Opozita në pikë të hallit, ik Halimi vjen Imami

0
546

Gjin Musa, gazetar

Jo reformes do ti thone! Edhe zoti te vi nga qielli kelyshet e SHQUP-it Berisha nuk votojnë burgun e Berishes dhe te Lulzim Bashes.
Ja te nderuar lexues, nuk paskam qene asnji here i gabuar ne mendimet e mia mediatike.
Sali Berisha njifet si anti-shtet shqiptare, si burre frigacak, i korruptuar dhe ideator i shume vrasjeve politike.
Ne jeten time gazetareske jame munduar te jeme larg-pames dhe i vertetë me lexuesit.

Shume nga miqtë e mi tashma “demokrat” te flaket, te lidhur me korrupsionin qe fillon nga nji kryetar komune dhe perfundonte deri ne shtepin e S. Berishes.
Grupi parlamentar i partis demokratike eshte i perbere nga nji llume teje e neveritshem, jane ata qe Berisha dikur i rrahu, i deboje si zagar nga PD, e çfare nuke degjuam nga goja e Saliut, po keshtu nuk lane gja pa felliqur Genc Pollo, Dritan Shehu e deri tek Arben Imami i cili si “artiste” filmashe ne vitin 97 u be tankiste, donte te eleminonte Sali Berishen.

Kohet ndryshuan, plehrat e demokracise u kethyen tek krye plehi Sali Berisha, huni thon ka dale nga xheneti.
Ardhja ne pushtet ne vitin 2005 e Berishes nuk ishte e disherueshme per nderkombetaret, pasi ky njeri kishte shkaterruar shqiperin ne 97 dhe pa piken e turpit akuzonte PS se beri trazirat ne vende.
Skema piramidale e fajdeve ishte pjese e klanit Berisha, i cili i drejtohej publikut qe depozitoni te ardhurat qe te rrisni mireqenien ekonomike.

Ne kulmin e fushates elektorale te 2005 valviteshin flamujt e Sudes e te Gjalices, Berisha me gishtat larte rruante parat e skemave piramidale.
Tani kohet kane ndryshuar, jemi ne vitin 2016, Europa dhe SHBA po punojn me dite dhe nate per te realizuar reformen ne drejtesi.
Opozita e Sali Berishes nuk pranon, vetegjyqesia apo vete denimi eshte e rende, i frigohet Saliu dhe ca frigacak te korruptuar qe ka rrotulle.

Largimi i deputetit Halimi nga komisioni i reformes tashma eshte publike frga para drejtesis.
Emerimi i Arben Imamit eshte sa qesharak po aqe i turpshem politikisht.
Ja kupola e krimit ne PD, Sali Berisha, Lulzim Basha, Jozefina Topalli, Arben Imami e lista eshte e gjate ne PD deri teke shume i perfoluri Arben Ristani, i denuar me burge, hajdut i votes se lire, sot sekretari i PD.
E githe kjo loje luhet nga Berisha dhe familja Berisha, friga ju ka hyre ne palcë.
Pasuri marramendese zoteron familja e Berishes, Imami ka probleme me drejtesin, tani nuk e shperton reforma Saliun! Ketu qenron e keqia Berisha.

Mazhoranca duhet te tregohet unike, ta votoje qe sote ne seancen parlamentare, opozita te qendroje aty ku eshte teke foleja e krimit.
Ambasadori i SHBA z. Doland Lu tha nji fjale se po nuk e miratua reformen do turperoheni!
Politika shqiptare ne tersi turpin e ha me “buke” prandaj jemi ketu ku jemi sot, te fundit ne Europë.
Ike Halimi te vi Imami po nuk besoje se s’keni ndonji tanke te fshehur qe te ruani Saliun nga ndonji e keqe, qe mose qofte larg.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu