Në Janjevë të Lipjanit, Kosove, përurohet xhamia Murat Pasha

2
554

Në prani të zv/kryemnistrit të Turqisë Numan Kurtumlesh dhe ministerit islamik Ferid Agani
Revista Drini, 23/04/2016

Prishtinë, 23 prill 201 – Në Janjevë të Lipjanit u përurua xhamia e Murat Pasha. I pranishëm në këtë përurim ishin Zëvendëskryeministri i Turqisë Numan Kurtulmush, ministri i Mjedisit dhe Planifikim Hapësinor, Ferid Agani, kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti e shumë ministra të Qeverisë së Kosovës.

Ministri i MMPH, Ferid Agani tha se Qeveria dhe populli turk nuk kanë kursyer ndihmën për shqiptarët.
“Është fakt i pamohushëm se Kosova që nga dita e parë e pasluftës, në ditën e shpalljes së Pavarësisë dhe pas saj e ka pasur një mbështetje të pamatshme të Turqisë dhe popullit turk”, ka thënë Agani.

Po ngarkohet...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

Ai mes tjerash ka thënë se për këtë ndihmë populli dhe qeveria e Kosovës janë falendërues.

“Ndihma juaj u shtri në dimensione të ndryshme të jetës shoqërore dhe ekonomike të vendit dhe prespektiva e këtye mardhënieve është e ndritshme në të ardhmën. Me këtë rast dua të theksoj një rëndësi të madhe të një synimi të qartë të Republikës së Turqisë për të ndihmuar shtetin dhe popullin tonë, ka thënë ministri Agani.

Ndërsa Zëvendëskryeministri i Turqisë Numan Kurtulmush, ka thënë se sa herë që vjen këtu dhe takohet turqë e boshnjak thotë se e kujton të kaluarën që sipas tij e kemi të përbashkët.

“Dje erdhëm në Prishtinë, sot jemi në Janjevë tanimë do të shkojmë në Prizren dhe duam të ju themi se këto qytete të Ballkanit për ne ka vlerë po aq sa Bursa edhe qytetët e tjera të Turqisë”, ka thënë Kurtulmush para të pranishmëve.​


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

2 KOMENTE

 1. Informate per qenefistin e njohur Ferid al Agani, i sektes Qenefiii:

  Ne Kosove ndihme ka bere vetem AMERIKA… Edhe askush tjeter. Turqelite permes vjedhjeve ne Aeroport dhe Keds po e financojne turqizimin dhe harapizimin e Kosoves.

  E AMERIKA NDIHMOI DHE NDIHMON SI VIJON:

  Çlirimi i Kosoves ne vitin 1998 kushtoi 12 MILIARDË $
  Mirembajtja e lirise dhe pavaresise permes ushtrise AMERIKANE ne Bondsteel… Per keto 17 vite kushtoi 36 Miliardë $

  USAID ne Kosove per keto 17 vite shpenzoi 4.8 Miliard $
  Totali = afer 53 Miliard Dollar AMERIKAN

 2. Vlen eshe per Lipjan,

  Sot ne Prishtine jane :

  60-70 Shkolla fillore dhe te mesme, private dhe shtetrore.
  10 Universitete shtetrore dhe private
  5-6 Biblioteka
  4–5 Kafiteri -Biblioteka
  60-70 klube te ndryshme sportive te te gjitha sporteve
  20-30 bazena te ndryshem.
  10-15 shkolla vallezimi modern dhe popullor..
  2500 Bar-Restorante – kafiteri
  Korzo te lira per shetitje….
  Parqet e Gerrmise ose TaukBashqes per shetitje….
  Mijera femra shum te bukura…kudo qe te shkojsh…..

  Dhe duke i pase te gjitha keto mundesi , …disa te rinje shkojne ne faltore Muslimane ku ka veq : meshkuj nervoz, depresiv dhe pedera.
  Pra mund te konkludojme se te gjithe keta vizitor te faltoreve muslimane jane te semure mentalisht.ose pedera….sepse prej te gjitha te mirave qe i ka jeta ne Liri………..idioti -pederi shkon dhe e degjon nje shizofren tjeter , peder manijak musliman, per me i tregue se a bon me pi Coca Cola apo jo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu