Lulzim Basha në mes dy flakëve!

0
1131

Gjin Musa, gazetar

Emerimi i Lulit ne krye te SHQUP, se bashku me Arben Ristanin, ishin gjema per Partin Demokratike.

Po si e mori Berisha kete vendim?

Pse kupola e SHQUP-it do drejtohej nga dy “figura” tashma te degraduara moralisht dhe politikisht? Pse Sali Berisha i nenshtrohet ketije diktati vdekje prures, per vete Saliun dhe Salit per rrethe tij?
Loja e prape e nji njeriu te prap si S.Berisha do sillte frytet e sotme, nji opozit e trumhasur, qe bene vetem zhurmuesin, flete dhe premton, sikure po hedhin falle me hadhet e popullit.

Berisha ka marre persiper sadhen e parlamentit, aty perradhis me ore te tera, mbeshtetet nga “cubat” e shqupit si Flamur Ndoka, Strazimiri e Edi Paloka e deri ke zhelja e PD. Jozefina Topalli qe i qendron ngjitur kunores politike me S.Berishen.
Po le te rikthehemi ate ku dhembe dhemballa!:

Lulit reforma ne drejtesi po ja keput gjymtyret, Berisha eshte kethyer ne nji egeresir qe kerkon me çdo kushte mose votimin e reformes ne drejtesi.
Pro Amerikanve dhe Europianve! Apo deklarimi kunder!po ky vendim ka nji çmim qe kushton teper rande… Berisha drejte qelive te burgut per te mbydhur gjithe zollumet e PD.
Po kushe don te besoje se Sali Berisha shkone pa Lulzim Bashen… kane shume krime te perbashketa!keshtu qe jane te dy te mbytur nga korrupsioni pasiv dhe krimi njerzor.

Selia e SHQUP-it eshte ne ditet ma te veshtira te jetes saje 25 vjeçare.
Lufta ndershe veti eshte lufta shkatrrimtare per PD.
Askushe nuk do ti drejtohet drejtesis, po shpetim nuk ka,Gerdeci dhe 21 Janari nuk falin askende, as vete kryeprokurorin Llalla qe ika fshehur dosjet e krimit, as vete presidentin z. Nishani nuk mundet ta fale drejtesia.

Te mbroshe krimin dhe autoret e krimit, je dy here fajtor perpara qytetareve dhe zotit.
Partia demokratike me urdherin suprem te S.Berishes nuk e voton reformen ne drejtesi.
Pretendimet jane sa per te shtyr dite, sepse si Berisha dhe Luli se bashku me Fatmir Mediun jane tashma perpara drejtesis, gjaku i Gerdecit dhe 21 Janarit nuk thahet lehte, jane 30 jete njerzishe qe kerkojn denimin e vrastareve, jane familjaret qe kerkojn drejtesin e mohuar, jane nderkombetaret qe kerkojn me çdo çmim, te zbardhet e verteta e ketyre dy vraseve makabre.
Reforma ne drejtesi do ndeshkoje te korruptuarit e ç’fare do lloje ngjyre politike.

Besoje qe me kete reform edhe nderkombetaret do ndihen ma komod me politiken shqiptare, nuk besoje qe Saliu dhe Saluket ta ndyn foltoren e parlamentit, drejtesia eshte tempulli i demokracis, eshte baza per ndertimin e nji shteti ligore,kjo baze na ka munguar ne keto 25 vite “demokraci”.
Ma mire vone se kurre thot populli, ligji bene drejtesin,drejtesia forcon shtetin, shteti kontrodhon krimin dhe kriminelet, keshtu funksionon shteti ligjor dhe demokratik.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here