Pse vazhdon penalizimi i shqiptarëve?

0
488
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Kure e gjithe Europa tashma po shkon drjet unifikimit ne BE, me shqiptaret po ndodhe e kunderta.
Shume flitet dhe shkruhet, shkembime delegacioneshe ne mese qeveris Shqiptare dhe asaj Italiane, deklerata dashamirese!po realiteti flet te kunderten.

Udhetaret e shtetit Shqiptare jane ma te persekutuarit, ne pikat doganore me shtet feqinje si Greqia dhe Italia.
1. Biletat e udhtimit me linjen ajrore ne drejtim te Italis ma te shtrejtat ne Europ.
2. Oraret e avionve jane sipas deshires se ekuipazhit te pilotimit,apo vonesa ne sherbimet doganore, nji shqetesim qe kurre nuk mori rruge zgjidhje.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Ne aeroportin Leonardo Da Vinçi ne Romë udhtaret shqiptare jane ma te persekutuarit, kontrolle te jashtezakonsheme,kure Afrikanet e Turqelit kalojn pa asnji problem.

Nji pyetje per qeverin Shqiptare dhe ministrin e puneve te brensheme, kaq i dobet dhe i pa besueshem eshte bashkepunimi ndermjet policis kufitare te shtetit shqiptar dhe atije Italian?

Vetem shqiptaret shefe te grumbulluar dhe te rrethuar nga policia dhe karabinieria Italiane, nji kontrolle i jashtezakonshem! Ky kontrodhe tregon hapur se policia Italiane nuk i beson kontrodheve doganore te policis Shqiptare.

Eshte e vertet qe akoma nuk jemi pjes ne BE, po jemi Europian dhei perkasim europes,duhet qe shqiptaret te jene ma te persekutuar se Afrikanet dhe Bangladeshasit apo nacionalitetet tjera qe ne shume raste ase pasaportat nuk jua kontrodhojn!.
Me qytetaret shqiptare here policia portuale i kalon limitet, nji tallje apo nji perqeshje per shqiptaret! “percolozo Albanezi” po çfare ju kemi bere?

Komuniteti emigrator shqiptare eshte komuniteti qe eshte mai integruari ne jeten Italiane, emrat e shqiptareve te mire,artist dhe sportist, skenarista dhe aktor, biznezmen me emer dhe dinjitet, pra jemi nacionaliteti mai pelqyer per popullin Italian, emeri iveshtira, i viteve te fillimit tashma nuk ekziston, shqiptari nuk shifet ma si nji egersir, po si nji populle qe ka kultur dhe integritet,nji populle qe do punen dhe arsimimin.

Veprimet kaqe shternuese ne kontrodhet doganore lene nji shije jo te mire, ja erdhen Albanezet!
Logjika te çon ne mose kordinimin e puneve ne mese dy policive ajroportuale, kontrodhet duhet te jene,po te zgjasin me ore, gje qe nuk ndodhe me asnji nacionalitet tjeter.

Kete trazir ne ajroportin e Romes besoje qe e kemi dhurat nga shteti shqiptar, mos bashkepunimi ne menyre sistematike dhe dinjitoze ne mese te dy policive, sjelle kete qe po vuajn qytetaret shqiptare.
Tashma integrimi ne BE eshte sai vonuar dhei turpshem, per shtetin dhe qeverit shqiptare.

Po BE duhet te mose jete kaqe e shternguar me Europianet e vete, qe duan te jetojn ne kontinentin e vete,ne shtepin Europiane.
Europa eshte e Europianve,pra eshte edhe e shqiptareve, e kesi soji ka ardhur koha qe levizjet ne BE te mose kene ma sanksione, kufit te jene per ballkanasit te hapur, Europa nuk duhet ta perbuzi Ballkanin e kesi soji europen ta pushtojn zezaket, ekstremistet Islamik qe vine dhe bejne akte terroriste ne zemer te Europes.

Qeveria shqiptare duhet te jete e pergjegjsheme per afro 2milion shqiptar qe jetojn jashte trojeve shqiptare.
Nuk ndodhe ne asnji vend te BE qe biletat e udhtareve te jene kaqe te kripura,qe do thote qeverit e ma parsheme dhe kjo aktuale nuk po bejne asgje perveç dekleratave boshe.

Premtime… po prit gomar sa te dali bari,kure duel bari ngordhi gomari… 25 vite pritje dhe premtime qesharake nga qeverit Shqiptare, prandaj edhe feqinjet Grek dhe Italian ne shume raste na penalizojn, sepse na penalizon politika e shtetit shqiptar. Deri kure keshtu?


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu