Qepa e kuqe bën mrekulli për gjëndrën tiroide

0
487

Dita, 14 shtator 2016

Sëmundja e gjëndrës tiroide prek rreth 200 milionë njerëz në botë.

Ka trajtime të ndryshme dhe medikamente për çrregullimet e gjëndrës tiroide, megjithatë, nëse nuk trajtohet, mund të çojë në çështje serioze në pjesë të tjera të trupit.

Duket se kjo sëmundje ka ekzistuar që moti dhe më poshtë ju prezantojmë një zbulim të vjetër roman, që lidhet me trajtimin e kësaj sëmundje.

Igor Knjazkin, një mjek i njohur nga Shën Petersburgu i Rusisë, pretendon se ka gjetur ilaçin për çrregullimet e gjëndrës tiroide. Ilaç i pabesueshëm përbëhet nga vetëm një përbërës që është “qepa e kuqe”.

Qepa e kuqe ka përfitime shëndetësore për të gjithë, është anti-bakterial, anti-fungale, anti-inflamatore dhe lufton kancerin. Për më tepër, ato janë të pasura me vitamina dhe minerale, duke përfshirë folium, magnez, calcium, mangan, vitaminë C, K dhe B6.

Qepa e kuqe ushqen dhe pastron lëkurën, shkatërron bakteret dhe mikrobet dhe kanë acid fosforik, që është shumë e dobishme.

Por duket se qepa e kuqe nuk ka vetëm këto dobi, ajo mund të ndihmojë edhe për trajtimin e sëmundjes së gjëndrës tiroide.

Ilaçi natyral përmirëson dukshëm funksionin e gjëndrës tiroide.

Receta: E rëndësishme është të përmendet që ky trajtim duhet të bëhet para gjumit. Ndajeni qepën në dy gjysma, ndërsa masazhojeni qafën me to në mënyrë të butë, duke bërë lëvizje rrethore. Fokusohoni në pjesën ku është e vendosur gjëndra tiroide.

Mos e lani qafën pas këtij trajtimi dhe lejoni që përbërësit e qepës së kuqe të kryejnë punën e tyre gjatë natës, lëngu i qepës do të ndihmojë që të stimulohet puna e gjëndrës tiroide.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here