O SHQIPNI, E MJERA SHQIPNI, SULLTANAT E TURQIT PO LUAJN ME TY

0
521
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Kaluan vite e kalun shekuj
ti Shqipni gjithmon pa shpresë
qysh nder shekuj shume ma pare
te sundoje perçja e Turqisë
u ndërrue feja, u shemben kisha
Turqeli u bame me zor.
500 vjet ne kethetra te Turqisë
500 vjet tuj lutë All’ahun
shqelmuem Krishtin dhe njerëzimin
muerem mesimet e padishahut
si me vra, si me ba krime
fanatikë te Islamizmit
ne çdo kohe na qeverisen.
Po krye Islamiku Sali Berisha
e ka kthye Shqiperinë ne turp
Islamik ky faqe-zi, kerkon gjak…
e kerkon lufte, taleban ky kriminel
veshe me petkun e pushtetit
ne vitin 97, armatosi te githe shqiptaret
armet e tija vrasin per dite,
burra, gra, pleq dhe te rinj
po i vret pushka kriminale.
Po ku je popull shqiptare?
kaq poshte ti paske ra
therret bisha e terbuar,
armatosu ti o popull,
therret e flet ne mese te kuvendit,
hesht dhe vetem hesht,
Kreu i shtetit Presidenti!
Heshte PD e kapur per fytit
ka ca “burra” maskarej, zbardhin dhambet
ngjyrosin floket, donë me shqelm
me te shtypë, o popull.
Kush bane thirrje per terror
ashte fajtor, po e leshon toka.
Parlamenti s’di çfare pret !
apo flake te marri Shqiperia
si ne vitin 97, kjo ashte andrra e Berishes
te shofe Shqiperin ashtu si Bosnjen,
ky shegert i faqes se zeze,
ky agjent i UDB-së, ja ka ba bene Shqiperisë
per me djegë, me vra pa meshire
boll te ruaje Sala pasuritë…
Ketij po i thonë pra muaji Prill
veni veshe, me degjoni mire
opozita me Salinë, kerkojne flake ta bejne Shqipeninë.
Kreu i shtetit fle ne kolltuk
s’ja prishe Sales per te gjalle
po me te shpejte i shkruan e-meilin
sa mire fole o Sali, parlamentin e ke tundur
po nji gja po ta kujtoj, thirrja e jote me trishtoi
te armatosen te gjithe shqiptaret, aderojmë ne sot ne NATO
po kerkojme me hy ne Europë?!
Hapu toke, futena ne dhe, kaq te paditur jemi ne!
Te na beje te gjithve mish per top,
nji doktor, po nji kodosh, nji vrastar, një kriminel
çoju popull, mos fli gjume,
i njejti ujk i 97-tes, po kerkon ta haje kopen!
Jo tani duhet t’i gjejmë vendin, ketij Saliut dhe Presidentit
z. Llalla e ka nda mendjen, ketij Saliut te mos ia ndalë turrin
Parlament ty mazhorancë, po u drejtohem me zemer ne dore
ne qofte se doni ju Shqipninë, ne burge urgjent me çue Salinë.
Kriminelet dhe vrastaret, nuk kane bese as imunitet.
Nuk ka kohe ma per me prite,
ujku plak ka leshue ulurimen,
kerkon gjakun e shqiptareve, si dikur ne ’97-n.
Kush ka bese te Sali krimi?
Qe bertet, shan e shpife, done grusht shteti faqe ziu.
Ku je popull? – jepja grushtin
ketij tradhtari e gjakatari, shtypja koken si neperkes
Nuk durohet ma mjerimi, vuajtja dhe mashtrimi
qe na solli Sali Berisha, qe kur doli çeku i bardhe
Shqiperinë e mori lumi, e vrau pushka dhe varferia
tuj thirre rrugeve, “rrofte Salia”.
Ja shperblimi i Sali “burrit”: vrasje, lote edhe konflikte
tase ka dalur ashiqare, se eshte “burre” burrec i keq
kriminel eshte emri i tij, ne “ferr” na i shkofte shpirti
fara e tij kurre mos u shtofte, brez mbas brezi, u mallkofte.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu