Përfundimisht Partia Demokratike drejt humbjes së dinjitetit…

0
727
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Denimi i Berishes me 10 dite, mose pjesmarrje ne seancat parlamentare,si nji njeri qe thyen disiplinen parlamentare.
Ne pake kohe, Saliu denohet dy here nga keshilli i disiplines parlamentare.
Sa e turpsheme,po aqe e pa moralsheme per nji ishe President i shtetit shqiptar,tete vite kryeminister, afro 25 vite kryetar i partis demokratike.
Ne se kjo do ndodhte me te majtet,Berisha do gajaseje,do fliste me ore te tera,ja se kushe jane te majtet.
Po kaqe i turpshem eshte vendimi i grupit parlamentar te PD ku me paturpesin ma te madhe bojkotojn cdo aktivitet ne grupet parlamentare,e deri ne seancen parlamentare.
Partia Demokratike nene sundimin e satrapit Berisha.

Lulzim Basha tashma ka dale i zbuluar,ai eshte nji kryetar kukulle ne krye te PD.
Diktatori Berisha i ndodhur ne ditet ma te zeza te jetes tije,shkuarja perpara drejtesis per krimet e bera e ka shperftyruar kete kriminel.
Duke patur totalisht nene kontrodhe partin demokratike,Berisha poe perdor si streh mbrojtese,dhe si presion ndaj qeveris dhe nderkombetareve,nji veprim qe nuk shqeteson askende ma,pasi fetyra e Berishes tashma ka dale e zbuluar,nji njeri qe do vetem kaos dhe coroditje politike,ku here ,here kercet edhe dhembet,duke peshperitur une jame Sali Berisha.
Po ky eshte Saliu, qe nderkombetaret tashma e kane nxjerre jashte loje per c’do takim te mundshem.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Pa fetyrsia e Berishes ka arritur deri aty sa kerkonte gjoja bllokimin e reformes ne drejtesi, nji plane tashma i deshtuar, Berisha ne lufte per jete a vdekje, po keqeardhje per ata deputet me dinjitet ne radhet e grupit parlamentar te PD qe pranojn te behen skllever te S.Berishes.
E thanun troce, Saliu tashma le te beje çdo manover,ai e di mire qe i ka ardhur fundi, po nji fund i turpshem dhe qe do mbetet ne historin shqiptare si njeriu mai urryer qe nga 1912 e deri me sot.

Po veprimet e grupit parlamentar te PD, po groposin veteveten me veprimet dhe vendimet qe marrin per te zbatuar urdherat e satrapit Sali.
Po me pergjegjesi qytetar, i drejtohem grupit parlamentar te PD,SE GJYQIN JU DO JA BENI BERISHES.
Ne grupin parlamentar te PD ka deputet me dinjitet,me arsim dhe kultur bashkohore,po gabojn rende qe pajtohen me vendimet e marrura ne ‘mbrojtje’ te Berishes.

Demokracia nuk ti fale padrejtesit e kohes\elektorati do ju ndeshkoje,pasi tashma po bahen publike se kushe jane dallkauket qe perllunojn demokracin..
Partia demokratike kurre ne jeten e saje 25 vjecare nuk ka qene demokratike,emerin po,veprimet shoviniste dhe tersishte sabotuese ne ndertimin e shtetit ligjor.
Sali Berisha me gjithe nji pjese te grupit parlamentare,si Jozefina,Edi Paloka,Flamur Ndoka e te tjere, jane njerzit qe mbeshtesin krimin dhe trazirat ne vende.

Bashkepuntoret e sherbimeve sekrete Serbe tani kane dalur sheshit,apo deputet si ishe ministri Aldo Bumci jane nene frigen e pergjegjesis penale,si minister qe minosi realitetin e Gerdecit per te mose mplikuar Shkezenin e Berishes,krime qe nuk i shpetojn dote drejtesis,reforma do votohet edhe pa voten tuaje,turpi ju mbulofte qe e dikriminuat PD ne sy te BE dhe te SHBA.
Reforma do jete e pa meshirsheme ,per ata qe jane pjes e krimit ekonomik dhe njerzor,per te gjithe ata qe rane viktim e krimit Berisha,prandaj une shpreh bindjen se gjyqin Saliut do ja beje vete Partia Demokratike.
Reforma ne drejtesi, doi nxjerri te zbuluar te gjithe politikanet qe kane patur probleme me drejtesin.Partia Demokratike,demokratet e vertet mrena grupit parlamentar,duhet te bejne historin,koha e Berishes tashma eshte groposur…


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu