OPOZITA E PA PIKË FYTYRË!

0
597
Po ngarkohet...

Gjin Musa
Shkarkimi i ministrit te financave z. Shkelqim Cani, si edhe vizita e sekretarit te shtetit te SHBA z. Kerri u kthyen per opoziten objekt politik, po mjerisht te pa-politikan te mirefilltë.
Kryetari i opozites Lulzim Basha njeriu ma i pa denje ne politiken shqiptare, ishte minister dhe krye bashkiaku i Tiranes ne 4 vitet e fundit, do te kujtohet gjate si njeriu i mos arritjeve, po si njeriu i lidhur drejte per drejt per drejt ne boten e krimit korruptiv.
Ky njeri kure flete per dekriminalizimin dhe per luften kunder krimit dhe korrupsionit,eshte sa qesharake po aqe naive per ç’do shqiptare te ndershem.
Vizita e sekretarit te shtetit Amrikan ishte historike dhe shume domethanse.
Vleresimi i punes se deri tanishme te qeveris dhe personalisht te kryeministrit Rama e ka terbuar opoziten.
Nji lajthitje e opozites,eshte teper e shemtuar.Vizita e sekretarin Amerikan te shtetit nuk duhet perzier me genjeshtra dhe shpifje feminore.

Si ka kurajo Lulzim Basha te mashtroj opinjonin publik,se na qenka opozita pro motori i reformave,turpe nuk kane keta ushtar te SHQUP qe flasin me kete gjuhe.
Po do ta dergoj prapa hekurave Sali Berishen SHQUP?
Po vete Luli do shkoje perpara drejtesis per vjedhjen e shekullit?
Ky eshte pro reformave?kurren e kurres,ky mashtrues ordiner qe erdhi ne PD i rame me parashuten e te bijes se Sali Berishes…..
po Lulzim Basha ka mbi shpatulla akuza nga ma te rendat,deri ne tradhti te çeshtjes kombetare,ky na dashka reformen ne drejtesi?
Po kure sot po merrte ne mbrojtje z.Shkelqim Cani…..
Te marreshe ne mbrojtje nji minister te cilin kryeministri ka te gjithe tagrin ligjor ta emeroj,.. po edhe ta shkarkoj nga detyra çdo minister.
Luli poi qante hallin z.Cani!
Po kishte te “drejte” ta akuzonete kryeministrin dhe qeverin per “korrupsion”pasi nji here nuk e sqaruan publikun shqiptare per 700 miljon $ te fsheura nga dokumentet zyrtare,ase qindra miljon te shperdoruar nga ministrat e Berishes, ase per miljonat e droges se Lazaratit,pa harruar KESH dhe ministri e dikastere te qeverisjes Berisha i vune njollen e zeze shqiperis.
Pse kjo opozit e pa asnji sens te normave politike, qesharake, e shperftyruar totalisht,me njerz te dejur dhe mashtruesa,me njerz qe nuk kane sensin e politikes, biles ne qeverin Berisha kane patur poste ministrore,sot qesharak ne sy te shqiptareve.
Pse kjo opozit kaqe e pa perfillshme?
Friga e ndryshimeve kushtetuese, reforma ne drejtesi, do t’i nxjerri lakuriq ne sy te shqiptareve dhe te nderkombetareve.
Po opozit mundet te jete kjo qe ju shkon e gjithe koha perpara psqyrave,ngjyros dhe llakos floke, mbushe fetyren me savatime per te mbuluar shemtyren,pika qe su bie… politikan… tualeti.
Po si ka mundesi qe nga dita qe mori qeverisjen mazhoranca aktuale,nji fjale te mire nuk e tha kjo opozit!vetem shpifje,sharje,baltosje,po fatemiresisht populli e ka kuptuar dhe kete baltosje ja ka perplas ne fetyre kesaj opozite,te ciles i ka humbur logjika,nuk kane asnji kurajo per te debatuar ne tovolinat politike,po kane mesuar nga gjyshi Sali vetem sharjen dhe inatin,kjo poi fundos ç’do dite e ma shume si nji opozit e pa afet qe ne nji te ardhme te qeveris vendin,po qeverisja tete vjeçare i ka nxjerre lakuriq kete band hajdutesh dhe kriminale,banda e Gerdecit dhe 21 janari e ka te veshtir te qendroj edhe ne opozit,po te kishin nji gram morale do te largoheshin nga politika,te jua lenin vendin te rijve qe din te dialogojn me kundershtarin politik,po gjithmon shqiptar,jo Serbe te Sali Berishes dhe Lulzim Bashes qe nuk duan shqiperi demokratike,nuk duan mireqenie te popullit,nuk duan shtetin ligore,duanligjin e rrumpalles si ne tete vitet e qeverisjes,vite qe shqiperia mori perfundimishte teposhten,sot ushtaret e SHQUP lotojn me lote krokodili per “mireqenien! e popullit,mjere vendi per kete opozit, eshte fatkeqesi kure opoziten e dretojn krye hajdutet dhe pianecet… lehni se ju kjethohet zeri,po mose u merzitni,populli thot i shari te shan, i mbyturi do te mbys edhe tjeret,po kjo opozit po mbytet vete, keqardhje.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu