Shqiptarët pa bindje partiake duhet të jenë ma të bashkuar se kurrë

0
444

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Tashma SHBA dhe BE jane instaluar seriozisht ne Shqiperi.
Drejtesia tashma duhet te operoje pa meshir kundrejt cilit do qofte.

Pasurit e ketije vendi ne keto 26 vite u vodhen dheu pervetesuan nga grusht politikanesh te djatht dhe te majte.
Vilat luksose qindra milionshe, makinat nga ma luksozet. Oret dhe bizhuterit miliona lekesh, bankat mbajn llogari marramendese neper bote, pushimet luksoze, me kosto marramendese, kostumet, kepucet dhe krevaatat shume te shtrejta.
Nderkombetaret ka kohe qe e kane pare dhe prekur kete realitet te hillur, po nuk kishin mbeshtetje nga asnji kryeminister i ma parshem.

Sa here qe ambasadoret e BE dhe ai i SHBA kritkonin qeverinë, Sali Berisha hidhej dhe perdridhej si peshku ne zalle. Biles guxonte edhe ti perçmonte.
Nderkombetaret na tregonin ujkun, pushtetaret tane kerkonin gjurmet.

Nderkombetaret kishin leshuar kushtrimin se ekonomia Shqiptare po rreshqiste çdo ditë.
Sali Berisha pelliste me te madhe. Ekonomia shqiptare ka nji rritje marramendese, sa po rrezikomim te “konkuronte” ekonominë gjermane. Hajde Shqipëri bajde. ne çfare standartesh ke arritur!!! Populli vuante kafshaten e gojes, qeveritaret kridheshin hoteleve luksoze te botes. Udhtimet jashte vendit me bileta klas-bizneze, rrofshin parat e popullit.

2013 – solli rotacionin…

E majta erdhi ne pushtet me nji aleat te pa deje per te qeverisur se bashku.
Deklerata e shterngime duaresh ne mesin e dy kundershtareve te perbetuar.
Ilir Meta sapo kishte prere ne bese Sali Berishen, i cili kete Ilir e shpetoj nga burgu i sigurt, po besa e Sali Berishes u shperblye me pa besin e Ilir Metes.

“Miqesia” Rama-Meta nga njerzit me logjik eshte pare e deshtuar, nuk kishte si do ndodhte ndryshe, sepse Ilir Meta pushtetin bashkqeverises e kishte mjet presioni, kerkonte te punesonte simpatizantet dhe njerzit e LSI.
ILIR META si mjeshter dhe hajdut i s’provuar disa here kerkoj ta veri PS dhe Edi Ramen nen presion.po mjerisht me Edi Ramen nuk i eci.

Reforma e shume kerkuar nga Edi Rama dhe mbeshtetja maksimale e BE dhe SHBA kundershtaret e Rames u tronditen!
Ilir Meta i ndodhur ne nji pozicion te frigshem per te ardhmen e vete tani po ju versulet ministrave dhe ushtarrve te vete.po mjerishte i pa sukses. “Autoriteti” i Metes tashma ka vdekur. Nderkombetaret dhe FBI e kane futur ne rrethin e kuq.
Dekleratat e Metes tashma jane kaae qesharake, sa perdoren si barcaleta.

Rama do qeverisi pa Meten?

Tani ne biseda kafenesh kryefjala eshte: Do ja dali Edi Rama ta qeveris vendin deri ne zgjedhjet e radhes?
Me sa duket kryeministri Rama eshte teper i sigurt ne vetevete. Biles ka te fituara edhe zgjedhjet e radhes. Jo per ego. por realiteti eshte shume kryeneç. Rama ne keto vite ka perballuar vishtersi teper te veshtira. Nji opozit qe nuk di te beje opozitë, nji aleat te pa bese dhe nder ma te korruptuarit ne Ballkan dhe ma gjere.

Shtatori eshte muaji i pare i vjeshtes, po kjo vjeshte do sjelli stuhin e shume pritur nga populli shqiptare.
SHBA dhe BE ne bashkepunim te ngusht dhe shume frytedhanes me kryeministrin Edi Rama. Shqipetareve do ju qetesohen shpirtat e vrate per 23 vite.

Drejtesia shqiptare me mbeshtetjen e nderkombetareve dhe te FBI do i japin shqiptareve ate qe se provuan kurre. Burg pushtetareve te çdo niveli qofshin, qe vodhen pasurinë kombetare.

Gerdeci, 21 janari tashma ne duar te sigurta, vrasesit prapa hekurave, ata qe vollen rrugen e kombit dhe shiten kufit detar. Ai qe vodhi thesarin e shtetit, ata qe vodhen banken e shtetit dhe na deshen edhe shperblim. Ata qe kryen vrasje politike, ata qe kurdisen vrasjet me telekomandim, ata qe vran kundershtaret politikë, tani dosjet ne duart e eksperteve te FBI.

SHQIPTARET TE GJITHË TE BASHKUAR. EUROPA NA DO NE TE DUAM VETVETEN.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here