Lulzim Basha denoncon vetëveten në emisionin e Eni Vasilit

0
587

Gjin Musa, gazetar

Ndoqem nji kryetar opozite ne emisionin e Eni Vasilit, nji Lulzim Bashe qe ishte terësisht i debulet, i pa vertetë, mashtrues, po kishte nji te vertetë, qe po pasqyronte dobesitë e tij politike, po denonconte keq-qeverisien e tete viteve te qeverisë Berisha.

Nji kryetar i opozites aktuale qe nga vete te folurit tregon qe eshte i trumhasur nga ajo qe poe pret.
Mbante ne goje vetem Dibren, pasi e ka te sigurt humbjen, ashtu si ne zgjedhjet para ardhese.
Lulzim Basha perradhis, kjo eshte retorika e tij, nji retorik memece.
Opinjoni publik dhe ai nderkombetare e njofin mire Lulzim Bashen dhe te shkuarjen e tij.
Nji njeri i lidhur me krimin ne te gjitha funksionet qe ka mbajtur ne qeverin Berisha.

Lulzim Basha ase ma pake dhe ase ma shume eshte nji hajdut, nji vrases, nji tradhtar i çeshtjes kombetare, per te gjitha keto Lulzim Basha ka qene krahu i djathte i Sali Berishes per shhkaterrimin e ekonomis shqiptare.
Degjuam nji Lulzim qe po bente presion per mose prekjen e votes ne Diber! Sa e turpsheme, njeriu qe nuk ka moral kerkon te na japi moral.

Opozita e di mire, qe eshte e humbur ne Diber dhe ne te gjithe shqiperin eshte e deshtuar.
Kjo opozit nuk ka asnji alternativ, po ka alternativen per tu perbadhur me drejtesinë, te ilen e mbajti penge 18 muaje, po ma ne funde u dorzue si zogu ne çark.

Shqiptaret e dine mire si keni qeverisur o Lulzim Berisha, vadhet pasurit kombetare,ndertuat vila luksi e makina te kushtuara, late shqiperin jashte integrimit ne BE.

Shqipetaret nuk kane si te harrojne bemat tuaja qe nga viti 1997 e deri ne vitin 2013, ku vota e popullit jua theu qafen, juve qe vrat dhe dogjet shqiperin dhe shqiptaret, ju qe ndertuat Gerdecin,ju qe vrate demostruesit perpara kryeministris.
Ti lulzim Basha je drejtuesi dhe vrasesi i 21 Janarit, ti floke ngjyrosuri i PD shite kufit detare per interesat e partis tuaje.
Po a ke turpe kure shpife per dr. qe eshte kandidat per kryetar i bashkis Diber.

Kandidati i juaj eshte i perlyer ne krimin korrupsionit, z.Shehu eshte i vetedishem.
Basha perradhis anerra, na kujton kohen e analfabetizmit, po me ke komunikon ky mjeran?

SHBA dhe BE tashma e njofim PD si nji parti qe nuk do reformat, nuk do ligjin dhe kushtetuten, sot ky bukuroshe genjen publikisht, po ti do marreshe pushtet? Kurre ne jeten tane, sepse je i pa disherueshem per popullin dhe nderkombetaret, si njeri i implikuar me krimin ekonomik dhe ate te vrasjes.
Berisha per konjukturat e veta, dhe per te mbrojtur ty nga ndeshkimi i ligjit te veshi xhaketen e “kryetarit” xhakete qe nuk te shkon per shtat.

Politikani qe ka vjedhur me these je ti Lulzim Basha, kerkon te na mashtroshe! Ik e pi qumeshte o qumshetar, ti nuk je politikan, je leve e krimit politik.

Ti akuzon kete qeveri, akuzon kete parlament, po harron qe kurre nuk keni marre pushtet me voten e lire, ju jeni drogemenet e Shqiperisë, e harruat Lazaratin, ishte bacia e miljardave qe mendonit te rrezonit qeverit pasardhese, deshtuat, ju deshtuat ne arenen nderkombetare, ju jeni anti Europian dhe anti Amerikan, ju nuke e doni integrimin e shqiperis ne BE.

Sipas Lulit mungojn shume “deklerata” qe po mbeshtetkane kete bande kriminale qe udhhiqet nga Sali Berisha.
Ju trembe tani shuplaka e Amerikes dhe BE, ju bene me force te votoni reformen, sepse e dinit se çfare ju pret.
Tani ndodheni me frigen e arrestimit, prandaj shani, felliqni si gojedale te ndyre sepse keni humbur, dhe do humbisni ç’do betej me te majten.

Mjerishte PD eshte totalisht jashte loje,sepse ne krye ka nji te korruptuar, nji vrastar qe vetem drejtesia do ja gjeje vendin.
Demokracia ne shqiperi eshte dhunuar nga ky bandit i botes se krimit.

Mjerishte i shkojnë pas ca parti te pa asnji vlere, parti rrugashe, qe anerrojne se PD nji dite do ju japi nji kocke ne emer te “pastertise korruptive”po keta mjerana qe ju “digjet”shpirti per popullin e treguan ne tete vitet e qeverisjes.

Tani vete demokratet duhet te mobilizohen qe ta reformojn vete PD, keshtu i bene ndere demokracis dhe ceshtjes kombetare.
PD duhet te gjeje veteveten, me Lulzim Bashen ne krye kjo force politike nuk do jete ne gjendje te marri pushtet.
Shqiperia pa nji opozit konstruktive dhe te pastruar nga te inkriminuarit dhe vrastaret.
Politika pranon debatin politik, po jo shpifes dhe mashtrues, si ne rastin konkret te Lulzim Bashes, i cili duhet te japi dorheqjen, gjeja ma minimale.

Ky qe na tregon se si duhet qeverisur, nji qeveri e “paster” ashtu siçe ishte ne tete vitet e Berishes.
Turp o Lulzim Basha qe kerkon te na mashtroshe, po nuk do ja arrishe ne jeten tane, ku jane 230 milion dollaret e vjedhur nga ju?
Kushe ju urdheroje te vrisni 4 demostruesit more dhunues dhe vrases kriminel.

Kushe te dha urdher te firmoseshe per tradhtin e atdheut duke shitur kufit e fituar me gjak?
Ku ke morale te daleshe ne populle?kushe te beson ty qe vure pushken ndaj popullit?
Drejtesia do di te beje drejtesi me ty o njeriu i krimit.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here