Njeriu i rrenës dhe i mashtrimit, Sali Berisha

0
764

Gjin Musa, gazetar

E degjojm kete uligan te politikes shqiptare, te perradhisi neper studiot televizive.
Nji ‘politikan’ tipik mashtrues, rrenacak dhe shpifes, me pa turpesin ma te madhe, mashtron opinionin publik, se Edi Rama nuk do reformen ne drejtesi.

Po kujte ja shete ky njeri i pa moral politik keto dokrra.
Berisha ne lufte per jete a vdekje me drejtesin, i cili po mbahet ne kembe nga mbeshtetja e presidentit te rep. Bujar Nishani dhe kryeprokurori Llalla, ka moralin e turpit te akuzoj kundershtaret politik.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Berisha per tre vite ne opozit, vetem shan dhe baltos,po kurre nuk ka folur per deshtimet dhe krimet e tija teper te renda.
Berisha me pa turpesin ma te madhe ju rrefen gazetareve, se opozites poi mbydhet goja, pra sipas Berishes, ne parlament duhet te shaje dhe te felliqe per goje, me nji fjalor banal te tipit rrugacerie.

Le ti kujtojm ketije uligani, se cfare ka bere me opoziten ne tete vitet e qeverisjes, ky personalisht dhe Jozefina Topalli qe sot na duan fjalen e lire, na duan demokracin ne tipin e tyre, duan qeverisjen e vendit pa ligje dhe pa shtet, ashtu siç vepruan ne tete vite.

Pse Berisha ju shmanget pyetjeve kryesore’sepse eshte i pa burre ta thot te verteten ashtu sic eshte.
Pse ky pseudopolitikan nuke flete nji here per krimet qe ka bere ne jeten e tije politike’
Pse o z.Berisha nuk e flete nji fjal per Tacin, apo per F.Mediun dhe te korruptuarit tuaj.
Une habitem pase ambasadoret nderkombetar humbin kohe me nji kriminel te tipit Berisha.

Pse ti zoteri pse nuk jepe pergjigje publike per akuzat e drejteperdrejta nga njerzit qe kane jetuar afer tij,pse frigohesh’apo jane te gjitha te verteta,ti je njeriu qe ke shkaterruar shtetin shqiptar,ti je drogmeni i shqiperis,ti je vrastar dhe ideator i vrasjeve politike ne shqiperi,ti pse nuk pergjigjesh,pse nuk i denancon ne prokurori’.

Reforma ne drejtesi more z.Berisha ty te gropos perfundimisht,ty dhe familjen tane politike,ti je njeri qe vetem bene presione politike,sepse je totalishte njeriu mai inkriminuar ne shqiperi.

Partia demokratike eshte ne ditet ma te zymta te jetes saj politike,e marrur penge nga agjenti i Serbis Sali Ram Berisha.
Pse Berisha shume politikan nderkombetar thone qe ka ardhur momenti per arrestimin tuaj.
Reforma ne drejtesi ty te cone atje ku kane shkuar paraardhesit tuaje.
Pse ty Edi Rama te eshte ferra e jetes,po historikisht ti kurre nuk ke mbajtur konsensus me presidenta dhe kryeprokuror te shtetit shqiptar.

Fale mardhanjeve te mira me presidentin aktual z.B.Nishani dhe kryeprokurorin Llalla, te cilet tashma te vetedeklaruar si mbeshtetes te krimit Berisha,ndoshta edhe bashkepuntor te krimit.
Kure flete per kushtetuten Sali Berisha,per korrupsionin,eshte per te qeshur edhe qeni,jo ma njeriu.
Kur Berisha flete per moralin politik.

Te flasi nji ishe president qe dogji shqiperin,vrau me mijra qytetar shqiptar, çfare morali ke o faqe zi.
Po si ke moral te flasesh per drejtesin dhe korrupsionin,te akuzoshe kundershtaret tuaj politik,kure ti vete je i mbytur ne krime shtetrore dhe private.Aje ti qe per te pasuruar familjen vrave ne Gerdec 26 veta,a jeti more kelyshi i komunizmit qe se bashku me Lulin vrave demostruesit perpara zyres tane, a je ti qe vrave Tropojen, a je ti Sali Berisha qe mbushe shqiperin me droge duke e mbrojtur me çdo çmim.

Ti Sali Berisha je njeriu i betuar per te damtuar shqiperin, ti i sherben me besnikeri agjenturave te huaja o qytetari ‘digjital’, ti Berisha ke fetyr te akuzosh deputetet emajte se jane te lidhur me krimin’kure familja e jote i shebente Tacit,po Shkelzeni pse nuk jeton ne shqiperi o politikan i ndyre totalisht ne pisllekun e krimit.
Berisha perrallis perpara gazetareve, po nji dite jo te larget do perradhisesh me pranga ne duar, kushtetuta dhe ligji ndeshkon vrasesit dhe hajdutet, mjerishte ti je ‘fukara’ o politikan i ndyre, shpifes dhe goje dale, i neveritshem sa duhet me thane kure permend emerin tane’me nder e me thane ky ashte Saliu’

Reforma do behet, po ti si do beshe’a do te kete forcë Nishani dhe Llalla te ndjekin pordhet tuaja’athere do jete vone… reforma ne drejtesi eshte fundi i jot politik.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu