Sali Berisha për gjashte muaj do të “arrestoj Edi Ramën”!

0
1957
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Gjin Musa, gazetar në emigracion

Te merreshe me nji njeri, qe nuk njefe asnji pergjegjesi, per demet qe i ka shkatuar shqiperise ne nji fare mase eshte humbje kohe.
Po kure çmenduria kalon çdo parashim, eshte e domosdosheme qe kete njeri te ja beshe prezent opinjonit publik.
Sali Berisha duke patur frige veteveten, sepse vetem “trime” nuk eshte, trillon dhe flete me nji fjalore, te nji njeriu qe sapo ka dalur nga çmenduria.

Imagjino ç’fare presidenti ka patur shqiperia,kushe e ka drejtuar Partin Demokratike per 25 vite?
Imagjinoni shqiptare se ke kemi patur tete vite kryeminister te Shqiperis, nji Miloshevic… Islamik qe quhet Sali Ram Berisha (SRB).
Ky “politikan”arrogant dhe diktator shperftyrojn PD, flliqi shqiperin ne sy te nderkombetareve,kete po ju ushqen nen diktat edhe Lulit dhe kelysheve qe i bejn fresk botes se krimit.

Vertet vendi po kalon nji situat dramatike!mose qeverisja e mire e qeveris aktuale,apo pasojat e shkaterrimit te ekonomis ne tete vitet e shkuara? Kjo eshte nji enigem qe qeveria aktuale duhet ta beje trasparente.
Ne parlamentin shqiptare, duhet thene realitetin qe nuk ka ere parlamentarizmi, nuk ka ligje dhe rregullore qe te disiplinoj parlamentaret, kryetari aktual na paraqitet shume “tolerant” aqe sa vete toleranca ndihet e shokuar! Ne kete salle ku flitet per ligje dhe shtet.

E per hire te s’vertetes shtet nuk kemi! Pse kjo gjendje anomalie,pse lejohet nji njeri i dalur jashte kontrollit logjik te dhunoje parlamentin me ca Flamur Ndoka e Arben Ristana e Edi Paloka eshte mjerimi politik i vendit.
Kryesia e parlamentit eshte totalishte jashte funksionit qe i jep ligji dhe kushtetuta.
Te cohet nji deputet “demokrate”dhe te ben thirrje per armatosjen e popullates publikisht,parlamenti heshte,nji heshtje qe i vjen era pleherin.

Deputetet e mazhorances duhej po ate dite ti kerkonin parlaamentit heqien e mandatit Sali Berishes dhe procedimin penale, nene akuzen: Thirrje publike per destabilizimin e vendit: aq ma shume qe ky njifet si anti shqiptare i betuar, njeri qe thyen embargon, jep urdher te thyhen depot e armatimit ne 97, bene grushte shteti, vret dhe djege shqiperin, krijon Gerdece vdekje prurese, vret demostruesit ne sheshe poshte dritaes se tij, shete kufit teritorjal e çfare nuk ka bere kjo dore kriminale.
Eshte per tu habitur se ç’fare duan gazetaret qe i shkojn keti banditi ne konferena shtypi. Ke perfaqeson ky kriminel i shekullit te ri.

Keto dite mesuam nji tjeter “lajme” nga ky njeri pa asnji moral te pakten njerzor, se na paska informacion se mrena gjashte muajve Edi Rama do arrestohet, sipas versionit Berisha, shtepia e Bardhe njerzit qe i pret me dashamiresi, biles thyen edhe protokollin zyrtar ne takim me z. Edi Rama, ky u dashka denuar mrena gjashte muajve sipas filxhanit te Berishes! Zot na e largo njeriun e keqe…

Sa do qe te shkruashe,sado te mundohesh te thuashe te verteten, ajo mohohet nga vete kreu i shtetit z.Bujar Nishani dhe kryeprokurori i pergjithshem i cili e ka ne mbrojtje Sali Berishen.
Ketu dobesia eshte e parlamentareve te cilet nuk reagojn, ndofta nuk duan te kete shtet shqiperia,ndoshta jane penge i ambasadorit te SHBA i cili tashma eshte kethyer ne nji ambasador qesharak, deklerat dhe ultimatume te cilat shuhen si vesa perpara diellit.

Ne se ky parlament, ky president dhe ky kryeprokurore kerkojn te mbajne Sali Berishen large drejtesis, Shqiperinë e presin dite te zymta.
Sali Berisha po punon me bandat kriminale per te sjdhe sa ma shpejt trazira ne vende.
Shqiptaret dhe shqiperia nuk e meritojne kete ndeshkim, ne se politika shqiptare punon, nene rregozen e krimit dhe te korrupsionit, athere shqiptaret qe duan shqiperin duhet t’i dalin per zot.

Lufte pa gjak nuk ka,dasem pa lote nu mundet te kete,po edhe shqiperi pa shqiptare te vertet nuk do kete. Tani durimit i ka ardhur fundi… Rilindje dhe mjerim nuk munden te bashkejetojn ma keshtu.
Emigrantet permbysin çdo pa dretesi, atdheu na do o sot o kurre…

Shënim: KM Rama me të tijtë janë habitë me hajnitë dhe me mercenarizmin ndaj Erdoganit, nuk e kanë mendjen një herë me dënua kriminelët e hajnat e PD-së /AÇ


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu