Shkodra qytet-bastion fundamentalist dhe terrorist islamik

4
18171

Kastriot Myftaraj: O Shkodranë!

Më shumë se 100 vite më parë, gjatë Luftës së Parë Ballkanase, Shkodrës iu bë emri i njohur në botë si qytet martir, me rastin e rrethimit të gjatë nga Ushtritë e Malit të Zi dhe Serbisë.
Atëherë, Shkodra e rrethuar, që rrezikonte vdekjen nga uria, nën breshëritë e predhave të topave malazezë dhe serbë, u krahasua me Parisin e rrethuar nga prusianët, në 1870-71.

Në 2016, Shkodrës iu bë emri i njohur në botë, sepse FIFA vendosi që ndeshja Shqipëri-Izrael të zhvendosej nga stadiumi i Shkodrës në atë të Elbasanit, për shkak se në Shkodër u zbulua një celulë terroriste islamike, që do të kryente atentate me rastin e ndeshjes.

E përse, do t’i bënin atentatet këta shkodranë muslimanë? Për shkak të Palestinës! Meqënëse Israeli mban të pushtuar Palestinën dhe vret palestinezë, thonë këta, ne do t’i tregojmë botës se muslimanët janë një bashkësi globale, dhe fronti palestinez i luftës gjendet edhe në stadiumin e Shkodrës, kur atje vjen të luajë Israeli.

Muhamed SytariO Shkodranë!

Këtej e tutje bota do t’u njohë si qytet-bastion fundamentalist dhe terrorist islamik, nëse nuk bëni diçka që të bëhet lajm botëror, me të cilin t’i jepni botës një kumt të kundërt.

Prandaj çohuni në këmbë, të bashkuar, si vëllezër, ju shkodranë me prejardhje nga familjet e kthyera dhunshëm në fenë islame, në kohën e pushtimit osman, por që jeni jopraktikues të Islamit, sulmoni dhe spastroni qendrat e vërteta të nxitjes së terrorizmit islamik në Shkodër.

Do të mjaftonte të lexonit se çfarë thotë Kur’ani, në versionin në të cilin është publikuar në faqen zyrtare të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, kundër hebrenjve dhe të krishterëve, për ta kuptuar se cilat janë këto qendra të nxitjes terrorizmit islamik në Shkodër.

Kur'ani

xhamiKëto qendra janë:
– Myftinia e terror-nxitësit islamik Muhamed Sytari, i cili nuk ngurron që t’i quajë tërthorazi anëtarët e celulës terroriste si përfaqësues të popullit të Shkodrës, kur ankohet për mënyrën e dhunshme të arrestimit të tyre, duke thënë se kjo cënonte ndjenjat e shkodranëve. A thua nuk e di ky Muhamed Sytari se policët që arrestuan këta terroristë rrezikuan shumë jetën e tyre, pasi këta terroristë shpesh bëhen edhe kamikazë?

– Xhamitë e Shkodrës ku në atentat permanent ndaj rendit kushtetues thirret eZani shurdhues pesë herë ditën në arabisht, sipas versionit të Kur’anit të publikuar në faqen zyrtare të Komunitetit Mysliman, ku bëhet thirrje për urrejtje dhe dhunë ndaj hebrenjve dhe të krishterëve.

O Shkodranë!

Shembni minaret nga ku pesë herë ditën bëhet atentat ndaj rendit kushtetues, duke u thirrur eZanin në arabisht.
Vetëm kështu do të pastroni emrin dhe reputacionin e Shkodrës nga dëmi që iu bë dhe që nuk do t’ i shlyhet në shekuj.

O Shkodranë!

Shkodra është shumë më e vjetër se Muhamedi, se Meka, se Kaaba apo Qabja. Shkodra ka qenë qytet, madje kryeqytet i shtetit ilir, 2000 vite para se Muhamedi t’i bashkonte arabët e shkretëtirave në një shtet, dhe ka pasur mbretër dhe mbretëresha ilirë, 2000 vite para katër khalifëve të parë.

Kur Sulltani Mehmeti II pa kështjellën e Rozafës në Shkodër, tha: “Hej, ku e paska ngritur shqiponja folenë e vet!
Shkodra është shqiponjë që e ka ngritur folenë e vet më shumë se 2000 vite para se Muhamedi të krijonte strehën e devesë në Mekë.

Por Shkodra është një shqiponjë, të cilën po e trajtojnë si deve.

Tugra e Sulltanit në xhaminë e Parrucës në ShkoderO Shkodranë!

Ju nuk jeni palestinezë, ju jeni bijtë e shqiponjës së Rozafës. Prandaj mbrojeni Shkodrën nga ata që ua paraqesin sjelljen natyrore të devesë së nënshtruar të shkretëtirave, si fe dhe ritual fetar.

Nuk ka vend në Shkodër për arabët shqipfolës për të cilët Zoti është një arab i mbuluar me çarçaf që flet në arabisht. Sepse ata do ta vrasin Shkodrën.

Shkodra është e shenjtë dhe është shenjtëruar 2000 vite para Mekës, sepse Shkodra ka altarin e shenjtë nacional shqiptar, Rozafën ku një femër shqiptare u flijua për pajtimin e vëllëzërve shqiptarë.

Shkodra nuk ka pse kërkon shenjtëri në Mekë, ku arabët injorantë mëtonin shenjtëri, sepse u ra një meteor nga qielli, që sot adhurohet si Guri i Zi i Mekës.

Rroftë Shkodra e Shenjtë!

4 KOMENTE

  1. Kush ka veshe le ta degjoje, kush ka sy le ta lexoje e kush ka mendja ta kuptoje, se kjo eshte e vertata lakuriq. Pas xhybeve dhe turbaneve te imameve fshihet dora e zeze dhe e zgjatur e islamizmit fanatik dhe fondamentalist, qe ashtu siç i mbajti shqiptaret e muslimanizuar nen zgjedhe dhe qe i perdori si mish per top kunder vllezerve te vet dhe fqinjeve ashtu edhe sot vjell helmin e percarjes dhe shperberjes se kombit Shqiptar.

    A eshte shqipar qofte edhe ai qe denigron figurat tona kombtare Gjergj Kastriotin, Nene Trezen me te vetmen arsye se ishin te krishtere, ashtu siç kane jetuar dhe vdekur brez pas brezi edhe gjysherit e eterit tane, deri kur u shfaq ne keto troje murtaja e zeze turko-islame? Hiqeni pra shqiptare njollen e zeze dhe qyrkun e turpit, qe na veshen me perdhune pushtuesit Osmane e rrenojini nga themelet vatrat e perçarjes, injorances dhe intolerances nga ku buçet minareve arabishtja, si per te na kuptuar se jemi akoma rober te atyre, qe vazhdojne te na mbajne larg krishterimit dhe qyteterimit Evropian, nga ku i kemi rrenjet dhe syte.

  2. Paramenod çfarë emri te mire ke KASTRIOT, por çfarë mbemri katastrofal ke Al Myftar…
    Ne gramatike mbemri e percakton emrin… prandaj hapi i pare i ketij pseudo-patrioti eshte nderrimi i emrit araboturkoislamik ne SHQIP.

    PIK.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here