Opozitë pa Opozitë, politikë me gojë-dalë!

0
544
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Dita e Ejte eshte bere dita e argetimit me opoziten.
Sala si zakonisht llapaqen, dhe Jozefina llapa-zhele.
More po ku e marrin kurajon keto te dy deputetë, ku deri dje ishin pushtetaret ma kryesorë te shtetit shqiptar, e nuk lanë krim pabërë? Po ku e gjejne kurajon qe flasin edhe per arsimimin? A ju kujtohet se çfare bene ne tete vite qeverisja Berisha dhe kryeparlamentarja Jozefina Topalli?

“Ndertuan” shkolla, “digjitalizuan” te gjitha shkollat, “interneti” ishte i “pranishem” ne çdo shkolle.
“Ndertuan” ura, ku femijeve ju rrezikohej jeta, kemi pare shkollat qe ju binte tavani, kemi pare shkolla qe femijet ngriheshin nga te ftohtit.

A jeni ju o Sali dhe ti Jozefinë qe vratë femijet ne Gerdec, a jeni ju dhe Partia e juaj qe vrat 4 familjarë ne sheshe me 21 janar, ju i late femijet jetima?

Keni morale te flisni ju qe vrat dhe dogjet Shqiperinë, jeni ju Sali Berisha qe i mbushet familjet me lote dhe me shami te zeza.
Po turpe a keni qe mbani mandatin e deputetit, ju qe u bete milioner, ju qe ndertuat vila dhe hotele luksoze, ju jeni qe e perçmuat Veriun e Shqiperisë.

Sali Berisha dhe ti Jozefia sa here keni shkuar ne alpet e Dukagjinit e te Shllakut,te Pukes e deri ne Dibren qe sote “perloteni” ne emer te “demokracisë”.

Le te ndalemi ne Shkoder Jozefinë!

Ne tete vite pse nuk e ndertove stadiumin, kushe te pengoi? Po çfare bere per Shkodren? Ti vetem e perçudnove, e shemtove s’bashku me kryebashkiakun Lorenc Luka shkaterruat çfare kishte Shkodra si model.
Ju me hajnitë tuaja galopante vrate futbollin shkodran, edhe aty futet duarte ju demokratet e “ndershem”, qe i sherbeni me besnikeri sherbimeve te huaja sekrete.

Ne kohen tuaje Jozefin shemtuat perfaqesit diplomatike me ambasador arrogante, me personel drogmen, me fare fisin tane o Jozi, ke gjynahe shume per te paguar perpara drejtesisë.

Partia ku ju militoni, ku felliqni s’bashku me gojdalin Berisha, eshte nji parti sa qesharake po aqe mashtruese.
Hashashi eshte shkolla e juaje, ju e mbollet dhe e kultivuat, per te pasur miliardat per blerjen e votes, po kohet kane ndryshuar, realiteti eshte i hillur,ju jeni dhe do te mbeteni ne historin shqiptare, si njerzit ma te ndyre te politikes shqiptare.

Ju dini shume mire kure i persekutuari politik, u dogje ne syte e tuaje, sepse nuk kishit kurajon t’i takonit, ju “demokratet”qe shqiperis i dhate emerin e turpit ne sy te nderkombetareve.
Qeverisja e juaje na la pase dyerve te Europes, rrenat dhe mashtrimet e kriminileve qe sot kerkojn te bejne lojen e “shpetimtarit”.

Si ka mundesi qe PD pranon tu mbaje ne selin e saje,ju duhet te flakeni, ju duhet te shkoni prapa hekurave te drejtesis.
Ju doni shqiperin anarki si ne 97, 98, ju doni te mose kete shtet dhe kushtetut, ju doni jeten e kusareve, ju doni jeten e atyre qe eleminojn kundershtaret politik.
Ti Jozefinë e njefe mire sistemin komunist, ku u arsimove zonje? Si arrite te ishe sekretare ne Institutin e miserit dhe te orizit ne Dobraç te Shkodres.

Ti dhe Saliu pse qendroni kaqe prane njeri tjetrit, çfare ju grine? çfare keni te perbashket? Pse kerceni si zorra ne prushe ju te dy?

Ju keni kurajon te flisni per arsimin, kure ju e degjeneruat arsimin, diplomat fallco flasin sote…
Pse nuk ka nji raste qe ju te mbeshtesni qeverin dhe kryeministrin?sepse ishit te korruptuar, ministrat tuaje ishin te ndyt moralishte.

Pse heshtni Jozefina perpara “aksidentit” te Sokol Olldashit? Ju dini gjithçkahin.
Pse juve se bashku me Salen poe mbani penge PD? Pse fshiheni pase mandatit te deputetit, pse ju bete te pa munduren qe te sabatonit reformen ne drejtesi.

Tashma gjithçka ka dalur sheshit, korrupsioni i juaje degjeneroj drejtesin, degjeneroje shtetin ligjor,tani jeni te zene mat.
Mos kerkoni qe sallen e parlamentit ta perdorni politikisht, per te çoroditur opinjonin publik.
Shqipetaret te majte dhe te djathte jua thyen qafen ne 2013, vonë shume vone do keni pushtet me keto politika te ndyra dhe keqadashese.

Partia Demokratike ishte partia e shpreses per shqiptaret,keshtu menduam ne demokratet e vertet, mjerishte u zhgenjyem…
Partia Demokratike dhe Sali Berisha me Jozefinen ashte e “vertet”, qe ndertuan rruga dhe “autostrada” gjysma, gjysma, sepse aty vidheshin miljonat, ne rrugen e kombit, qe sote juve z.Sali ju “digjet”shpirti, ministri i jot Lulzimi i zemres, vodhi 230 miljon dollar, sot ke goje te beshe moral? Po i pa moralshemi, nuk pyet ase per moshe dhe ase per moral.

Po ne cilin vende te BE ka nji opozit si kjo e jona?kjo opozit e ka ndyre parlamentin shqiptar, ka infektuar ca deputet te rije ne radhet e PD, po neser do te ndihen te turperuar per kete qe po prrallisin bukuroshet e lyera me llakun Berishian.
Eshte nji e vertet e pa mohohuesheme,qe Sali Berisha eshte nji genjeshtar, nji mashtrues, nji vrases, nji spiun dhe bashkepuntor i agjenturave te huaja.

Ky palo burre pse nuk i pergjigjet akuzave te Izet Haxhisë dhe te Marjan Grykes e shumme te tjereve.
Opozita tashma ka dalur jashte çdo binari politik, eshte e destinuar me çdo çmim qe vetem te krijoj trazira, po mjerishte te pa realizueshme.

Kjo opozit ne vende qe te bashkepunoj per realizimin e reformave, po ka vetem nji motiv, mos votimin, po mjerishte reformat po miratohen dhe po mbeshteten nga SHBA dhe BE, kjo eshte nji fitore e mazhorances aktuale.
Shteti ligjor duhet te veproje pa humbur kohe, hajdutet dhe abuzuesit te perbadhen me drejtesinë.

Besoje qe deputetet e vertet demokrat, do din te distancohen nga ata qe PD e kane ndyre, e kane nxire, ata jane Saliu, Jozefina, Luli, Ristani e ristanet tjere.

Koha do te gjykoje cilin do qe kerkon, apo kane vepruar ne keto 26 vite “tranzicion” Berishian.
Gjaku dhe lotet e nanave, motrave dhe grave, femijeve te mbetur jetim nga armet e Sali Berishes shume shpejte Zoti dhe drejtesia do ti neshkojne keta vrastar te pa shpirte, keta hajdut te pa ngopur, qe e ndane shqiperin ne çifliqe personale.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu