Ky është dekriminalizimi?

0
367

Gjin Musa, gazetar dhe analist i pamvarur.

Qendrimi i KQZ per mandatin e kryebashkiakut te Kavajes dhe te dy deputeve, eshte nji qendrin krye keput i pa asnji vlere ligjore.
Ne se KQZ do te verefikoje mandatet e deputeve dhe pushtetareve, te fillojë nga koka.
Ky vendim eshte nji mashtrim publike per te shpetuar peshqit e medhej.

Kryetari i KQZ dhe antaret duhet te fillojn nga ngjarjet qe kane tronditur vendin dhe jo te merren me lojra femijeshe, e lagu, s’e lagu.
Une nuk kame asnji lidhje me kryebashkiakun e Kavajes, po ashtu edhe me dy deputetet te cilet po behen koke turku per hire te lojrave politike.

Dosjet duhet te fillojn me Sali Berishen, Lulzim Bashen dhe Ilir Meten, keto jane dosjet e peshqeve te medheje qe po i frigohen grepit te gjuetisë.

Ne se drejtesia dhe KQZ dun te verifikojn mandatet te anulojn orgjentisht vendimin ne fjale, peshqit e medheje te dorzojn mandatet, dhe pa kaluar 24 ore tu hiqet mandati edhe ketyre te treve dhe shume te tjereve qe e kane qelbur parlamentin.

Viti 2017 eshte viti i zgjedhjeve te pergjithsheme, po me kete dekriminalizim do futemi ne fushat?
Jo, jo ambasadori Amerikan mire bene qe gezon, po duhet te jete konkret, te flasi per dosjen dhe mandatin e Sali Berishes dhe te Ilir Metes dhe per dosjen Basha, ketu qendron maja e ajzbergut, jo me Elvis Roshin i cili nuk ka vrare si Sali Berisha dhe Lulzim Basha, pse nuk arrestohet Shkelzen Berisha? Gerdeci eshte aty, 21 janari eshte po aty… ke kerkon te mashtroj z. Denard Biba dhe koleget per rrethe.

Tani keto vendime poe çojne vendin drejt nji destabilizimi,po çoni uje ne mullirin e S.Berishes dhe te L.Bashes s’bashku me Ilir Meten qe jane miljoneret e Ballkanit.

Kushe kerkon te mashtroje opinjonin publik, me vendime mashtruese dhe qesharake, po kerkojn te destabilizojn vendin.
Prokuroria duhet te dergoje orgjentishte per verefikim dosjet e atyre qe inkriminuan drejtesin, qe e vodhen dhe e vrane Shqiperinë, mbrohen nga mandati i lare me gjak shqiptari.

Nuk ka ma lojra politike dhe juridike ne prage te fushates elektorale te 2017.
Drejtesia dhe KQZ TE TREGOHET NE LARTESIN E DUHUR, JANE PERPARA NJI PROVE HISTORIKE.
VENDIMI I TANISHEM ESHTE NJI PLUHUR NE DRITEN E DJELLIT.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here