Partia Demokratike peng e krye-kriminelit Sali Berisha

0
565
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Thone se nji njeri i lindur vetem per sherre, kishte lane nji amanet! Kur te vdes te me varni ne nji peme, naten pa ju pare njeri, keshtu te me shifet sherri edhe per s’vdekuri.
Partia demokratike tashma eshte nji forcë politike qe nga dita ne dite po degradon, politikisht dhe logjikisht.
Nji forc politike, qe ne keto 25 vjete mbahet penge, nga nji njeri i pa pergjegjshem, nga nji ishe bashkepuntor i sherbimeve sekrete Serbe,nga ishe komunisti dhe sekretari i P.P.SH i pa moraleshemi Sali Berisha.
Mazhoranca dhe opozita pase shume oresh debati arriten konsensusin politik qe te votohet ligji per dekriminalizimin,ashtu ndodhi 140 deputetet votuan… po sapo mbaroj votimi gjyshi Sali e ndryshoj qendrimin, friga e ka bere ma te marre se sa eshte.
Ligji i shum perfolur nga opozita sote u be legjitim.
Tani Sali Berisha dhe Lulzim Basha duhet te japin prova me fakte perpara te gjithe shqiptareve.
Largimi nga parlamenti i kriminuareve eshte fjala e dites, po tani opozita duhet te japi proven historike perpara shqiptareve dhe nderkombetareve.
Sali Berisha dhe Lulzim Basha si do veprojne?
Logjika te cone ne largimin perfundimtare nga politika dhe venia ne dispozicion te drejtesis,ne se duam te bejme dekriminalizimin e politikes.
Po u duke fare lehte se Sali Berisha eshte ideatori i te keqes ne shqiperi, tani pase votimit te ligjit per dekriminalizimin Saliu na qete sebepe tjera, me nji fjal eshte kunder ligjeve demokratike.
Opinjoni publik duhet te jete i ndjeshem ndaj dekleratave te Sali Berishes, i cili kerkon me ç’do kushte te destabilizoj jeten politike, ne parlamet dhe jashte saj.
Po kemi te drejte ti drejtojm nji pyetje PD.
Persei doni te qendroni nen thunren e Saliut. te pakten turp a keni me vendimet qe merre Saliu ju ti shkoni prapa,po perseri disheroni nji 97 te dyte ne shqiperi ?
Saliu ketij zjarri i bene sehire, biles leshon dhe ultimatume… o zot na fal.
Shqiperia nuk ka qetesi per sa kohe ky kriminel luan me fatet e popullit, nji njeri qe duhet te ishte prapa hekurave preje kohesh e jo te vi ne parlament e te luaj rolin e te fortit!ky kriminel i mbytur ne boten e krimeve kunder njerimit,krime qe e kane zanafidhen qe ne bankat e universitetit si ushtar besnik i agjentures Serbe, po krimet e Berishes fillojn temerrin ne vitin 97, 98 ku ne Gerdec per hatrin e familjes Berisha vdesin 26 veta, burra, gra dhe te mitur nene moshe qe punonin per buken e gojes ne fabriken e vdekjes.
Do vi 21 janari,4 te vrare ne sheshe me urdher te S.Berishes dhe Lulzim Bashes, drejtesia heshti…
Po dekriminalizimi do beje punen e vete? kriminelet gjakatar te tipit Berisha, ado largohen nga parlamenti, do shkojn perpara drejtesis te gjithe ataqe jane te perfolur per jeten e tyre te lidhur me boten e krimit.
Bylikbashi si do ta perjetoj dekriminalizim?
A do kete frige nga shpata e dekriminalizimit,do ta kerkoj publikisht largimin e Saliut dhe te tjereve Sali qe jane te lidhur me boten e krimit.
Une dua te besoj se PD do ta gjeje veteveten, pasi te kete largur Saliun dhe Jozefinen s’bashku me Lulzim Bashen, atëherë dekriminalizimi ka doren e lire, qe kushdo qe ka cenuar pronen e popullit, apo ka marre pjes ne vrasje kriminale.
Dhimbje Shqiperia nuk ka nji opozit qe di te marri vendime,po mjerishte nji opozit qe nuk ka asnji shans qe te kethehet ne rrugen e mbare, per sa kohe qe plakushi Berisha jeton i lire jashte hekurave,do zoti PD e SHQUP doi dorzoj te inkriminuarit perpara drejtesis… ky eshte Dekriminalizimi…


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu