SI SOT 8 VITE MA PARE, GERDECI I KORRUPSIONIT BERI KERDINË!

0
591

Gjin Musa

15 Marsi eshte dita e zise kombetare,26 jete njerzish ,te rije dhe te reja mbeten viktima te Gerdecit.
Tete vite pa fajtor, tete vite heshtje nga drejtesia e korruptuar.
Tete vite Sali Berisha mbane penge drejtesin, nji ngjarje qe tronditi shqiperin dhe nderkombetaret, po kupola e krimit shtetror, nuk pranon fajtor per kete gjeme te pa shoqe.

Ishe ministri i mbrojtjes se asaj kohe, z. Fatmir Mediu, vetem nji gje nuk e harroje, ngjyrosjen e flokeve.
Kryekrimineli S. Berisha qe nuk na “dinte”se ku bie Gerdeci, po per kunatin qe i vdiqe ne kete tragjedi,dinte Berisha se ishte i punesuar!

Po Shkelzeni i Berishes qe ishte sipermarresi i fabrikes se vdekjes, ku eshte sot pase tete vitesh,po ishe ministri i drejtesis aso kohe z.Aldo Bumçi ku ndodhet?akoma deputet i Berishes, ky ishe minister qe duhet te ishte prapa hekurave te qelis per fshehje te krimit familjar, me urdher te Sali Berishes fshiu gjurmet e krimit, bashkeautori ne krimin familjar te Berishes.
Tete vite 26 jete njerzish presin drejtesi, po ashtu edhe nderkombetaret disa here bene apel, qe Gerdecit ti shkoje deri ne funde hetimit nga organet e hetimit dhe te prokuroris.

Po mjerishte drejtesia ka vdekur qe diten kure Sali Berisha u be kryeminister,po mjerisht Shqiperia ka nji president te bere njesh me krimin Berishian.
Flitet per reforma ne dejala reformrjtesi,po ne cilen drejtesi do behet reforma?ne drejtesin e krimit politik dhe ekonomik!!!!sa qesharake eshte fjala reform,kure ajo sundohet nga dora e krimit shteteror.
Drejtesia do beje reforme kure te shkojn perpara drejtesis familja e Gerdecit,vrasesit e 21 janarit,kriminelet qe shiten kufit detar,pa harruar kurre ate qe i beri Shqiperis Sali Berisha ne vitet 97,98.

Ku eshte morali ligjor dhe njerzor?
Tete vite heshtje,heshtje per te shpetuar familjen Berisha dhe ish ministrin e mbrojtjes te asa kohe,sote i dalur publikisht si trafikant droge dhe i denuar nga drejtesia Italiane.
Me boten e krimit eshte i lidhur edhe ajo qe ka ndodhur ne Gerdec,familja Berisha duhej pasuruar me ç’do çmim,çmim qe mori 26 jete njerzishe,miljon e miljona deme matriale, dhe drejtesia heshte,heshte perpara botes se krimit shteteror.
Sot pase tete vitesh ase qe e flet kushe nji fjal per kete tragjedi…

Drejtesia fle ne zyrat e krimit, fle ne presidenc dhe ne selin e SHQUP.
Ja ku eshte drejtesia,e cila pret te referohet!po nga kushe do reformohet, nga kreu i keshillit te larte te drejtesis z. Bujar Nishani, nga krye krimineli i shqiperis Sali Berisha, jo, jo keto jane lojra politike sa per te çoroditur opinjionin publik.
Reforma behet kure autoret e Gerdecit shkojn perpara drejtesis.

26 shpirta i bejne apele drejtesis,ndeshkoni ata qe na vran, na keputen jeten ne lulen e rinis,ndeshkim familjes Berisha, ndeshkim atyre qe fshefen provat e krimit z. Aldo Bumçi dhe ishe ministrit te mbrojtjes z. Fatmir Mediu qe kurre nuk tha te verteten, ndeshkim te gjithe atyre qe mbuluan kete krim shtetror, ndeshkim atyre qe po luajne me gjakun dhe shpirtat tone.
Zoti dhe drejtesia duhet te bajn drejtesi.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu