Mrekullia e heshtun e Nanë Terezës – dramë

0
561
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Refleksione lumnijet!

Sot asht nji dite Lumnijet per mue miq, sepse sot sapo ka dale nga shtypi Drama “Mrekullia e heshtun e Nane Terezes”, per ato miq qe e kane lexue, nji drame e mbushun me pasion per jeten dhe me lot ngadhnjimit per te bukuren.

Kjo drame asht nji histori dashunijet, ku personazhet e saj dashunohen permbi 50 vjet me njeni tjetrin, perdite te lume, pa arrite me u takue asnjihere.

Une nuk e di se mund te kete nji dashuni ma te madhe se kjo ne letrat shqipe. Kjo dashuni me drita kaq te fuqishme projekton thelle ne terrin e ferrit te diktatures shqiptare te djeshme dhe zgjatet deri te tentakulat e kesaj diktature, ala te gjalla edhe sot…

Flm Martin Ndoja per perkushtimin dhe punen me plot pasion e pa komplekse ne shtypshkronjen Volaj te vendlindjes time.

Gjergj Kola, 2016


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu