Të bësh presion mbi mediet dhe gazetarët, do të thotë të instalosh diktaturën!

1
489
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Ju media të pushtetit a po mendoni ndonjëherë që i vjen fundi edhe këtij pushteti kriminal. I vjen fundi edhe këtij pushteti të Klanit Pronto. Do të ju vijë fundi edhe juve bashkë me ta. Mos mendoni se harrojmë. Më e pakta që duhet ta mendoni është që zvarrë do të nxjerrim, e do të ju dërgojmë në burg o kriminelë. Mos na lëndoni më shumë, o të pështirë. Nuk ju falim kurrë kriminelë!”, ka shkruar Durmishi në profilin e tij në Facebook.

Forca politke e VV ka vite qe lufton per pushtet, po pushteti nuk fitohet me domate dhe boje te kuqe.
Ideatori i rrugeve eshte z. Albin Kurti, grevat, shkaterrimet, jane veprime te huliganëve politikë – kohet kane ndryshuar, po VV nuk po ndryshon s’bashku me opozitaret e terbuar per pushtet, ata jane Fatmir Limaj dhe Ramush Haradinaj.
Te jesh ne opozitë, je shume komod, ne se njef normat demokratike, ne te kundert jeton si ne thumba, etja per pushtet eshte semundje e politikes mbare shqiptare.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Ne çdo vende demokratik, opozita eshte kontrolluese e qeverisë, por gjithmonë kritike ndaj qeverisë, por me fakte dhe argumente bindese, opozita jep alternativa se si te permiresohet qeverisja e vendit.
Deklerata e njerit prej eksopnenteve te VV drejtuar gazetareve dhe medies, duhet pare me shume kujdes! Ketu kemi te bejme me instalimin e diktatures, jo me rregullat e lojes per t’u integruar Kosova ne BE.

Nuk ka forcë politike, nuk ka qeveri qe mundet te ndalë fjalen e lire, qe mundet te paralizoje gazetaret investigativë.
Atje ku behen luftra, ku vjen era barot, ku ne çdo hap shkel ne gjak, gazetaret jane te pa-prekshem.
Nji deklerat qe del nga zyrat e nji partie politike, qe na predikon “demokracinë”, aty vjen era Eroganizem, qe do të thotë ardhja e tyre ne pushtet, gati hakmarrja politike, spastrime deri ne mediet vizive dhe ate te shkruar, kjo ndodhe vetëm ne vendet diktatorjale.
Z. Hysen Durmishi duhet te kerkojë falje publike, unioni i gazetareve duhet ta denoncoje urgjentisht, ne organet e hetimit dhe te prokurorisë.

Po ky union duhet t’u drejtohet te gjithe ambasadave me nji leter publike, media eshte pushtet i plot fuqishem dhe i pa prekshem.
Te dali nji punonjes i VV, kur dihet se kushe eshte kryetar i Bashkisë në Prishtinë, ketu po pregaditet nji plan ogurzi per demokracinë ne Kosov.

Kryetari i bashkisë, forca politike e VV duhet te distancohen publikisht nga deklerata e z.Durmishi, minimalja eshte largimi urgjentishte nga zyrat e bashkisë, nese eshte dekleratë personale, ne te kundert prokuroria duhet te fillojë çeshtjen penale ne ngarkin te z. Hysen Durmishi, larg metodave te Erdoganit.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

1 KOMENT

  1. Hordhite komuniste te partise islamo-komuniste me emrin Vetvendosje jane dhe do te jene levizje terroriste anarkike, me primesa islamokomuniste.
    Perndryshe per informate te juaj… shumica absolute e anetareve te VV… kane probleme mendore …duke filluar prej Al/Bin Kurtit… deri te Harvardali qe ka shetite ne Harvard… e ne te vertete ka kryer studime ne Bllagoevgrad, Bullgari, Shpend Al Ahmadija…, qe e adhuron Shefqen Krasniqin.
    Shpend Al Ahmadija ka probleme mendore, sepse intelekti dhe zhvillimi i tij mental nuk shkon me shume se nje femije 12 deri 13 vjeçar…

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu