PD ME LULZIM BASHEN NE BALLË, KJO ISHTE HUMBJA E KATERT NË RADHË… :-)

0
427

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Edhe keto zgjedhje per kryebashkiakun e Bashkis se Kolonjes na dhan ate qe pritej, nji humbje katastrofike te opozites, qe do thote nga humbja ne humbje po shkon PD.

Bashkebisedimi me popullin, nji teori mashtruese e Lulzim Bashes po merre edhe frytet.
Shqiptaret jane ndergjegjesuar se vendi nuk ka opozit qe ka nji alternativ per te marre pushtet.

Sharjet e llapa qenit Sali Berisha, populli po ja shperblen me voten e lire dhe demokratike, po kjo opozit tashma e çoroditur, e pa afte per te bere asgje, jeton me alibin e duvave, po me kote!!!

Demokratet e vertet ne se ka mbetur kushe afer kesaj opozite, duhet te dalin nga amullia e mjerimit.
Ne historin Shqiptare nuk kishte ndodhur qe te kishim presidentin e pare “pluraliste” nji agjent te sherbimeve sekrete Serbe qe quhet Sali Berisha, nji kryetar te PD, nji kryeminister i vendit per tete vite, nji anti shqiptar dhe nji anti demokrat i betuar.

Lulzim Basha eshte qumshtaku i Berishes, po te mose harroje Luli se ne ate karrige mundet te kethehet kapteri Bujar Nishani.
Humbja e katert e opozites, eshte lajmi ogure zi, per mbare opoziten Shqiptare.

Fole sa te duashe, shaje, shpife se nuk te kane bereqet siçe thot populli.
Edhe kete radhe jua “vodhen” votat!po ne 2017 qe do delni teper te turperuar! E dini pse? sepse jeni politikan te konsumuar, mashtruesa dhe hajdut te ster’regjur, mjeshter te droges dhe te krimit, po fatmiresisht Shqiptaret ma ne fund e kuptuan se vendit i duhet nji qeveri qe bene reforma,qe do ndertoje ekonomin e vendit, te marrur nga para ardhesi te shkaterruar totalisht.

BE dhe SHBA po mbeshtesin reformat e kryeministrit Rama,me ju o opozit ishte e kunderta, me juve ishin ftohur mardhaniet, besimi tek Sali Berisha kishte shkuar ne zero.
Qeverisja e juaje tete vjeçare, pa e gjykuar politikishte, ishte shkaterrimi perfundimtar i ekonomisë shqiptare.

Ne tete vitet e qeverisjes Berisha, ndodhen ngjarje qe tronditen politiken nderkombetare, Shqiperia po shkonte drejte nji izolimi te pa shmangshem me nderkombetaret.

Kryeministri Berisha dhe ministrat e kabinetit tije benin kompromise deri nga ma te ndyrat, duke shitur ose falur teritore te kufive detare, pasojat vazhdojn edhe sote, konflikti me kryeministrin Rama, ju tregoje hapur Grekeve se Shqiperia nuk behet plaçke e askujt per nji vote apo per nji mbeshtetje nderkombetare.

Per ta mbyllur kete shkrim,me keqe ardhje i them PD qe shperbeju sa nuk ka shkuar vone, reformoju, largo xhaketat e mykura te kohes Hoxhiste, nuk ka fitore jo ne 2017 po ase ne 2050 me Saliun, Lulin, Genc Pollon, Jozefinen, Flamurin, Edi Paloken, Arben Imamin e rreshti poe mbylli me “kryedemokratin” Kastriot Islami.

Ja kushe eshte kupola e PD QE NUK JEPE ASNJI SHPRES PER SHQIPTARET DHE PERPARA NDERKOMBETAREVE KA HUMBUR Ç’DO KREBILITET… Mjerim apo e qellimsheme katandisja e Partis Demokratike, e partisë qe do sidhte “shpresen” e partis qe u uzrupue nga komunistet dhe femijet e tyre…

Partia Demokratike po noton ne ujrat ma te turbullta ne historin e saje, nuk ka justifikime, te nxirren pergjegjesit kryesor qe e kane çuar ne kete dit te zeze kete forcë politike te marrur penge nga Sali Berisha dhe Bujar Nishani… 2017 do jete perfundimishte diskriminimi perfundimtar i PD-es ne se nuk bene spastrimet e me nji hersheme. Rrenat dhe mashtrimet mediatike nuk kane vlere, ju ka dalur boja analisteve te tipit Zhej, Lubonja e Bushati, nuk mbahet gardhi me thupra te kalbura.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here