Selia e SHQUP përkrah Serbisë

0
490
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

PD nuk e harron zakonin e keq, sa here qe ne Kosovë ndodhe ndonji trazirë apo provokim.

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pavarur.

Partia demokratike e Sali Beishes, tashma e provuar si nji forcë politike destabilizuese per vendin dhe ma gjere.
Ngjarjet e koheve te fundit ne Kosov jane te renda dhe provokative per mbare kombin.
Po kaqe te renda dhe poshtruese per kombin, jane veprimet e PD dhe aleateve qe e mbeshtesin kete strofke te krimit kombetar.
Sali Berisha tashma njifet si nji anti Kosovar, si nji anti kombetar, veprimet e tija pro Serbisë njifen publikisht qe kure ishte President i Republikes, Sali Berisha furnizonte me karburante makinerin vrastare te Milosheviçit.

Po ky Berishe krijoj kushtet per shkaterrimin e shtetit shqiptar ne vitin 1997, shkaterrimin e strukturave te ushtris dhe policis se shtetit, keshtu ja lehtesonte Serbis mesymjen ushtarake mbi popullin e pa fajshem te Kosoves.
Rastet jane te shumta qe Sali Berisha ka dhane mbeshtetjen indirekte ndaj Serbis agresive.
Arrestimi (apo ndalimi) i Ramush Haradinajt ne Francë, provokimi i hapet i Serbis ndaj popullit te Kosoves jane dy veprime qe Serbia po provokon nji incident me pasoja tragjike.

Po sot Luli i Berishes doli ne nji konferenc shtypi te vaket, formale dhe fallco, pasi po ky Sali Berishe se bashku me Lulin dhe ushtaret e shqupit po pregaditen te bojkotojn parlamentin, te bejn te pa munduren qe vendi te filloje trazirat, kjo do thot te largohet vemendja nga ajo qe pritet te ndodhi ne Kosov.

Avazi i Berishes vazhdon, çeshtja kombetare per kupolen e PD-es eshte nji loje bizhozi, per kete kane dhan prova ne tete vitet e qeverisjes, shiten interesat kombetare, duke cenuar sovranitetin e kufive detar, (te dhuroshe apo te faleshe teritore eshte tradhti kombetare).

Numerimi elektronik, nuk eshte sebepi i bojkotit, apo i kushtezimit te mardhanjeve me parlamentin, eshte vetem loja Berishiane per te krijuar çoroditje dhe mjegullnaja ne populle.
Perbadhja ne qershor me elektoratin shqiptar e trembe selin e PD-es, pasi vete kryetari ne detyr Lulzim Basha eshte i inkriminuar.

Nji pyetje per juve z.Lulzim Basha?
Juve ndiheni mai ndershem perpara drejtesis se sa kryebashkiaku i Kavajes z.Roshi?
Ne bindjen time juve jeni large zotit Roshi, jeni super i inkriminuar, qe kur punuat ne Kosov akuzat per juve jane tronditese, ju jeni krye hajduti i rruges se kombit me 230 milion dollar, ju Luli firmoset per tradhtin kombetare te kufive detar me Greqin, ju Luli ishit perkrah me Berishen kur vrat 4 qytetar te pa fajshem me 21 janar, po ju Luli ishit promotori i Berishes qe per pak deshe gjakoset Tiranen per kreun e Bashkisë.

Tani cilin moral ke qe kerkon ne emer te Saliut te krijosh trazira ne vende, keshtu te largohet vemendja nga Kosova dhe Serbi nene rrogoz ka mbeshtetjen tuaje politike.

Ja ku jeni ju, dhe ku eshte Elvis Roshi ne moralin politik dhe ligjor.
PD duhet te distancohet nga klanet e Berishes, te futet ne parlament, dhe s’bashku me mazhorancen, pa dadhime partiake, te behen nji ne mbeshtetje te popullit dhe te qeveris Kosoves.

Trojet Shqiptare nuk durojn ma dhunim, tradhtarin e çeshtjes kombetare e keni aty ne Shqup, i cili quhet Sali Berisha.
Sot Partia Demokratike do vertetoj publikisht se çfare vlerashe ka!ne se largohet ne kete situat nga parlamenti, kjo forcë politike eshte ne unison perkrah politikes agresive te Serbisë. Le te presim…


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu