Nji opozitë që nuk shef hallet e veta, por merret me punët e tjerëve!

0
484
Po ngarkohet...

Gjin Musa

Ka pakë dite qe selia e SHQUP per te larguar vemendjen publikut nga hallet dhe perplasjet ne SHQUP,po merret me Blushin dhe PS.
Kesaje i thone “kure s’ke pune duhet me luejt deren”.
Luli harron ato probleme dhe telashe qe ka Partia Demokratike mrena shtepis vete.
Te kerkosh te mesoshe tjeret,kure je zero per vete,kjo eshte te qashe dhe jo te qesheshe.
PD tashma e stershthurur,e dalur jashte binareve te politikes dhe te dialogut konstruktiv,kerkon te luaj rolin e te “mençurit”.
Te flasese per sandarte dhe zgjellje demokratike ne radhet e PD eshte njisoje si ti thuashe nates dit.
Harron Luli dhe Berisha se si jane bere zgjelljet dhe emerimet ne forumet drejtuese te PD.
Harron BERISHA qe e ka uzrupuar partin demokratike me pjellen komuniste,me njerz te lidhur me krimin dhe trafikun e droges,me krye bashkiak te korruptuar ne miljona e miljona para qe e kane lidhjen ne zyrat e ishe ministrave te Berishes.
Po ky Berish qe sote merre periper te baje zedhansin e partis socialiste per zgjellje te ndersheme dhe demokratike,ku ishte ne 22 vite qe qendroje si dolli bashi i partis Demokratike,i rrahi dhei torturoj ata qe nuk beheshin sahan lepiresit e Saliut.Po,po Saliu tani na hiqet si burre i “mire”gjoja ne emer te demokracis.
Partia Socialiste mundet te kete problemet e veta,po nji gje dihet publikishte se ne kete forc politike ka pluralizem,kushe do guxoje ne partin demokratike te flasi si Ben Blushi?askush se do te kishte fatin e atyre qe u goditen deri me jeten si ne rastin e konkurentit te Bashes,i ndjeri Sokol Olldashi apo sa deputet jane te rrahur nga budigardet e Berishes,sot na flet per demokraci nji anti demokrat i betuar,nji anti reformist dhe nji anti Amerikan dhe anti Europian.
Dekleratat dhe fjalimet mjerane te Lulzim Bashes nuk i vlejn askujt,perkundrazi tregon pa aftesin e tije politike,ashtu siç e ka treguar ne postet ministrore dhe ne krye te Bashkis Tirane.
Partia Demokratike po kerkon te fitoj kapital politik!po kujt ja shete kete mashtrim te radhes,se gjoja PS eshte ne krize,po shkelet statuti i partis,pse kaqe e “shqeteuar”opozita per mazhorancen?
Friga thot populli ruan vreshtin,po PD e frigesuar nga reformat dhe nga arritjet e qeveris aktuale,nuk ka dite qe te mose japi tre deri ne pes konferenca shtypi.
Rendi dhe shendetesia dy nga arritjet mallore te kesaj qeverisje jua ka verbuar shikimin,jua ka prere fijet nga ku fitoheshin miljarda,prandaj z.Vokshi eshte terbuar dhe nuk di vetem te shaj dhe te shpife,po keshtu Muli i Saliut dhe Ristani perradhisin per rendin sepse e din mire ç’fare demesh i sollen rendit dhe qetesis publike,vrasjet,grabitjet,trafiku dhe kultivimi i lendeve narkotike ishin plaga e dites per ç’do shqiptare,nderkombetaret na kishin futur ne rrethin e kuqe ne kohen e Saliut,kohe ne te cilen “lulzonte”pluralizmi dhe demokracia ne PD.
Te beshe opozit eshte normale dhe tersishte demokratike,po te genjesh,te mashtrosh publikun hapur eshte mjerim,populli i kujton ato qe ka bere Saliu ne partin demokratike.
Po sote me çfare faqe te zeze kerkon te na mashtroje?
Berisha njifet si politikani ma fam keqe ne ballkan dhe Europ,kolera e fundit e sistemit komunist qe ja nxiu prespektivat shqiperis dhe shqiptareve,e la vendin jashte dyerve te Europes,duke rrejte dhe mashtruar nderkombetaret,duke mashtruar popullin dhe atdheun,sepse ne kete atdhe ai nuk mundet te kete pjes si nenshtetas i ketij vendi.
Sali Berisha mbane pergjegjesin historike per te gjitha demet qe i solli popullit dhe kombit ne tersi.
Demokratet e ndershem e njofin kete bishe te trajtuar nga sherbimet sekrete te Serbis,nji pjese moren arratin,nji pjese e paguan me jete demokracin Berishiane,te tjeret u bene shegert me dhune ose ne te kunder vepronte ligji i likujdimeve politike.
Sot ky anti demokrat,ky anti shqiptar kerkon te manipulo Blushin,po me kote se Blushi ja perplasi ne fetyre ketij te pa fetyri ,qe ase nuk nxihet dhe ase nuk zbardhet,sepse ke vdekur moralisht,nji “burre”qe nuk ju pergjigjet akuzave te drejtperdrejta nga njerzit qe kane jetuar pran tij.
Partia demokratike te riorganizohet,te spastrohet nga pardysyt e bardha,nga ishe komunistat dhe Arben Imamet e Kastriot Islamet,te mose beje demagogji ne te that,kure je i mbytur per vete kerkon te mbyseshe edhe te tjeret,po kohet kane ndryshuar,populli eshte deshmitare e intterigave dhe bemave te Serbomadhit Sali Berisha.
Nuk ecet me demagogjin e mashtrimit,po ju “digjet”shpirti ushtareve te SHQUP se ne partin socialiste punet nuk po shkojne mire!Ben Blushi dhe Edi Rama kane mose marrveshje,problem i tyre,po PD ku hyne ne kete loje?Po eshte loja e hipokritit,mashtruesit dhe ziliqait.
Mjere kushe nuk ndreq punet e veta,po merret me punet e tjereve.
Opozit gjej veteveten se nuk je afet per nji dialog politik,rrena dhe shpifjet vetem e forcojn kundershtarin tuaj politik PS,humbisni edhe ate pake undyr qe u ka mbetur perpara nderkombetareve.
Kushe qeshe dhe shane te tjeret eshte i s’ter perqeshur publikisht.
Parti Demokratike gjeje rruge dalje,dile nga bataku qe te ka mbuluar,ti nuk e opozit,je thjeshte spiker i shpifjeve dhe mashtrimeve,qofshi ju si jeni o “demokrat”te pa demokraci.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu