Ky ishte edhe fundi i Sali Berishës, edhe drejtësia e tradhëtoi

0
817

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Selia e Shqupit tashma poe ndjen te ftohtit e dimerit,vendimi i gjykates kushtetuese e ka ngrir akulle Saliun dhe shqupasit.
25 vite nene dikatin e diktatorit Sali Berisha realizoje degradimin dhe degjenerimin e Partis Demokratike.

Po ky Sali eshte njeriu i njimije te keqijave,nuk do kete gjykate qe ti japi denimin e duhur.
Partia Demokratike si parti e lindur nga zjarri i studenteve te dhjetorit u privatizue nga nji komuniste i s’ter betuar,nga nji anti shqiptare i betuar, nji spiun i sherbimeve sekrete Serbe,po le tu kujtojm lexueseve se kushe ishte ky antishqiptare i terbuar.

Të kthehemi në kohën që Sali Berisha ka qenë mjek. Në rrethanat që ndodhej për të arritur piksynimet e tij mësoi se e vetmja rrugë ishte puna këmëngulëse, aktivizimi intensiv në mbështetje të detyrave të ngarkuara nga partia dhe bashkëpunimi me organet e sigurimit. Sa e sa herë Sali Berisha ka përgatitur ambjentet e spitalit dhe ka zbatuar me përpikmëri detyrat e ngarkuara për operacionet e brendëshme që kryente sigurimi i shtetit duke vendosur teknikën operative përgjuese ndaj kosovarëve të arratisur nga Kosova si grupe irredentiste. Në një rast kur një djalë kosovar që rridhte nga një familje patriotike dhe fisi i tij kishte vuajtur në burgjet e Goli Otokut ishte shtruar në spital, u bënë veprime për të identifikuar personalitetin e tij me anë të Sali Berishës.

Ky e identifikoi atë si serb. Kur ky do t’u dorëzohej jugosllavëve në kufi, para se të shkonte në kufirin jugosllav, u hodh nga ura që ishte në terrirtorin shqiptar dhe theu këmbë e brinjë vetëm për të mos rënë në dorë të UDB-së. Kosovari nuk u dorëzua dhe kur u verifikua më vonë doli se ishte vërtet ndryshe dhe u mbajt në Shqipëri. Nuk janë të paktë mjekët që ka spiunuar Sali Berisha gjoja për veprimtari të dyshimtë dhe armiqësore. Që nga kjo kohë filluan dyshimet ndaj Sali Berishës si agjent i UDB-së jugosllave.

Në vitin ’91-’92 në Shqipëri u dyndën serb të Kosovës që e flisnin mirë gjuhën shqipe. Ata ishin udhëzuar nga UDB që duke u hequr si kosovarë dhe në bashkëpunimm me agentët e saj në Tiranë të krynin veprime, duke ndikuar në popullin shqiptar kundër kosovarëve dhe në fakt në një farë mase UDB ja arriti qëllimit, me anë të seksit, hapjes së lokaleve, shitjes së mallrave me çmime të shtrenjta, në një kohë kur në Shqipëri kishte varfëri.

Sali Berisha me nderhyrjen e sherbimeve sekrete Serbe merre kryesimin e PD, DUKE ELEMINUAR NJI NGA NJI ATA QE E THEMELUAN PARTIN E SHPRESES.
Sali Berisha i etur per pushtet, i etur per ta mbajtur penge Shqiperinë. Ne vitin 1994 bene referendiumin PO FATEMIRESISHT DESHTOJE.
Berisha ishte i perbetuar qe ta shkaterronte shqiperin ne emer te “Investimeve” ne ndertime te rrugeve, atje vidheje pa hesap.
Sali Berisha ne qeverisjen tete vjeçare eshte ideatori i mbjedhjes se hashashit, eshte ideatori i korruptimit te drejtesisë, e cila tani do ta paguajne shtrejtë.

Shqiperia perfundimishte ishte kethyer ne nji shoqeri private ku çdo gje kontrodhohej nga nji njeri, i cili quhet Sali Berisha.
Sot flitet shume per korruptimin e drejtesis te deri dje Sali Berisha dhe parteneri i tije presidenti i rep.Bujar Nishani e kishin nene urdherat e tyre.

Dje keshilli i larte (gjykata kushtetuese) e tradhtojn perfundimisht Saliun dhe Nishanin.
Vetingu e ka veshur ne akulle qelin e shqupit tashma Saliut dhe Lulit u jane keputur gjunjet.
230 miljonet e vjedhur nga Lulzimi ne rrugen e kombit, Gerdeci, vrasjet mafioze e deri teke ngjarja e 21 Janarit kane korruptuar gjygjetaret me urdher te Sali Berishes.

Ngjarjet e hillura dhe te shemtuara,damtimi i ekonomisë, tradhtia kombetare ne shitjen e kufive detar, e pa harruar shkaterrimin e shqiperis ne vitet 97-98, skemat piramidale,kane nji autor, ai eshte Sali Berisha me nji grup vagabontashe ordiner te veshur me pushtet, me ca medie te korruptuara siç eshte Fari Balliu dhe TVK e ndonji tjeter qe kane vjedhur parat e taksapagueseve Shqiptar, per te mashtruar opinjonin publik se ja kushe e drejton shqiperin, “Familja Berisha” dhe hajdutet e tipit te ishe ministrit te financave Berishiane… Ridvan Bode.

Berisha ne keto vite te tije ne opozit ulurinte, shante, shpifte me shpresen se drejtesia nuk do ta tradhtonte!nji anerre qe i deshtoje ketije gjakatari perbindesh, qe i ka lare duaret me gjakun e Shqiptareve te pa fajshem.
Vetingu le te jete shpresa e shqiptareve, per te patur nji drejtesi qe gjykon pa meshire ata pushtetar qe kane vrare dhe vjedhur popullin Shqiptar.

Populli thote: Zoti dhe drejtesia, vonojn po nji dite te gjykojn.
Tashma ora e drejtesis troket ne dyeret e krimit dhe te kriminelve qe kane ndertuar kulla dhe vila luksoze, miliona ne bancat jashte Shqiperis.
Denimi, konfiskimi i te gjitha pasurive do jene rehatia e shpirterave te vrare dhe masakruar nga kjo bande e pushtetit qe ka vetem nji ideator, SALI RAMË BERISHA – MILOSHEVIQI I SHQIPERISË.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here