SHQIPTARET DO DINË TA MPOSHTIN FRIGEN

0
595

Per mbare opinionin publik! Per Ambasadorin e SHBA ne Tirane.
Per mbare PERFAQESIT DIPLOMATIKE te akredituar ne Shqiperi.
PER QEVERIN DHE KRYEMINISTRIN EDI RAMA
.

Gjin Musa, gazetar

Rinia shqiptare e mbeshtetur nga mbare populli shqiptar e thyen frigen ne vitet 90, athere kur sistemit komunist po i vinte fundi.
Aso kohe ishin vertet vite frige, diktatura te eleminonte, po sot ne vitin 2016? Akoma nene diktaturen komuniste te Sali Berishes.
Shqiptaret jane deshmitar te te dy epokave, asaj komuniste dhe kesaje “Demokratike”.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Shume “analist” analizat i trajtojn sipas porosive te krereve te partive perkatese, kjo e ka damtuar shume politiken shqiptare.
Pa dashur ti politizoj gjerat,situata eshte teper e rende,shteti shqiptare nuk ka president te vendit,ky eshte nji ushtar i Sali Berishes,po kuvendi i shqiperis nuk ka kryetar te kuvendit,ky eshte nji partiak i korruptuar,quhet Ilir Meta,mjerishte nukemi kryeprokuror,ky aktuali eshte kukulla e klanit Berisha,SHIKU dhe drejtesia ne mbrojtje te krimit,te gjithe kunder Edi Rames dhe qeveris aktuale,turpin keta zoteri e kane ushqim te dites.

Deklerata nga opozita nga ma intrigueset, bixhozlit, hajdutet dhe matrapazet ligjerojn ne ç’do ore te dites, shpifje dhe akuza te ndyra.
Jemi ne vitin 2016 o populle, prap doni tu besoni atyre qe nuk kane lene krim pa bere.
Ilir Meta tashma eshte vetet keqe me veteveten, pasuria shume milionsha po ja shkurton ditet e mbi jeteses, akuzat publike tashma kane zbardhur gjithçkahin.

Presidenti, Ilir Meta dhe Sali Berisha se bashku me bashkepuntoret dhe baronet e droges jane nene presionin nderkombetar,Reforma ne drejtesi me ç’do kushte.
Kjo heshtje e popullit eshte teper e habitsheme! frge nga “politikanet”!
Une dua ti besoje te kundertes, populli shqipetar po pret, ka prit 50 vet komunizmin, 25 vite “Demokracin” asgja nuk nxorri ne drite.

Po keshtu do vazhdojme me heshtjen e friges?
Perseri shqiptaret do mbeten nene sundimin e baronve te krimit dhe te shkaterrimit te shtetit Shqiptar,nene kethetrat e ketyre matrapazve te felliqur,qe nuk lane gja pa vjedhur e pervetesuar,nen token dhe mbi token,bregdetin dhe alpet shqiptare,bukurit natyrore te shqiperis, poi nxin keta kriminel nene hunden tane o populle,ti akoma heshte,si dikur ne komunizem,po heshtja e sotme eshte shkaterrimi perfundimtar i vendit,vdekja klinike e nji shteti ne rikindje,kriminelet vetem mjerimin e popullit duan,nuk duan integrimin ne BE sepse athere gjerat ndryshojn ne te kundert te ketyre maskarejve qe e kethyen shqiperin ne nji vend te droges dhe mafjes politike.

Te sulmosh kryeministrin se do reformen ne drejtesi!te luftoshe ministrin e punve te brensheme se po lufton dham per dham me krimin dhe kriminelet kjo nuk ndodhe ne nji vend qe kerkon te integrohet ne BE.
Populli dhe politikanet e shendosh duhet te bashkohen dhe ne krahe te qeveris per permbysjen e klaneve famzeza te Bujar Nishanit,Ilir Metes,Sali Berishes,te dretesis dhe prokuroris, te shikut qe me ç’do çmim po kerkojne destabilizimin politik,sepse shkatrrimin ekonomik e kane kryer prej kohesh,tani duan trazira,dhune dhe mos bindje qytetare,thirrja per armatosjen e popullit tregoj pa fetyresin e Presidentit te Rep. Bujar Nishani,i cili duhej te therriste krye prokurorin dhe ta ndiqte penalisht Sali Berishen.

Tashma gjithçka eshte e qarte,qeveria dhe kryeministri jane nene presionin e krimineleve te droges dhe te vrasjeve politike,nene presionin e ushtareve te Gerdecit dhe te 21 Janarit,ku Ilir Meta ishte protogonisti i kesaje ngjarje qe tronditi boten demokratike..

Shqiperis nuk i mungojn djemet dhe vajzat,burrat dhe grat e zgjuara e me plot guzim per te mbrojtur fatet e atdheut,sote shqiperia ndodhet ne mese dy flakeve;O me Europen,ose me boten e krimit,po shqiperia nuk behet Somali…..
Qeveria dhe z.Edi Rama te bejne historin shqiptare,reforma ne drejtesi shpartallon baronet dhe eskoparet e droges dhe te krimit shtetror.

Duam ta sigurojm qeverin dhe opinion publik se ne emigrantet emi gati te vime ne shqiperi, te sakrifikojme
edhe jeten per realizimin e reformes ne drejtesi.
Diktatorit Hoxha i rrezuam bustin, kurse ketyre diktatoreve te sotem do ju gjeme vendin prapa hekurave, t’u kofiskojm vilat dhe pasurit, po mjerishte Ilir Meta eshte i “varfer”u pasurue me parat e “Monikes” thesarin e shtetit e kishte “vjehrra” e Ilir Metes, hajde, hajde Ilir Meta, ky eshte fundi i jote i turpshem, po Berisha qe nuk ka asnji “pasuri”psei trembet reformes ne drejtesi?

Europa dhe SHBA duhet te mbeshtesin Edi Ramen dhe shtetin shqiptar, ky eshte shansi i fundit ku shqiperia do ndertoj shtet te s’drejtes,ne te kundert eshte mjerimi i pa perbadhueshem per popullin shqiptar.
Besojm shume tek qeveria aktuale, dhe tek kryeministri Edi Rama, besojm tek Zoti dhe ndima e SHBA dhe BE se kete prove te veshtir shqiperia do ta perballoje me sukses.

Te mbyturit dhe ata qe ju vjen era qelbesir,le te baltosin, le te shajn, le te hane sa te duan me goje,qenet qe lehin nuk te hane, po qenet e politikes shqiptare, nga friga hane familjet e veta,jo ma popullin shqiptare qe jane mesuar ta vjedhin,ta vrasin,ta dhunojn,ta shesin teke bota e krimit.

Tani eshte fundi,po nji funde si aje i viteve 90, shqipetaret do ta mposhtin frigen,doi ikin korruptimit politik nga keto ndytesira,nuk pranon ma populli shqiptar thesin e mjellit apo lekun e piste, per te bere lojen e militantizmit politik.
Shteti dhe qeveria do triumfojn mbi bandat qe luftojn shtetin, bota demokratike eshte ne krahe te qeveris, reformen dhe vetem reformen ne drejtesi.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu