PRESIDENTI I REP. BUJAR NISHANI MBESHTET GRUSHT SHTETIN, TRADHTON KUSHTETUTEN, TRADHTON ATDHEUN…

0
2140
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Shqiperia qe nga 97 e deri ne diten e sotme nuk ka qene ndonjihere ne dite ma te zymta.
Kreu i shtetit heshtë!
Vendimi i gjykates sot per shkarkimin e drejtorit te policisë shtetit z. Çako eshte hapur nji provokim i presidentit te republikes.

Ky vendim merret me propozimin e krye agjentit Sali Berisha, te miratur nene rrogoz nga kreu i shtetit.
Shqiptaret pa dadhim feje, partie dhe krahine, te jene te bashkuar per te mbrojtur atdheun, kufijtë e Shqiperisë, popullin shqiptar.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Nji kemban po bie,vendi eshte ne rrezik,agjentura Serbo Ruso eshte kame kryq ne Tiranë, eshte ne dikasteret kyce, ne Presidenc, ne prokurori dhe ne gjygjesorin, Shqiperia sot eshte penge e krimit te organizuar.
Shqiperia sot eshte nene diktatin e diktatorit te 97, ky eshte Sali Berisha…

Nji pyetje per juve z. Nishani.
Ju kur u emruat nga Sali Berisha si president i republikes pse e mashtruat kushtetuten e vendit, pse e vendoset doren mbi kushtetet’, qe te mbroni Sali Berishen, kjo ka kohe qe shqiptaret e dine, kane pare veprimet tuaja teper te shemtuara, o mjerani i presidences, e ndyve presidencen e republikes, turpe, zoti te gjykofte…

Po ju z.krye prokuror ne cilen kushtetut u betuat.
Ju na mashtruet, ju e rrejtet popullin shqiptar, ju u vute sherbetor te krimit, ju, ju z. LLalla vetem mashtruat me deklerata fallco, e groposo prokurorin, i vure flaken drejtesis, u shite tek bota e krimit Berishian, tani jeni ne badhe te luftes frontale kunder qeveris, parlamentit, kunder atdheut tuaje,po ju nuk keni atdhe – atdheu i juaje eshte bota e krimit dhe korrupsionit.

Qeveria dhe vete kryeministri i vendit kane marre mandatin ti dalin zot fateve te atdheut. Atdheu sot eshte ne rrezik,grusht shteti sa po ka filluar te tregoj muskujt…

Parlamenti heshte, qeveria po ashtu,nji gjygjtar me shume probleme te shkuara shkarkon drejtorin e policis se shtetit dhe vetem ca deklerata formale, keshtu do vazhdohet’ti lehet rruga e hapur hakmarrjes politike.

Berisha preje kohesh ka menduar per kete dite, Presidentin, prokurorin dhe gjygjesorin t’i kete nene hyqem, sot zbardhe dhembet kjo bishe e terbuar, ky njeri i betuar qe me çdo çmim kerkon ta shkaterroj shtetin shqiptar dhe shqiperin.
E degjuan shqiptaret sot kure fliste perpara gazetareve, rrente dhe mashtronte publikisht duke thane qe Partia demokratike e votoi mbrem reformen ne drejtesi,nji deklerat qe vetem nji njeri i cmendur mundet te flasi kesi soji.

Tashma kosi eshte holluar aqe shume sa nuk duron asnji pik uji… rreziku Berishian eshte ma afer se kurre, ky njeri me pake deputet te partis demokratike po kerkon destabilizimin e vendit, nji ‘politikan’, qe sulmon ashper nderkombetaret, e thane troc, ky nuk eshte ne binaret njerzor.

Deputet e grupit parlamentar te PD nuk jane te gjithe mbeshtetes te krimit Berishian, nuk jane te gjithe kunder nderkombetareve, jo nuk jane te gjithe bashkepuntor ne boten e krimit Berisha.
Berisha dhe Lulzim Basha e dine mire, qe njerzit me logjik te shendoshe politike dhe njerzore,nuk i bien ndesh interesave kombetare, nuk pranojn qe te perbuzen nga populli qe i ka votuar.
Nderkombetaret te nderhyn orgjentisht, situata po percipeton, Berisha po kerkon destabilizimin dhe shkatrrimin e reformes ne drejtesi.

Kure kryekrimineli,krye hajduti i shqiperis kerkon te beje moral, e kushe krye drogmeni Sali Lazarati, per kete duhej qe ushtari i Saliut ne postin e gjygjtarit te merrte vendimin e shkarkimit te drejtorit te pergjithshem te policis se shtetit.
Kete vendim duhet ta hedhi poshte parlamenti dhe qeveria, keshtu duhet frenuar Sali 97, Sali Gerdeci, Sali korrupsioni, po, po Sali kryeagjenti i UDB-së.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu