NJË KËRKESË PËR KUJDES !

2
535
Po ngarkohet...

Arben Çokaj, 14.08.2016

Muslimanët po përdoren nga e majta Perëndimore si metodë kërcënuese e presioni, pasi e majta në Perëndim e ka humbur klasën punëtore, që jepte jetën dikur për idealet e tyre. Por është faji më i madh i atij që kryen aktin zakonisht, e muslimanët kanë injorancë të madhe, mbi 70 milion arabë janë analfabetë sot, e ata kujtojnë se Kur’ani i di të gjitha. Nuk kanë si ta shpikin armën bërthamore ata që nuk dinë. Shkenca ka avancuar shumë, dhe është më shkatërruese se të gjitha, nëse ne nuk përmbahemi në aktet që kryejmë.

Prandaj më duket qesharake me këto numrat e leshit, 1,6 miliardë muslima, i bëjmë lesh harapi kur të duam, se 1,6 miliard zero janë, nëse ne do i mendonim punët me urrejtjen muhamedane, që ato (muslimat) e përdorin, me idenë për të sunduar botën. Ka metoda shfarosjeje në masë, që Perëndimi, falë shkencës i zotëron, dhe 1,6 miliardë muslima i bën rërë shkretëtire, po të përdorej logjika e urrejtja primitive muslimane, e sundimit të botës me marri.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Mirë që bota është bërë më e zgjuar dhe kontrollohet nga njerëzit e mençur. Por mos të harrojmë, nuk mund të ketë kontroll të plotë mbi botën, prandaj edhe këto gjëra, krime e akte terroriste ndodhin, nga grupe të caktuara interesi. Ne si shqiptarë duhet të ruajmë paqen tonë si komb, me fenë mënjanë, jo primare, se po na jep orientim të gabuar në jetë. Dhe në aleancë me Perëndimin, e integrim në Evropë. Nëse nuk e bëjmë këtë, duke parë interesat tona më të mira, tregon se nuk jemi të aftë të punojmë për veten si duhet, dhe po shkojmë për lesh harapi si komb…

Publikuar edhe në EuroEmigrant


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

2 KOMENTE

 1. Ne bote nuk jane 1.6 miliard Musliman, por jane si vijon:

  Sot ne planeta ekzistojne afersisht 600 000 faltore islamike qe vizitohen mesatarisht nga 50 musliman praktikues …dmth afersisht ne bote jane 30 milion musliman praktikues…

  Asnje me shumë.
  Njesoj vlen edhe per krishterët, sepse ne bote jane 700 000 kisha qe vizitohen nga 50 kristian praktikues… dmth afersisht jane 35 milion kristian praktikues… njesoj vlen edhe per Budista afersisht 40 milion…

  Krejt tjera jane genjeshtra megalomane te religjioneve qe perpiqen me e zmadhue numrin e idioteve qe ne permasa boterore nuk eshte me i madh se 2%…

  Dmth 2% te popullates jane idiotë religjiozë …e jo ma shumë.

  Sepse idiotet me lehtë e kane te pranojne se jane 80%… 90%… Se te thojne te verteteten e hidhur per idiota religjioz …se jane 2% te popullates planetare… sepse edhe idiotet e dijnë qe jane idiotë… por kur thojne jemi 80% e kane me lehtë… por kur e thojn se jane vetem 2% e kane shum veshtire…

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu