Sali Berisha dhe krimi publik!

0
2817

Gjin Musa, Gazetar.

Sot eshte dita ma e e trishtuar per drejtesin shqiptare!
Ish-Presidenti, dhe tete vite kryeministri i Shqiperis sot doli hapur, lufte civile, popull shqiptar.

Sali Berisha, njeriu mai pa moralshem qe ka toka shqiptare,njeriu qe e veshi partin demokraike me mbulesen e turpit,vrau dhe dogji Shqiperin ne 97, vrau mbi 250 djeme nenashe ne Tropoje, po ky kriminel ne bashkepunin me kelyshin Genc Pollo sajuan eleminimin e Azem Hajdarit,po kurre krye gjaktari Berisha dhe Pollo nuk u paraqiten ne prokurori.
Ky kriminel i kombit shqiptare, ky agjent i sherbimeve sekrete Serbe, likujdoje Arben Brocin ne Shkoder, po ky kriminel beri ne 98 grusht-shtetin, po fale nderhyrjes se ambasadores se SHBA ne ato vite, ku e detyroj Berishen te strukej si qeni tingezar.

Populli Shqiptare nuk do lajka politike,nuk do te degjoje nji opozit te inkriminuar deri ne palce,nji opozit qe eshte penge e krimeve nga ma te shemtuarat ne Europ.
Te degjoshe ne parlamentin shqiptare, nji Genc Pollo bire i komunizmit, kriminel i PD.
Edi Paloka, Eduart Halimi, Jozefina Topalli, Strazimiri e deri tek Muli i Kukesit mbeshtesin Sali Berishen! e dini pse? sepse secili preje tyre i ka duarte te lara me gjakun e krimit.
Flasin keta te pa moralshem,keta injorant te politikes, keta hajdute te pasuris kombetare, po, po keta qe ndertuan Gerdecin, po keta qe vran 26 jete njerzishe, po keta maskarej te veshur me mandatin e turpit vran ne sheshe 4 qytetar te pa fajshem.

Po kushe eshte perkrahe Sali Berishes ne kupolen e SHQUPIT?Krimi dhe kriminelet,keta “burra” qe dikur Saliu i rrahu,i burgosi,i dhunoje,i poshteroj publikisht,e pastaje largoje ata qe duanin demokracin e vertet,dhe afroje njerzit e krimit politik dhe njerzor.
Le te ndalemi dhe gjerat ti gjykojme pa politizime partiake dhe politike.
Mazhoranca aktuale ka gabimet e veta ne keto vite te qeverisjes,po imagjinoni kure ke nji opozit sa te turpsheme po aqe te pa moralsheme,te mbuluar nga krimi vrastar dhe kriminel,po keta uzbashe te Sali Berishes nuk lene gja pa bere,vetem per tu kethyer ne pushtet!po kushe do pushtet?

Sali Berisha njeriu ma i zymet qe nga 1912 e deri me sote, po ju o opozitë sollet fajdet per te pasuruar xhepat e krimit.
Kure flasim per krime shtetrore, duhet te jemi shume te drejt per drejte dhe te saket, po ky Sali Berishe shiti kufit detare.

Sot ky kriminel nga foltorja e parlamentit i vuri vulen jetes se tije kriminale.kerkon gjakderdhje, lufte civile, andrra qe nuk e realizoj ne 97-98…
O popull qe jetoni ne ate vende, ku nji ishe kryeminister sote kerkon riarmatosje, po ky kriminel pake vrau nga 97 e deri me sote me armet qe Saliu i dha popullit.
Prokurori i pergjeshem duhet ti therrasi vetevetes!
Kushe bene thirrje per armatosje?

Nji kriminel qe duhet derguar perpara tribunalit te Hages, per krime kunder njerzimit.
Po ç’fare opozite eshte kjo qe shkon pase nji njeriu te dalur nga binaret, per kete ka vetem nji ilaç, burgosjen ose dergimin per kurim te detyrueshem ne ndonji spital te çmendureve.
Po nuk duhet shume logjik per te analizuar opoziten, kur nji Flamur Ndoka i lidhur me krimin e Berishes gervadhet ne parlament si trime i çartun ky halabak i halabakeve, demokratet dhe socialistet duhen te behen bashke per groposjen e krimit.

Largimi dhe izolimi i Sali Berishes eshte rilindja e PD dhe e demokracis ne shqiperi.
Opozita eshte mesuar ne keto 30 muaj te qeverisjes se majte te mundohet tu servire publikut supen e tete viteve te shkuara!po cili populle luan me fatet e veta?po cili populle i ze bese dekleratave te atyre qe vrane dhe dogjen shqiperin? Une dua ti besoj logjikes se njerzisheme, nji populle qe e ka provuar pushtetin kriminal te Sali Berishes,po ky kriminel qe eshte terbuar nga filmi qe Olliwudi se shpejti do ta çfaqi kui kushtohet djalit te ketije krimineli,Shkelzen i Sales ne filmat e turpit,prandaj sote ulurin si ujqerit ne debore te terbuar nga uria,dhe merren me Shullazin,po sei frigohen deponimeve te Shullazit dhe te Shullazeve qe kishin lidhje me Saliun dhe kasodhen e SHQUP-it.

Po Jozefina pse çirret dhe bene thirrje per demostrata masive?
Nuk do shume komente, Jozefina e turpit te skandaleve korruptive, biles e akuzuar drejteper s’drejti per vrasje,po kjo zonje sa deme i ka bere vetem shkodres,pa fetyrsia e saje arrin deri ne largimin e 5 herojve te Vigut,pushtimin e Razmes e deri ne shume abuzime tjera.
Ne hyrje te qytetit te Laçit ne Kurbin ne krahun e djathet jane ndertimet e Jozefina Topallit,jane qindra tonelat çimento e hellur ne nji kanale pase ndertesave,sot ç’fare kerkon kjo “dizenjatore” e institutit te miserit dhe orizit ne Shkoder?Ku i ka parat e te permbytureve qe jua premtonte ne çdo takim,tani pse heshte,struket pase Berishes.
Parlamenti duhet ti heqi mandatin deputetit Sali Berisha,pasi sote nuk ka nene i kushtetutes qe merre ne mbrojtje nji njeri qe kerkon destabilizimin e vendit duke kerkuar armatosjen e mbare popullit.

1912 DHE SOT 2016!
Historia shqiptare do ta shkruaj diten e sotme,si diten ma te kombesheme, nji “politikan” kerkon gjakderdhje,po eshte poi njejti kriminel qe quhet Sali Berisha.
Nji grup “deputetesh” qe duan jeten e krimit,biles kok tulla Strazimiri provokoje publikishte,provoni ta ndeshkoni Sali Berishen dhe do shifni se ç’fare do ndodhi!
Parlamenti ti hapi rruge prokuroris per arrestimin e nji krimineli qe do te shofi popullin si ne 97 te armatosur per rrezimin e demokracis,per izolimin e shqiperis, komunisti qimen nerron, po zakonin se harron.

Opozita dhe opozitaret e vertet do distancohen nga rruga e krimit Berisha.
Mazhoranca eshte perbadhe nji prove historike! Do mundet ta eleminoj kancerin e Shqiptareve, prokuroria tani ka proven!pro Sales dhe gjakderdhjes, apo paqes dhe ndertimit te shtetit ligjor.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here