Shqipëria drejt nji lufte civile

0
976
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Tashma presidenti i vendit z. Bujar Nishani, kryeprokuroria dhe gjygjesori po pregaditen per jete a vdekje.
Nji grusht shteti eshte shume i pregaditur nga bota e krimit politik ne shqiperi.
Agjentura Serbo-Ruse po hedhe vadhe ne mes te Tiranes, e mbeshtetur nga kasta kriminale e Sali Berishes.
Ka vite qe nuk pushoje s’shkruari, kame kerkuar dhe kerkoj eleminimin e Sali Berishes nga skena politike, nji 97 ndoshta shume mae e pergjaksheme po pregaditet nene komanden e Sali Berishes.

Presidenti i rep. Nishani pse heshte’ kujte i trembet ‘Reformes ne drejtesi’, apo kapos Sali Berisha.
Nderkombetaret, SHBA dhe BE duhet ta monitorojn situaten teper kritike te Shqiperisë, nji shperthim i nji konflikti tashma shume afer shperthimit, do te trazoj Ballkanin dhe mbare Europen.
Shqiperia dhe vete demokracia ne shqiperi pati fatin e zymet ,qe partin demokratike ta kishte nene thojet e vete shebimi sekret i Serbisë.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Sali Berisha me ndihmen e agjentures Serbo Ruso ju grabiti dhjetoristeve Partinë Demokratike dhe e vuri ne shërbim te shkaterrimit te shtetit shqiptare.

Ne keto 25 vite ne shqiperi kane ndollur ngjarje te pa parashikuara dhe te ndiera ne 50 vitet e sundimit komuniste.
Republika popullore e Shqiperis ne vitet e diktatures mbrojti me çdo çmim kufit e teritorit te shqiperis, ne ‘demokracinë’ e penicilinës Berishiane shitem apo falem teritore te shqiperis, shkaterruam strukturat e shtetit shqiptare, çarmatosem dhe ç’mobilizuam ushtrin po nga Sali Berisha, prandaj sot nuk do reformen ne drejtesi, aje po punon me perkushtim per nji grusht shteti, qe do thote shkaterrimi perfundimtare i shtetit shqiptar.

Qeveria aktuale, maxhoranca dhe parlamenti duhet te mblidhen orgjentisht, te konsultohen me nderkombetaret, çdo levizje e Berishes te jete nene monitorimin e nderkombetareve, Presidenti i rep. B.Nishani eshte njeriu qe poi fryn zjarrit, se bashku me kryeprokurorin dhe grupin mafioz te gjygjtareve te s’ter korruptuar.

Litari tashma sa po vjen dhe shterngohet, Saliu dhe banda kriminale e tije jane ne gerhamat e fundit, nderkombetaret ne krah te qeverisë dhe te popullit shqiptar, bisha Berishiane tani s’ka rruge tjeter, kerkon edhe nji 97, kjo eshte shume e sigurte, çdo neglizhencë eshte me pasoja tragjike per shqiperin dhe mbare ballkanin.

Berisha eshte i betuar qe te shkaterroj shtetin,te dhunoj kushtetuten,po ky Berisha i 97 kerkon te shkeli mbi gjakun e shqiptareve’ po sa do ja arrije Berisha, realizimit te planeve fate zeza per shqiperinë, friga eshte e pranishme.
Shqiperia per fat eshte antare e NATO-s, po kur ke mrena shtepis nji njeri qe e ka djegur dhe shkaterruar shqiperin edhe nji here,nga ky njeri pritet c’do e keqe.

Ambasadori i SHBA siedhe te gjithe ambasadoret e vendeve te BE duhet te leshojn kushtrimin Arrestimi i Sali Berishes çliron vete partinë demokratike dhe mbare politiken shqiptare.

Nderkombetaret jane te ndergjegjesuar se kush eshte krimineli Sali Berisha.
Qeveria, parlamenti dhe ministria e jashteme e shtetit shqiptare duhet ti bllokoje Saliut dhe ushtareve te tije dokumentet qe te mos kene asnji mundesi dezertimi. Drejtesia shqiptare do ta gjykoj Saliun, Lulin dhe ortaket e krimit shtetror te ç’fare do ngjyre qofshin.

Te inkriminuarit nuk duan shtet dhe drejtesi, Sala kishte punuar me kohe qe te kishte Presidentin,prokurorin dhe gjygjesorin ne doren e tije kriminale.

Tani kjo kaste po lufton per jete a vdekje, reforma do behet, drejtesia do beje drejtesi per gjithçka ka ndodhur qe nga 97 e deri me sot.

Ata qe ndihen fajtor pregaditen per nji grushte shteti te mundshem sipas planeve Berishiane.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu