Poezi sarkastike për hoxhallarët nga Bardh Nëngurra

1
1940

HOXHË MUTI
Syshkruem, sygjarpen
helm neperke leshon
nga goja flliqtane
Shqipfolës antishqiptar
në dukje njeri
e me tru gomar
Mendermethanë
Shefqet Krasniqi.

HOXHË QENEFI
Shan Flamurin e Kombit tim
ti mulla qenefi
që ngordhe si qen.
Qudi se si ky dhe
Mbrend të len.
Turkoshak, gjakgabel
Tu harroftë emni
E të humbet fisi
Hoxhë qenef Jakup Asipi.

MULLA HUNQI
Demagog teveqel
trushperlamsi perfid
Tagrambledhes e mashtrues
Qe sportistet i ban islamista
Don Zoti e të merr hataja
Mulla hunq Ahmet Kalaja.

HOXHË STËRVINA
Kutërbon tmerrshëm
WC publike nuk je
Ofendon të Shejtat Femna
Harron o i poshter
Nanë, motër, grue dhe vajzë
edhe vetë i ke.
Syhapët e shpirt ujk
Bir kurve e djalë pisi
Hoxhë stërvina
Irfan Salihi.

KRYEBIKU I BIK-ut
Vëlla i Erdoganit
Atij turku të Anadollit
Demagogu me shpirt shejtani
Si dem nga pamja
Serbisht si BIK
Ti Kryebiku islamik
Efendi Naim Ternava.

Me 15.08.2016Bardh Nengurra

1 KOMENT

 1. O Shqiptar qe u konvertve ne musliman
  Tani me merite je bo thi i eger hajvan
  O musliman ooo thi budall
  Po te pret ushqimi ty ne Shtall
  o musliman ta futen ne shpine samarin
  Se konvertimi yt eshte si me herr barin
  O,musliman o thi i madh shkavell
  Te ka ike mendja fell e ma fell
  O misliman oooo thiu i piiit
  Ti kurr ske me qit diqka ne drit
  O musliman o qen i biri qenit
  Shko meniher prej ketij venit
  Oooo musliman oj egersire
  Tu ka qpu mendja bir um bir
  O musliman tu ka bo kryt si nje quur
  Shko ne meke edhe gjuuj me guuur
  O misliman o me sekte hanefiii
  Je i flliqt si derrasaa qenefiii
  O misliman i sektes vehabiii
  Jetes normale ti i ke ra viiiiii
  O misliman qe bertet si gjoooja
  Me fjalë te flliqta tu ka mush goja
  O misliman ty tka asish Gjergj Kastrioti
  Ai me ty u marr vesh permes baroti
  O misliman oj gjojaa e gjaaall
  Po te pret ushqimi ne shtaaalll
  O misliman ti je edhe haxhii
  Ti ushqehesh veq me taxhii
  O misliman o kryt oranagutan
  Ty te mbeshtet gjoja erdogan
  O misliman me kryt si Babuni
  E verteton se vjeni nga majmuni
  O misliman ty tu ka qel ne Mekë dera
  Sepse aty mblidheni dy milion pedera
  O misliman ti je nje rekordmen
  Dy milion pedera jeni me nje ven
  O mislimana ju jeni thi kriminela
  Se dashnia e parë, per ju ka qenë Pela
  Ngjyra e gjelbert per ju eshte e para
  Se ju kullotni si lopt kudo neper ara
  O mislimana qe e kullotni shum barin
  Vizitone shum ma qpesh Veterinarin
  O misliman ju pini shurr me pika
  Se ju teton jeni super lladika

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here