiperis nuk i mungojn djemet dhe vajzat e arsimuara, te paster ne shpirte si loti i syrit.

Shqiperia duhet te mbahet penge nga kjo plejad politikanesh te dalur mode dhe modelit,te bere qesharak,te pa durueshem, te korruptuar gjithsecili ma shum se tjetri, keshtu do ecet?me politikan te tipit Ilir Meta e shume e shum te tjere qe duhet te ishin prapa hekurave te qelive per krimet qe kane bere ne kurriz te popullit, sot nuk kane turp, mbajn mandate te deputetit,poste ministrore dhe partiake per te patur imunitet perpara drejtesis, ne cilin vend demokratik udhheqin partit hajdutet dhe matrapazet, mbajn mandatin e deputetit vagabont e trafikant sipase akuzave tashma publike, ne cilin vende te botes demokratike pushtetin e privatizojn te fortit qe drejtojn boten e krimit.

Shqiptaret ka ardhur koha ti bejne apel ndergjegjes,jo te degjojn rrenat dhe mashtrimet e politikanve dhe te disa personave qe flasin ne emer te te persekutuarve apo te sindikatave te pa mvarura,turpi i botes,uligan dhe spiun te burgjeve komuniste sot na bejn moral,po bejn moral se ne krye te politikes dhe te qeverisjes vepron krimi korruptiv,vepron mafia nga te gjithe krahet politik,ata shahen publikisht,po jane te lidhur me te keqen,i frigohen njeri tjetrit,sepse jane bashkautor ne shkatrrimin e shtetit shqiptar,prandaj blejn mediet e shkruara dhe vizive,blejn ca “analista”mjeran qe flasin ç’fare u dikton politika,ky eshte merimi mediatik qe shqiperia poe vuan ne keto 25 vite te nji “demokracie”teper te brishte dhe te pa sigurte.

Shqiperia dhe shqiptaret nuk duhet ta vuajn kete dhunim politik,duhet ti dalin zote vetvetes,ta shtypin politiken mafioze dhe grabiqare,vendi do nji revolucin paqesor,do zgjedhje te ndershme dhe large ndytesires politike,deputetet duhet te dalin nga populli jo nga selit e partive te inkriminuara.
Ku ndodhe ne nji vend demokratik qe selia e shejt ne Vatikan te mose kete ambasadorin?asgjekundi vetem ne shqiperin korruptive.

Presidenti i republikes z.Bujar Nishani po minon mardhanet me Vatikanin!pse te ndodhi keshtu z.President”ti nuk akreditove z.Ardian Ndreca nji djal i kompletuar prfesionalisht dhe politikisht,apo ishte katolik nga Veriu,po Ndok Kola nuk mundet te jete ambasador i shqiperis ne selin e shejte te Vatikanit,po edhe ky eshte katolik nga veriu……..sepse edhe diplomacia po perdoret per miqet dhe shoket,deri shoferin ne nji ambasad e caktonte Ilir Meta,ky eshte shteti i te pa drejtes qe sa po vjen dhe po rreshqet ne nji teposhte te pa asnji shpres,populli tashma poe humbet durimin,nuk degjohen rrenat dhe mashtrimet e atyre qe flen siper milionave para dhe mbulohen me dollar ,po “nuk i ze gjumi per hallet e popullit”prandaj ju trashet qafa dhe ju fryhet barku o populle.

Kualicionet e turpit, vetem turp dhe mjerim sjedhin,kete poe perjetojm ç’do dite.
Keshtu nuk mundemi ti bashkohemi familjes Europine,tek ne sundon krimi dhe mafia, kete kolere vdekje prurese, vetem popujt e qytetruar, te pa qorruar nga politika,te pa bindur kunder pa drejtesis, mundet ta shkaterrojn nji politik anti kombetare, shqiptaret jane nji populle i zgjuar, e do lirin, e do shtetin ligjor, po pse ne 25 vite po pranon roberin politike, po ky populle shembi diktaturen komuniste, qenka mai forte korrupsioni dhe krimi? Jo kurre, qe te dyja populli di ti gropos, po nuk duhet te pres ne takime politikanet e floririt te tipit Ilir Meta dhe shume te tjere qe tashma kane marre penge lirin e shqiptareve, kane vjedhur e plaçkitur pasurit kombetare,kane ndertuar vila dhe saraje me gjakun e popullit Shqiptar dhe kurre nuk thon seu ngopeme,pore premtojn per lugen e floririt, blejn voten e lire me nji thes miell te plaçkitur nga magazinat e “shtetit”po ku ashte ky shtet o popull, pyesni Ilir Meten.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu