POLITIKË

POLITIKË

NESE NUK BESONI, XHIHADI PO VJEN!

Redon Duraku Hoxha Ekrem Avdiu nga Tavniku i Mitrovices me 20 Dhjetor, priti një celul të "ushtarve të Allahut" në shtëpin e tij. Celula ushtarake, kryesishtë perbëhej nga ish-nxenes të Medresesë, tani studentë të fakultetit...

Edi Ramën e quajnë matrapaz e të pabesë pasi shpalosi idenë për një President...

GAZETAEXPRESS, 18 Shkurt 2018 Dy profesorët e Universitetit të Prishtinës, Milazim Krasniqi (promovues i islamit në Kosovë) dhe Ibrahim Berisha kanë dalë kundër idesë së Edi Ramës për një President të përbashkët për Kosovën dhe...

Shqiptarët gjithmonë po mashtrohen dhe tradhtohen?!

Nga Skënder MULLIQI Kur ne të kuptojmë së hijenat i kemi kojshi, kur të kuptojmë së udhëqësit tanë nuk janë duke e kryer punën mirë, ndoshta do të jetë teper vonë për ti riparuar dëmet...

Përgjigja e Haradinajt ndaj Apostolovës, veprim i guximshëm politik!

Shkruan: Florim Zeqa, 26.01.2018 Varësia e tepruar ndaj "miqve" ndërkombëtarë, humbje e sovranitetit politik! Në Kosovën e pasluftës, si pasojë e egos së pakufishme për pushtet të liderëve partiak, ndërkombëtarët me lehtësi i kanë realizuar dhe...

DIZINFORMACION I “SAKTË”!

AV. XHABIR ZEJNUNI Në portalin TheOsmanlit, në një status në FB (16.01.2018), shkruhet si vijon: “Në urimin që radio Vatikani ka botuar me rastin e 550 vjetorit të Skenderbeut, radio Vatikani citon papë Palin VI1, i...

POLITIKA KA PASUR MË SHUMË NEVOJË PËR DR. BUJAR LESKAJN SE AI PËR POLITIKËN

Nga Dëfrim Cani - Duke ndjekur rrugëtimin e Dr. Bujar Leskajt - Ka gjithmonë një mundësi, rrethana historike dhe shoqërore për t’u bërë i dukshëm dhe i njohur në një shoqëri njerëzore. Kjo është një histori...

PRETENDIMET SERBE RRETH KOSOVËS DHE REALITETI KOSOVAR

YMER LLUGALIU Memorandum i Qeverisë serbe dërgue fuqive të mëdha në fillim të vitit 1913 Memorandumi shkruhej në nji kohë kur Kosova ishte e pushtueme e masakrueme, e shkrumueme, nga formacionet e rregullta ushtarake serbe. Të...

Protesta e hallexhinjve dhe fukarenjve

Gënjeshtaruckët, reziluckit, zuzaristët, sharlantanistët dhe shtrembalucët e inkuadruar në skalionin antikomunist në sulm për të diskretituar Edi Ramën, se për ta rrëzuar nuk e rrëzojnë as në vitin 2021 dhe 2025. Nga Sali Leka Shkrimtar dhe...

Zv. Kryemnistri Bujar Osmani prej kujt po kërkon pajtim shqiptaro-serb?

Reagim i SHSHA-së në Çikago: Nuk është hera e parë që (ministrat) e BDI-së në koalicion me partitë politike maqedonase (N.Gruevski-Z.Zaev) në rrugëtimin e tyre po bëjnë gafe dhe përmes politikës aktuale të shtetit ata...