Rrumpalla Sali

0
287

Rexhep Murati

Te dashur demokratë e dashamir, bashke vuajtes e hallexhijn ku do qe jeni brenda dhe jasht e vendit. Pa u zgjatur shum ne histori dhe gjera qe jan thene e sterthane, per dite, marr shkas nga dalja ne rrjetet sciale te Sali Berishes, me “prekupacionin” duke qar gjoja
hallet e popullit qe kaq shum “e don” her duke zbardhur dhembet e herë me pamjen artificiale fallso serioz, i kurdisur herë, herë nga ndonje element driteshkurtur i çoroditur nga politika e etheve partiake dhe prallat e shumta si kodra mbas bregut e drejtimet rrumpallhane te Saliut, pa shtet, vetem se krijoj nje sistem te eger kapitalist shfaroses per populliln fukara, duke vrare e varrosur sikur te ishte bere lufte e vertete, krijoj shtresa pashallaresh te kuq te pasur, duke mbeshtetur sistemin e kaluar, u hakmuar me popullin dhe i vuri kazmen krijimit te demokracise qe prmtoj me dy gishtat lart duke i nxjerrur syte popullit dhe as edhe nje shprese
per jeten. Kush se ka njohur Sali Berishen vetem per ligesite qe ka bere per 26 vjet, o s’ka tru ne koke, o ka qef te behet ortak me te.

Perte argumentuar cfarë thash deri tani per kete te pa fytyre qe s’asnje gram cip, njeri, apo burreri, do te rikujtoj, TRE FJALE TE DALA NGA GOJA E TIJE PUPLIKISHT:— “HE MO MOS ME VINI RE SE LLAFE FUSHATE I KAM PASUR, FUTNI SA TE MUNDENI LEK TEK FIRMAT, SE I KEMI TE LIGJESHME, POR AJO QE I VURI KAPAKUN DERGJEGJES SE TIJE PREJ ANTI NJERI E ANTI BURRERORE, ISHTE AJO E TRAGJEDISE SE GERDECIT
KU ME PA TURPESINE ME TE MADHE, MOHOJ TE NDJERIN BACANAKUN E VET, DUKE THENE PER TE: – NUK E DI, NUK NJOH, NUK E KAM NJOHUR.

KJO KOKE ME USHTRINE E TIJE KRIMINALE, MORI NE DORE FATET E VENDIT DUKE E SHKATERRUAR TOTALISHT DHE PRETENDON AKOMA PER TI NXJERRUR UJIN E ZI ME NA SHUE E ZHDUK FARE NGA FAQJA E DHEUT SI KOMB!

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here