Pullat e Berishës

0
273
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Dita e enjte eshte dita e humorit, dita e injoranteve qe sunduan Shqiperine nder vite. Pa dyshim Berisha dhe opozita sot jane ne diten me te veshtire te jetes tyre politike dhe parlamentare. Sot Wetingu iu a ka prere shpresat, ish kryeministri Berisha eshte i pari ne listen e njeriut qe mbolli krimin ne Shqiperi. Sali Berisha eshte protogonisti i shkaterrimit te shtetit shqiptar, qe diten qe hyri ne zyren e presidentit te Republikes. Sot per Berishen dhe lakejte rreth tij ishte dite zie, dita qe do ti perballe me drejtesine. Faktet flasin vete. Vetem e bija Argita ka 12 shtepi te ndertuara me parat e shtetit shqiptar te vjedhur nga banda Berisha. Po vila e Berishes dhe i biri Shkelzeni qe jetojne jeten e Luksit dyereve te botes. Sali Berisha eshte dhe do mbetet si figura me e shemtuar e politikes shqiptare. Njeriu qe vetem shpif, mashtronë, por tani qe sa po vjen dhe poi shterngohet litari. Deputetet si Edi Paloka, Flamur Ndoka, Arben Ristani, Jozefina Topalli, Aldo Bumci e Bylykbashi jane grupi kriminal i shkaterrimit te shtetit demokratik patjeter duke patur per krah llogaritarin e Berishes dhe ish ministrin e mbrojtejes filmaxhiun Arben Imami.

Kjo eshte faqja e zeze e opozites, qe sot jane dorzuar totalishte, sepse Wetingu do t’i gjunjezoje, do t’i dergoje perpara drejtesise. Ata jane qe shkaterruan Shqiperine ne 97-98, ata jane qe vrane ne Gerdec dhe me 21 Janar, pa permendur njeqind e njimije krime ne tete vite qe kjo klike kriminale ka drejtuar kete vend. Opozita eshte e kapur me presh ne duar dhe nuk do te kete nuk ka shpetim Sali Berisha dhe Salite qe e rrethojne. Te keshe ne parlamet nje paliaço cirku, nje deputet vagabont si Flamur Ndoka mendoni se ç’opozite eshte kjo? Pse Jozefina nuk flet per pasurit marramendese qe i ka plaçkitur popullit shqiptare dhe kryesisht Shkodres ?. Pse nuk flete ish ministri i financave Ridvan Bode, ku shkuan parat e skemave piramidale,si u pasuruan keta deputet e pushtetare qe nga viti 2005 deri ne vitin 2013 ?. Opozita tashma dihet nderkombetarisht qe eshte opozita me e pa vlere ne Ballkan dhe ma gjere. Kjo opozite ishte opozita e droges dhe e krimit dhe sot perbehen se po ju digjet toka nen kembe per popullin. Kjo opozite pse nuk del me nje “program shpetimi” per vendin ?.

Ky vend i quajtur demokratik nuk mundet te eci perpara pa u arrestuar i pari Sali Berisha dhe ata qe e kane mbeshtetur ne boten e krimit. Sa vrasje politike jane bere ne tete vitet kur drejtonte Sali Krimineli me kriminelet qe ka sot ne parlament. Wetingu eshte drita qe do te ndriçoje shqiptarte, por do te ndeshkojne edhe keta kriminele qe e kane marrur peng drejtesine shqiptare per te mbrojtur kokat e tyre ne dite te veshtira, por fundi po afron; drejtesia do ndeshkoje pa meshire kriminelet e ç’do ngjyre qofshin. Sa eshte e vertet qe deputeti Flamur Ndoka po lexonte nje mesazh te Mithat Avarit! Ne se eshte e vertete, Mithat Havari duhet te thirret nga organet e prokurorise, qe ose te depunoje te verteten, ose dihet ta pergenjeshtoje deputetin lakuriq Flamur Ndoka. Flitet shume per integrimin e Shqiperise dhe te Ballkanit ne BE, kushte e super kushte, por nje gje duhet ta dije Europa se po luan me zjarrin Ballkanik.

Ballkani eshte pjese e BE, si nga kufit teritorial, po ashtu edhe nga politikat sociale dhe nderkombetare. Nje opozite e pa ndergjegjsheme siç eshte opozita Shqiptare i ve ne pozita te veshtira nderkombetaret, pasi rasti i fundit i deputetit qesharak Aldo Bumçi qe shkon te pengoje integrimin e Shqiperise ne BE, sepse jane te lidhur me boten e krimit. BE nuk duhet ta mbaje Ballkanin si pulen e lidhur per kembe, kohet po levizin ne drejtim te pa ditur, Ballkani po mbetet jashte BE ndoshta per interesat e Ruso -Turkut. Ndesa Europa duhet te jete e ndergjegjsheme se loja me Ballkanin eshte loje e rreziksheme, prandaj Sali Berisha dhe njerzit e lidhur me krimin i besojne ma shume Ruseve dhe Turqeve se sa BE.

Agjenti i sherbimeve sekrete Serbo-Ruso Sali Berisha del ne foltore dhe na vene edhe pullat e kuqe dhe te zeza, sepse po i vjen nji fund i turpeshem; diskretitoi Partine Demokratike, shkaterroi shtetin shqiptar sa here qe mori pushtet. Tani keto mekate duhen paguar. Pullat t’i vendosi Berisha ne te dy syte dhe ne gojen qe pa asnje hezitim do ta quaj nje goje hale… haleja duhet mbyllur me nje pulle te zeze qe te mos i vije era ma shume.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu