SALI BERISHA JASHTE KONTROLLIT LOGJIK!

0
517

Gjin Musa, gazetar.

Sali Berisha perfundimisht u paraqit si deshmitar ne komisionin hetimor te Parlamentit Shqiptar. Nje ish kryeminister totalisht i pa afte te pergjigjet qofte edhe nje pyetje te drejtuar nga kryetari i komisionit hetimor deputeti Balla. Kjo tregon qarte sa i “afet” ka qene Sali Berisha si kryeminister! Asnje shifer nuk ishte ne gjendje ta kundershtonte, po vetem shqiptonte nje fjale tashma te njohur nga mbare opinjoni publik: “Shpifes”. Ku hyn ky “burre shteti” me pa aftesin totale qe ka sebashku me llogaritarin krye fajdexhiun e Shqiperise Ridvan Bode.

Shqipetarte pane me sy dhe degjuan me veshe pa aftesin e Sali Berishes, ketij dallkauku qe se bashku me nje grup banditesh kane shkaterruar ekonomine shqiptare. Sali Berisha perfundimisht eshte i paafete politikisht, por edhe si drejtues qeverie sot doli ne driten e diellit lakuriq si mashtrues dhe krye vagabond i qeverise shqiptare per tete vite. Shqiptarte te majte dhe te djathte besoj se sot jane bindur se kush eshte Sali Berisha. Ky guxoi t’i japi edhe denimin kryeministrit Edi Rama me 35 vite “burg”. Mjerim ma te madh nuk mundet te kete ne nje vend qe do te aderoje ne BE. Politikat Berishiane sot i vune kapakun e turpit ish qeverise se tije tete vjeçare totalishte, ku nuk ka pase iden e qeverisjes, por mashtrohej nga rrugaçet e tipit Bode. Kulmi arriti kur Berisha ne seancen e pyetjeve si deshmitar filloi komunikimin me qytetarin digjital. Ja kush ka luajtur me fatet e atdheut tone ; nje kardiolog i semur psiqikisht.

Komisioni hetimor duhet ti heqi mandatin dhe ta dergoi perpara drejtesise, mjaft e ka demtuar politikisht dhe ekonomikisht e ka ulur ne te dy gjunjt Shqiperine. Eshte shkruar dhe ster shkruar per Sali Berishen, per bemat e tij te pa numerta, po thirrja qe iu be sot si deshmitar tregoi qe Berisha e njef frigen mire e per kete dhe fatin e keq, sot u kthye ne nje “burre” prej lecke, i pa asnje sens te moralit politik dhe njerzor; u dorzua pa kushte, u kthye ne nje qesharak te bajatshem. Sali Berisha burri me i pa vlere qe ka Partia Demokratike, qe ka parlamenti shqiptar. Ky shpifes qesharak e”ironik” nga pa dija, i korruptuar totalisht se shpejti do te hapen dyerte e burgut mbas nje hetimi nderkombetar dhe do te shohin shqiptart se kush eshte vertete Sali Berisha dhe bemat e tij.

Berisha i çoroditur nuk di se çfar flet, ashtu siç nuk ka ditur te qeverise ne tete vite. Shqiptaret sot pane nje Sali Berishe totalishte te korruptuar, i mbytur deri ne fyt ku vilat dhe sarajet e familjareve te Berishes u ndertuan me parat e vjedhura nga ky ish kryeminister ordiner. Turpi i PD-es, turpi i parlamentit qe mban nje deputet te tille, turp per drejtesine shqiptare qe lejon mbijetesen e nje krimineli te 97-98 e deri ne vitin 2013. Perrallat e Berishes sot kane vdekur.

Ky duhet te dorzoje mandatin e deputetit dhe ti paraqitet drejtesise, çdo zvarritje ndaj ketij huligani eshte me pasoja e rrezikshmeri te madhe per vendin dhe fatin e popullit. Sali Berisha na shastishi me nji deklerat turpi:Se parat e “vjellura” nga Edi Rama do gjinden!po nji pyetje per ty Sali, ku jane parat e fajdeve qe ti jua di mire vendin? Ku jane parat e rruges se Kombit, jo pak mbi 230 milion dollare te vjedhura nga ministri i jot Lulzim Basha, po miljardat e pa funta te Shqiptareve ne qeverisjen tane ku jane zotrrote Berisha?

Ti nuk ke turp, nuk ke personalitet, je nji qesharak i ndyre, intrigant, mashtrues dhe shpifes, kjo eshte deshmia qe verteton pa fetyresin tane o krye hajdut.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here