Sali Berisha dhe mjerimi i tij

0
1182

Gjin Musa

Nji ish-president, nji ish – per tete vite kryeminister, nji ish – kryetar i PD, i cili quhet Sali Berisha,sote njeriu ma qesharak i politikes Shqiptare.
Po ç’fare kerkon ne konferenca shtypi ky kriminel i kombit Shqiptar.
Sa here qe Berisha bene presione ne PD perdor konferenca dhe takime me gazetar per te “lare me shurre poshtersit e tija”
Populli e di mire se kush eshte Sali Berisha,e di mire populli shqiptar se sai pa atdhetarizem eshte ky pro Serbe.
Dokumentet e pa kundershtueshme Sali Berishen e mplikon ne nji seri aktesh kriminale ne te gjithe karjeren e tij politike dhe qytetare.
Ky eshte politikan mai pa vlere ne te gjithe historin e shtetit shqiptar,njeriu qe vodhi,dogji,masakroj popullin shqiptare,ky “demokrat”me fetyr krimineli e mbajti shqiperin per 25 vite nen tutelen komuniste,ky eshte nji diktator qe drejton edhe sote PD.
Gazetaret ç’fare duan teke ky njeri i pa asnji post politik,thjeshte deputet, po deputet qe duhej te ishte prapa hekurave per vjedhjet dhe krimet deri ne vrasje te shtetasve shqiptar.
Reforma ne drejtesi e ka shkermoqur Saliun!tani po lufton ne partin demokratike qe ta minoj kete reform,po kure degjuam “zhelen” Jozefina Topallin qe nuk ka parti demokratike pa Sali Berishen,ky eshte kulmi i turpit per vete PD.
Ujqerit e vjeter te PD poe perdorin Lulin si ushtare,urdhero,si urdhero……..ky eshte nderi i partis demokratike.
Partia Demokratike mjerishte po shkon duke u mbytur ne balten e Berishes,nji balte qe shqiperia e ka paguar shum shtrejte ne qeverisjen PD,Berisha.
Perse z.Berisha nuk rri i qete ne zyren luksoze qe paguhet me parat e krimit,Berisha asnji here ne jeten e tije politike nuk beri nji bilanc te humbjeve dhe te jetes kriminale,kurre nuk e lejoj dretesin te beje drejtesi,kurre nuk i degjoj diplomatet e huaje,biles edhe i ironizonte,sa edhe Europianet u distancuan perfundimisht me politiken Berishiane,SHBA i ftohen mardhanjet me kreun e shtetit z.Berisha sepse u binden qe ky njeri ishte anti demokrat,diktator dhe vrastar,biles i perfeshir familjarisht ne ofera korruptive me pasoja jete njerzore.
Mire Berisha qe “lufton”korrupsionin,fyen dhe shane kryeministrin aktual Edi Rama,ministrat dhe diplomatet,nuk le njeri pa fyer dhe share ky goje dale,ky njeri do te mbetet ne historin shqiptare si njeriu ma ogur zi.
PD nuk po di te dali nga thonjet e filo Serbit S.Berisha dhe te “dizenjatores” Jozefina Topalli dhe te kryetarit kukull Lulzim Basha te cilet perpeliten ne boten e tyre te krimit,prandaj kerkojn te shpifin,te shajn,te sabotojn reformat,friga ju ka hyre ne palc,drejtesia nji dite do ti ndeshkoj,nuke te fale gjaku i Gerdecit,21 Janari,ngjarjet e 97,98 ku kane per autor “demokratin”Sali Berisha,ketu fle lepuri,prandaj partia demokratike duhet te beje nji reform radikale,pardysyt e bardha mjafte e mbajten partin dhe tere Shqiperin me mashtrime.
Dekleratat e Lulzim Bashes na kujtojn cekunn e bardhe, te Gramoz Pahkos dhe te selis blu.
Vendi po kalon kohe te veshtira,te trashiguara nder vite,reformat jane te dhimbsheme,po jane te domosdoshme,nuk ecet ma me qeverisje rrumpalle,ka ardhur koha qe secili te dali perpara drejtesis per krimet e bera nder vite.
Berisha dhe ishe ministrat e tije, po temerrohen nga reformat e Edi Rames,prandaj Berisha po shfryn si bisha e plagosur dhe e mbetur ne debor,po kerkon vetem rremuje,destabilizim te vendit,po i ka vdekur forca,te çon madhin e skileve te plakura……..mjerim per vete Partin Demokratike,si qendron nene diktatin e nji grupi karagjozesh te cilet Sala i veshi me pushtet qe ti kishte perkrah ne ditet e veshtira!Mulet dhe Ristanet jane shkolla e krimit ne partin demokratike.
Sot Sala perpara gazetareve me nji qeshje te trishte,po kerkonte te disinformonte opinjonin publik se ç’fare po ndodhe me reformen ne drejtesi………!Me kete bashkbisedim me gazetaret Berisha tregoj hapur se ai drejton PD,Lulin e perdore si fasad!po sa doi mbijetoj kesaj loje te turpsheme Luliç? Kete e di vetem gjyshi Berisha te cilit ja beri “jeten verem” z.Edi Rama! shfry Sali se se do lirohesh.
S.Berisha shemtyra e politikes shqiptare, pa arrestimin dhe burgosjen e ketij anti shqiptari,nuk ka reforma,nuk ka drejtesi, nuk ka shtet ligjor ne Shqiperi.
Me ç’do çmim forca e shtetit ligjor duhet te veproj mbi cilin do qe ka vjedhur dhe bere krime mbi popullin Shqiptar.
Iku friga e komunizmit!kujt i frigohemi sot?
Jemi vend antar i NATOS,po luftojm te jemi pjese e jetes demokratike ne BE.Me kriminel si Sali Berisha bota e qyteteruar nuk na afron!Ndeshkimi ligjor eshte qetesia e shpirtave te lenduar.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu