Partia Demokratike pasardhse e ’97-tës

0
455

Gjin Musa, gazetar.

Vendimi i grupit parlamentar, per te bojkotuar veprimtaritë parlamentare, te kushtezuara me denimin e dhene Berishes nga komisioni i rregullores se parlamentit, nji denim qesharak dhe i turpshem.
Tashma PD e SHQUP-it eshte e deklaruar se mbeshtet krimin korruptiv dhe ate kriminal.
Turp dhe vetem turp per dekleratat e Lulzim Bashes dhe Jozefina Topallit, dy “figurat” ma te perçudsheme ne selinë e SHQUP-it.
Demokratet e vertetë nuk jane me dekleratat e kryekriminelit Sali Berisha, i cili eshte i perkushtuar ta destabilizoje vendin,po sa Shqiptare doi shkojne pase ketije gjakatari?

Nese Ballkani kishte nji MilosheViç, Shqiperia ka nji super Milosheviç teper te rrezikshem.
Berisha tashma e di fundin e tije dhe te familjes,nji fund i turpshem per nji “burre”te pa turpshem,te pa moralshem,hajdut dhe vrastar,fundin si Gadafi……populli duhet te ngrihet ne kembe ta çfarose kete fare te keqe, ketu nuk ka te majte apo te djathte,ketu flitet per eleminimin e nji krimineli te terbuar.
Shqiperia dhe shqiptaret duhet te jene zot te vetevetes,integriteti dhe siguria nuk kane qene kurre kaqe te rrezikuara,populli kete duhet ta dije mire se ka perbadhe nji Sali Berish qe do vetem gjak dhe rremuje,per kete ka dhane prova tashma ti rikujtoshe te krijohet neveria ndaj e asaje se ç’fare ka bere Saliu ne keto 25 vite…

Po vendimi i sotem i selis se SHQUPIT tregon hapure se ç’fare “demokratesh”militojn rrethe Sali Berishes.
Po keta lakej do jene te paret qe do ta diskretitojn Sali Berishen pasi te arrestohet,sote keta frigacak e inkurajon Saliun ne rrugen e krimit,me anrren se do rikthehen ne pushtet.
Parlamenti duhet te jete i prere ndaje cilido qe kerkon te trazoje situaten ne vende.
Presidenti i republikes pse heshte?

Ne se eshte president i vendit, duhet te dali orgjentisht me nji deklerat publike, te denoje veprimet e Sali Berishes dhe te urdheroje prokurorin ta ndjeki penalishte, per krimet kundra njerzimit.
Ne se presidenti Nishani heshte,nuk duhet te heshte parlamenti,te beje mocionin e mose besimit, ta shkarkoje orgjentishte nga detyra e kreut te shtetit.

Prokurori i pergjithshem tashma ka dale me flamur ne mbrojtje te Nishanit she Saliut. Parlamenti i ka votat, çfare kerkon, apo çfare pret qe nuk e shkarkon kete krye prokuror qe perkrahe krimin dhe kriminelet.
Mazhoranca ne se toleron me arrestimin e Sali Berishes, po i ve kazmen shqiperis dhe shqiptareve,opozita po pregaditet per nji situat dramatike, kelyshet e shqupit qe ushqehen nga Ulkonja Berisha po rikethejne 97 po kesaj here ma te friksheme.
Thirrja per armatosje nga Sali Berisha, eshte luta me jeten e tije,do vdes,po sherrin te ma shofe Shqiperia, ky eshte parimi qe Saliu i ka afruar ushtareve te SHQUP-it.

Do zoti e gjykon kete bishe te terbuar, kete gjakatar, kete krye hadut te pasuris kombetare.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here