Njeriu që gjakosi Shqipërinë, na bën moral! Ky është kulmi i cinizmit.

0
706

Gjin Musa

Sot ne parlament Sali Berisha po bente “morale”po kushe?
Saliu qe eshte i lare ne gjakun e shqiptareve qe nga ’97, Gerdeci e 21 Janari,po ka fetyr ky kriminel te na tregoj sote se deputeti Armando Prenga i paska duart me gjak!!!!!nuk dua te marre ne mbrojtje,po dua te them hapur se i vetmi njeri ne ate parlament qe nuk ka moral te flasi eshte krye gjakatari Sali Berisha dhe bashkepuntoret e tije qe jetojn ne grupin parlamentar te PD.
Rasti i deputetit A.Ndoka eshte ne duarte e drejtesis,po te asaje drejtesie qe “gjykoj”Gerdecin e familjes Berisha,po ajo drejtesi qe “gjykoj 21 janarin,pra drejtesia e Sali Berishes dhe Bujar Nishanit PO MERRET ME RASTIN NDOKA.
Te kerkoshe te luajshe rolin e shpetimtarit kur je i mbytur ne boten e krimit, eshte sa qesharake,sae pa moralsheme,te kerkosh se po ç’legjitimohet parlamenti eshte çmenduri Berishiane,po ujku mjegulle do,Berisha eshte mjeshtri i mashtrimit dhe i rrenes publikisht.
Pse ky “burre” shteti nji here nuk e thot te verteten?po a eshte ky faqe zi qe dogji dhe vrau shqiprin dhe shqiptaret ne 97 dhe ne grusht shtetin e 98.
Po ç’fare kerkon sote ky anti demokrat i betuar?te fuse ne lufte vlla vrasje shqiptaret!po kjo eshte enrra e plakushit tashma te dalur jashte kontrollit psigjik.
Pse ky zoteri nuk shkon perpara drejtesis se bashku me Fatmir Mediun dhe ish ministrin e drejtesis z.Aldo Bumçi qe fshehen provat dhe dosjen e Gerdecit,keta jane “demokrat”apo jane njishat e krimit vrastare per te pasuruar familjen Berisha.
Perse Berisha heshte si pule e ndukun ndaj akuzave qe vin ne adres te Fatmir Mediut i denuar nga drejtesia Itakiane si trafikant droge dhe fallsifikator i pasaportes,ky nuk eshte krim per ktrye kriminelin Berisha.
Pse Berisha dhe Jozefina mbeshtesin njeri tjetrin?
Pa asnji me dyshje jane dyshja mae e inkriminuar ne shqiperi,dyshja qe kishte shtetin nene kontrolle,dyshja qe nuk lane krime pa bere ne kurriz te popullit dhe demokracis.
Po,po keta ishin dhunuesit e opozites se djeshme,keta ishin dhunuesit e te persekutuareve politik,na kujtohet si sote ajo qe ndodhi ne qender te Tiranes,veteflijohet i persekutuari politik duke u djegur ne benzin,Saliu dhe Jozi ferkoni duarte,krimi ne shqiperi ne ato vite po bente kerdin.
Keta te dy qe kishin ne hyqem shtetin luanin,e perçmonin opoziten,fyente Saliu dhe kulçedra e parlamentit Xhelia Jozefin…..
Sote me pa fetyresin ma te madhe kerkojn te luajn rolin e shpetimtarit,krye hajdutet dhe drogmenet me damke qe jane deputet te PD.
Dekriminalizmi ka frigesuar ne palce Berishen,Jozin,Boden si llogaritari i PD,Imamin dhe shume te tjere qe jane babaxhanet e krimit korruptiv,jane keta qe nuk lane konçesion pa marre per familjaret e vete,jane kjo bande kusaresh me vila luksoze nga bregdeti deri ne alpet e shqiperis.
Tani eshte momenti qe te jemi shume te saket ne analizat tona politike.
Dekriminalizimi duhet te filloj qe nga 97,mijra viktima nga politika karjeriste e Sali Berishes,vrasja e Azem Hajdarit qe Berisha do ta kaloj ne heshtje!vjelljet e pasurive kombetare ne tete vite te qeverisjes kriminale te Sali Berishes,Gerdeci dhe 21 janari nuk fshihen dote:populli thote:Nuke hyne minarja ne thes:shitja e kufive detare nga Sali Berisha dhe Lulzim Basha,pa harruar vjelljen e shekullit nga Luli i Berishes 250 miljon $ ne rrugen e kombit.
Perpara drejtesis duhet shkuar te djathte dhe te majte,po duke ndjekur tashma m shume shpejtesi proçedurat e çeshtjeve penale qe fillojn qe nga 97 e deri ne vitin 2013,pa harruar edh keto te fresktat.
Populli duhet te jete i ndergjegjesuar,se drejtesi me dy sandarte nuk ka,koha e rrenave dhe mashtrimit poi vjen fundit,po keshtu edhe Sala me Jozin po behen gati te dorzojn mandatin e deputetit,frigacaket largohen nga fusha e luftimit.
Me keqe ardhje e shofe partin demokratike,te çmobilizuar totalisht,e pa asnji prespektiv,e pa fuqishme ne betejen politike,pa ide dhe plane konkrete,e marrur penge nga komunistet e tipit Berisha dhe Kastriot Islami,mjerim dhe vetem mjerim,vendi ka nevoje per nji opozit konstruktive,jo per nji opozit si kjo aktualia qe therret vetem destabilizim,kjo eshte motoja Berishiane.
Parlamenti duhet te gjeje veteveten,te autorizoje prokurorin dhe organin e hetimit qe me shpejtesin ma te madhe te vihen perpara drejtesis Sali Berisha dhe te gjithe ata qe jane te inkriminuar ne krimin korrupsionit pasiv,ne destabilizimin e vendi,ne vrasjet tragjike te Gerdecit dhe 21 janarit,fajtoret dihen!pse heshte paralamenti,prokuroria dhe drejtesia?kushe i mban penge keto instiucione te “pamvarura”Presidenti Bujar Nishani si ushtar besnik i Sali Berishes……apo vete politika qe nuk po di te dali nga bataku i friges se sote do te burgos une po neser vi un ne pushtet…..keshtu duam te dekriminalizohena? jo,jo keto jane lojra qe behen ne kurriz te popullit dhe te demokracis.Sali Berishes duhet ti gjindet vendi nji ore e ma pare,njeriu i krimit dhe i tradhtis kombetare kerkon vetem gjak,populli te mose i besoje kesaj ulkonje qe “loton”vetem kerkon mjerim.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here