Lutja shokuese e imamit të Mekës “Xhihadistët t’i mundin të krishterët”

1
5773
Loading...
Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

Një predikues radikal i fton besimtarët për të luftuar të pafetë dhe lutet për “vëllezërit”, të cilët po luftojnë për xhihadin.

Robert Favazzoli – Sun, 18/09/2016 – http://www.ilgiornale.it/

“Oh Allah, na jep fitore, nderin dhe forcën për vëllezërit tanë, xhihadistët luftojnë në Siri, Jemen, Irak dhe në mbarë botën. Ardhtë triumfi mbi tradhtarë hebraike, të keqen e krishterë dhe të gjithë pafeve.” Me këto fjalë Abdurrahman ibn Abdulaziz as-Sudais, imami i Xhamisë së Madhe të Mekës, i është drejtuar besimtarëve në namaz në qytetin e shenjtë islamik.

Predikimi, i cili u kap nga një televizion egjiptian dhe më pas nga disa media në mbarë botën, tregojnë se imami lëvdoi luftën e shenjtë. Imami në fjalë konsiderohet si një nga përkthyesit e Kur’anit dhe një më radikale përkasin Selafizmi. Në të kaluarën e afërt ai ka lavdëruar në mënyrë të përsëritur shkatërrimin e Izraelit dhe persekutimin e hebrenjve dhe shkaktimin e një lufte kundër myslimanëve shiit.

Frazat në fjalë janë dëgjuar nga miliona njerëz, që ishin në Mekë për pelegrinazhin, që çdo musliman i vërtetë pritet të bëjë të paktën një herë në jetën e tyre.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë për faqen time 0,000001 dollar... Bukur ë? :-)

1 KOMENT

  1. ketu nuk ka asgje shokuese, sepse ky imam vetem po e zbaton Islamin me perpikeri. Ne çdo faltore islamike e njejta filozofi perhapet …Kurani eshte me i dhunshem se MAIN KAMPF.

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu