Presidenti dhe mjeranët që e ndjekin pas

2
373

Gjin Musa

Presidenti Nishani tashma eshte publikisht nji anti histori shqiptare,nji balliste qe po i sjellim ne kujtes ketij Presidenti, a ishte ky qe me automatik ne dore ne shkollen e Bashkuar mbronte me besnikri bustin e Enver Hoxhes?

Ne mbeshtetje te ketije presidenti qesharak, dalin njerze te pa asnji moral politik dhe njerzor.
Nji fare Agron GjokMarkaje i devotshem per politiken kriminale te PD dhe liderit te saje Sali Berisha.
Kure degjon kete Gjonmarkajn te duket sikur po degjon komunistet e betuar, po i ketille eshte, tregon nga paraqitja dhe fjalosja e tij qe tashma eshte jashte vetevetes.

Deputetja e qarkut te Lezhes Albina Deda e cila ka veshur xhaketen e krimit Berisha-Topalli.
Nji pyetje doi benim kesaj zonje, qe mjerishte “njifte”historin e Mirdites, po e kishte me te degjuar, jo me te studjuar, po si kane kurajo te perrallisin neper studiote televizive, duke kerkuar te vandalizojn te verteten dhe te mbrojne ate te pa verteten.

Znj. Albina Deda duket ka marre persiper te jete tellalli i oborrit kriminal te PD-së.
Presidenti i republikes zoteria ne fjal, Bujar Nishani, eshte presidenti i PD, jo presidenti i popullit, eshte figura mae e shemtuar, qe ka perfaqesuar presidencen e republikes.

Hajduti mbron hajdutin, kete bene edhe Albina si nji “historiane” e pa asnji lloje historie.
Po partia demokratike eshte mesuar te reabilitoj Amet Zogun, si hajdutin dhe tradhtari numer nji i Shqiperis! Po pse u reabilitue ky njeri?

Ahmet Zogu vodhi thesarin e shtetit,Sali Berisha vodhi fajdet e popullit, Ilir Meta thesarin e shtetit, pra hajduti reabiliton hajdutin. Historin se bene dote ase z. Margjekaj dhe ase z. Albina ne emer te mandatit te deputetit.

Presidenti duhet kerkoje falje, dekoroje ata qe vritin demokracin, ata qe vritnin lirin e nji kombi, ata qe vritnin partizanet.
Po ti z. President u konsultove vetem me krye kriminelin Sali Berisha, me z. Gjonmarkaj dhe znj. Albina, apo edhe me z.Aldo Bumçin e Edi Paloken, apo me Arben Ndoken dhe me Ristanin.

Nji president dinjitoz ne raste te ketilla duhej te konsultohej me historianet,jo te degjonim sote ne emisionin Top Story nji deputete te pa asnji norme te moralit politik, po nji goje dale si vete Berisha qe i mbane si shegert pase vetes.

Gjuha e te majtes eshte gjuha e te vertetes, Ti Albina nuk kishe haber nga historia, ballisti mbetet ballist, anti-shqiptar dhe anti kombetar.

Presidenti i ka bere vehtes vetegjyqesin e turpit.

2 KOMENTE

 1. Gabim e ke per Ballistet. Sepse komumnistet jane ata qe ishin, jane dhe do te jene ANTISHQIPTAR. Duke te perfshi edhe ty. Komunisti dhe Muslimani e kane te njejten maksime.

  Muslimani thotë: Per neve muslimaneve nuk eshte me rendesi kombi por me rendesi eshte te jesh Musliman.

  Komunisti thotë: Proletar te te gjithe vendeve bashkohuni.

  Pra edhe Komunisti edhe Muslimani e urrejne kombin… dhe e kane armikun me te madh te cilin duhet luftuar pameshirshem… ashtu siç e luftuan hordhite komuniste te inspiruara nga hordhite sllavokomuniste… ashtu siç e urrrejne kombin edhe hordhite islamike te inspiruara nga hordhite otomanoarabike… qe luftojne çdo gje qe eshte KOMBETARE… ne rastin tone SHQIPTARE.

  Prandaj Gjin Al Musa, ti je islamo-komunist dhe i perket hordhive te integruara ANTISHQIPTARE.

 2. Ti i nderuari ANTIKOMUNIST, KURE NUK DIN TE KOMENTOSH MOS HUMB KOHE.
  Une jame Gjin Musa nga Dukagjini, katolik i betuar ne leter te Krishtit.
  Mjerisht komenti i jot del i pavlere, ose jeni i palogjikë, ose nuk keni njohuri.
  Te jeshe antikomunist eshte nji akte atdhetar, te perkrahesh ballistet dhe katoliket t’i quash islamikë me duket diçka habitore.
  Ajo ma e keqja eshte se shkruani anonim! Qe do thote se je frigacak.
  Te replikosh rreth nji shkrimi nuk ka asgje te keqe, por te disinformosh të veteveten o ANTIKOMUNIST, po me sa shof nuk e njef as komunizmin, as demokracinë, e thane troç lume miku, nji copë mishi me dy sy. Te falnderoj per komentin, sepse u argetova me nji diçka qesharake.
  Me respekt, GJIN MUSA

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here