PSE LEHTE MULI “Flamur Ndoka” ham-ham në parlament?

0
1995

Gjin Musa, gazetar

Populli ka nji shprehje te bukur; kushe e ka mizen nen kesul kruhet.
Keshtu ndodhi me ish ministrin e punve te brensheme te kohes Saliut, Flamur Ndoka i perzgjedhuri i Saliut, si agjent i UDB-së Jugosllave.
Sali Berisha tashma eshte i vdekur klinikisht, po mbahet ne “reanimacion” eshte zbuluar totalisht se kush eshte ky kriminel,
dhe zagaret qe zgjolli ta ndjekin pase.

Njerze te lidhur me krimin, burgaxhij, bixhozli, gangstera, spiun te sherbimeve te huaja, kjo eshte pasaporta e SHQUP-it.
Po çdo kushe thoshte po ç’ka ky Saliu qe grin ne parlament? Nji deputet i thjeshte, me nji seri akuzashe tashma te pa kundershtueshme, partia demokratike fle ne nji krevat me krimin shtetror dhe ate privat.

Kaqe u deshe qe Flamur Saliu te dilte pa brek ky rrugaç dh njeri qe eshte i perkushtuar te jetoje mbi moton e krimit.
Partia demokratike sulmoj hapur disa deputet te mazhorances, mire beri! Po si doli tani mae piste sei pisti?
Ne shume shkrime dhe analiza politike ka kohe qe kame dhan kushtrimin se PD eshte e bere njish me krimin qe me Lazaratin qe u bekua nga Saliu, po qe e prishi Sajmir Tahiri, mundin e Flamur Ndokese te tjereve me radhe.
Burgaxhiu Arben Ristani ku do futet, çfare do thot per burgun dhe vjedhjen e votes popullore.
Po Flamuri i Saliut si ka hadhet? Te dorzoje orgjentisht mandatin e deputetit.

Sali Berisha qe pellet si gomari ne parlament, per te mbuluar gjynahet e bera ne keto 25 vite…
O Sali tani beju burre ose mezo grue, dorzo mandatin s’bashku me Lulin dhe te tjere.
Ju qe deshe nxirrnit syt mazhorances, tani nxirrjani vetevetes,koha nuk te fal ajo te gjykon.
Partia socialiste duhet qe s’bashku me Saliun te dergoje para drejtesis edhe Ilir Meten, nuk ka drejtesi ne bote qe nuk e denon per krimet ekonomike dhe krimet tjera deri ne zhdukje te jeteve njerzore.

Sali Berissha dhe Ilir Meta nuk duan reforma,nuk duan shtet, nuk duan mireqenie te mbare vendit.
Ilir Meta po blen njerz me parat e popullit,me floririn e vjedhur, po Saliu dhe Ilir Meta moren ne mbrojtje Fullanin, pse?
Kete e dine vetem Saliu dhe Iliri,dy mjeshtrat e korrupsionit, dy mafiozet qe kane marre penge shqiperin dhe shqiptaret.
Po o populle keshtu do qendrojme?

Nuk besoje se shqiptaret te durojn me roberin e Serbis,po Saliu dhe Flamur Ndoka jane ne mbeshtetje te sherbimeve sekrete Sebe,pa harruar “Analistin, gazetarin poetin” Preç Zogaj nji sherbetor i Saliut i lidhur me spiunazhin dhe sherbimet sekrete… keta Saliu deri tani i ka mbajtur per laku, tani çdo ge ka dalur sheshit, investigimet na sjedhin te reja akoma ma trishtuese, vrasje politike dhe ekonomike,i di mire Saliu dhe Flamuri s’bashku me Lulzim Bashen edhe ky i inkriminuari i Saliut.
Shqiptaret tani jane te gatshem te shperthejne, te marrin fatet e vendit ne dore, shqiperia ne prak te nji katastrofe fatale, githçka mundet te ndolli ne momentin e duhur.

E meriton populli kete keqtrajtim te politikes? Jo,nuke duam 97,duam arrestimi e Sali Berishes dhe te kelysheve qe e ndjekin pase,po nuk jane pake,po populli eshte nji forc goditese qe shembe malet,e jo nji kaste kriminale qe ka vjedhur te gjitha pasurit kombetare.

Sali BERISHA DHE ILIR META KUNDER REFORMES, KUNDER QEVERISË ME MBESHTETJEN E PRESIDENTIT NISHANI…
Populli me çdo çmim te behet zote i vetevetes, nuk mbahet shqiperia penge nga horrat dhe rrugaçet qe ne emer te “Demokracis” shkatrruan ne keto 25 vite pasurit kombetare, na shperftyruan perpara botes keta kriminel te veshur me pushtetin e vjedhjes dhe te krimit.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here