Opozita nuk e do reformën në drejtësi, nuk e do integrimin e Shqipërisë në BE

0
435
Po ngarkohet...

Gjin Musa, gazetar

Nji e ejte parlamentare, nji e ejte me plot turpesi, sharje, shpifje, intriga, turpe! Po dikush nuk e njef turpin, sepse e ka henger me buke preje kohesh.
Nji opozitë qe mundohet te na baje moral, kerkon te mashtrojë opinjonin publik nga foltorja e parlamentit.
Shqiptaret e kujtojn qeverisjen tetevjeçare te PD, kujtojne se si u dhunue vota popullore, nuk mundet te harrohet masakra qe Sali Berisha me Arben Ristanin bene per votat e kryebashkiakut te Tiranes.

Po pa moraliteti, te beje moral eshte mjerimi fatal i PD.
TE terheqi nji budalla nji parti politike per hunde, siç po ndodhe me selin e SHQUPIT ESHTE SAE DHIMSHEME,PO AQE E TURPSHEME.
Sali Berisha eshte modeli i turpit te nji parlamenti.
Mazhoranca e pa fuqishme qe te disiplinoj parlamentin, ne asnji vend demokratik nuk lejohet te perrallisi ne foltore nji deputet, siç po ndodhe me Sali Berishen.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Le ta pranojme qe qeverisja aktuale po qeverisen “keqe”!
Po kjo opozit qe asnji here nuke beri trasparenc perpara publikut shqiptare, te na shpaloste “fitoret” dhe te bente publike bilancin financiar te vendit. ne tete vitet e qeverisjes.
Kurre kjo opozit nuk erdhi ne pushtet me voten e lire,Sali Berisha dhe Partia Demokratike njifen nderkombetarishte si dhunues te votes se lire.

Kjo opozit qe sote perrallise anrra te turpsheme, perpara opinjonit publik shqiptare, dhe atije nderkombetar, se kjo mazhorance nuk di te drejtoj vendin, po mbyte vendin ne borçe, po kultivon hashashin, po bene korrupsion, e çfare nuk po degjojme nga goja e kesaj opozite, vetem emerin ka opozit, po opozit nuk eshte… mjerim dhe deshperim per Partin Demokratike, ku militojn ishe socialistat si vete Saliu e sorollopi qe rrethe vetes.

Po ç’fare opozite eshte kure terhiqet per hunde nga nji marksist-leniniste i betuar, nji agjent i sherbimeve sekrete Serbe,nji sekretar partie i Enver Hoxhes, ky eshte Saliu te cilin e lene te perrallisi ne foltoren e parlamentit, nji njeri qe tashma friga i ka hyre ne palce, dhe guxon te flasi per qeverisje ky kriminel vrastar, ky kundrabandist i droges dhe hashashit qe kure ishte president i republikes, kete e deshmon Izet Haxhija njeriu qe di gjithçka per Sali Berishen dhe familjen e tije.

Kjo opozitë qe kure humbi pushtetin, asnji here nuk beri trasparent shkaqet e humbjes, sot kerkon t’i beje moral PS dhe LSI kjo e fundit e mbajti kater vitet e fundit ne pushtet Sali banditin.
Kure i ndjeri Sokol Olldashi po pregaditej te bante publike se kushe eshte Partia Demokratike e Sali Berishes,ndodhi “aksidenti” me ideator po S.Berishen, asnji logjik apo ekspertiz ligjore nuk u be trasparente, pse u dogje vendi ku “aksidentalisht” ra S. Olldashi…?
Aksidenti na kujton edhe “aksidentin” e Trebickes, i ideuar nga skenaristi i krimeve vrastare S.Berisha, njeriu qe bekoje Gerdecin e vdekjes per pasurimin e familjes biologjike.

Nji pyetje ketije deputeti te “ndershem”, pse Shkelzeni i jote jeton jashte atdheut ku babaje ja beri “baçe me lule” Shqiperinë?
Kjo opozit ka te drejten e zotit te kontrolloj qeverin dhe vete mazhorancen,po ashtu duhet te bashkepunoj me qeverin dhe parlamentin per çeshtjet madhore, bie fjala per reformen ne drejtesi,psei shmanget komenteve z.Berisha? Pse nuk u cue sot, dhe te deklaronte qe partia demokratike qe sote jepe voten e saje? Po na nxjerrin pretekste qesharake, si zonja Jozefina Topalli, e cila pa piken e turpit thote: ne do t’votojmë reformen po do ta studiojme per ngadalë… frigacaket dhe te korruptuarit terhiqen zvarre, nderkombetaret po i monitorojnë veprimet e Partis Demokratike, e din mire qe Sali Berisha po i mbane peng, reforma ne drejtesi z. Sali e çon automatikisht prapa hekurave te drejtesis, ketu eshte arsyeja qe PD dhe Jozefina me banditet qe ka ne grupin parlamentar kerkojn ta “studiojne me imtesi” frigen qe i ka zene, tashma jane pune ditesh per ta ndare shapin nga shqeri si thote populli.

Mazhoranca aktuale dhe kryesishte qeveria Rama duhet te lehtesojn orgjentisht gjendjen teper te rende ekonomike, korrupsioni e ka mbuluar vendin, pushtetaret po majen, po behen milioner, populli po varferohet, ky eshte realiteti i dites, qeveria eshte direkte pergjegjese per kete situat.
Nuk jemi kurre qe opozites ti veme shqelmin ne fyte,po kjo opozit te dije te beje opozit,jo te merret me perroçka dhe shpifje nga ma banale, me the e te thashe, sikur jemi ne nji estrade te rendomet.

Klasa politike duhet te gjeje veteveten,ose ne te kundert vendi do perbadhet me revolten e te atyre qe jane ne mjerim,dhe verte jane shume, sepse nji grushte pushtetmarre kane privatizuar pasutit kombetare te shqiptareve.
Reforma ne drejtesi nuk eshte themra e Akilit, po duhet te jete reforma e burgosjeve dhe te kofiskimit te te gjitha pasurive pushtereve te korruptuar.

Po do ndodhi keshtu?
Nji pyetje qe pake njerz ne vuajtje duan ta besojn… 25 vite vjedhje dhe grabitje,askushe i ndeshkuar!
Duke pare situaten aktuale, mose vullnetin per te bere shtet,mose vullnetin per te ndeshkuar pushtetaret e ç’do rangu qe ka futur duaret ne pasurit kombetare, une si qytetar i vendit tim,pamvaresisht se jetoj ne emigracion, si nji gazetar me nji provoje 50 vjecare,si nji njohes i mire i analizave politike,une pa asnji rezerv doi them qeveris se vendit time, kryeministrit Edi Rama qe sa nuk ka shkuar vone ketheju nga hallet e popullit, lere opoziten te perradhis ç’fare te doje, eshte ne favorin e opozites kunbja e kohes pase muhabeteve dhe shpifjeve, ne se drejtesia do e thot fjalen e vete pa patur frigen e askujt dhe juve si qeveri do ndryshoni situaten ekonomike,Shqiperia do ndryshoje, ne te kundert shqiperis i duhet nji revolucion i pa dhune per te shuar nji here dhe mire kete klase politike qe nuk e do popullin e vete,nuk e do Shqiperin ne BE… fjalet i merre era, veprat flasin vete.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu