Kur flasin për sigurinë kombëtare Berisha dhe Fatmir Mediu!!!

0
424

Gjin Musa, Gazetar dhe analist i pamvarur

Seancat parlamentare te ç’do te ejte, eshte ma teper qesharake. dhe e mbuluar nga turpi i mashtrimit dhe genjeshtres.
Tashma Sali Berisha i “prokupuar “per sigurin kombetare, e kushe njeriu qe e vrau sigurin kombetare ne vitet 97,98, po ky kriminel e shiti sigurin kombetare, kur shiti teritoret shqiptare.

Po mire o z.Berisha dhe ju z. Fatmir Mediu, kur ndertuat Gerdecin, a nuk e vratë sigurinë kombetare, me 26 viktima dhe miliona euro damtime, po ti o Berisha se bashku me Fatmir Mediun pse nuk shkuat perpara drejtesis? Ju mbronte pushteti i uzrupuar totalisht, ju mbronte ishe ministri i drejtesis se asaj kohe z. Aldo Bumçi i cili fallsifikoje realitetin teper trishtues me 26 te vdekur.

Kjo ishte siguria e juaj kombetare zoteri opozitar qe tani na shiteni si shpetimtar te kombit.
Ngjarja e Rinasit do ishte per opoziten si nji gure shahu po te kishte ndodhur nji ngjare mae rende! e rende grabitja, po mae rende jeta njerzore z. Berisha.
Ti dele dhe predikon ne foltoren e parlamentit, mire bene, po je bere qesharak, je nji mashtrues, nji kriminel i s’ter regjur nga sherbimet sekrete te agjenturave te huaja.

Ju sot na flisni per krimin dhe korrupsionin, mire beni, po pse nuk jau thoni shqiptareve hapur, se jete gjatesia e juaj ne pushtet solli krimin, drogen te mbrojtur direkt nga Sali Berisha dhe banda kriminale qe sote kerkojn me çdo çmim destabilizimin e vendit.
Fatmir Mediu ligjeron si bylbyl, po harron ky fallsifikator i pasaportes, ky trafikant droge i denuar nga drejtesia e Milanos,pse nuk flete per Gerdecin?ky republikan i ndershem”.

Degjoj ca deputet te opozites qe jane tersishte te korruptuar dhe te inkriminuar deri ne vrasje politike.
Nji deputet Dogjani sai i “dhimshem” per hallet e popullit,ky sahan lepires i krimit korruptiv, po harrove o z. Dogjoni se mashtron publikisht, kur flet per reformen ne drejtesi, ju keni drejtesi, ju qe shkaterruat ekonomin e vendit ne tete vite.
Opozita aktuale eshte pjedha e varferisë, eshte pjedha e krimit, ju mbollet hashashin ne Lazarat, u shkaterruat ushtrin me ne krye nji minidter krye hajdut si Arben Imami.

Po keni goje te flisni per sigurin kombetare, kure uve mbodhet vetem terror dhe vrasje, po si keni goje dhe nuk kerkoni fale publike per krimet e shemtuara qe e kane zanafillen qe nga 97 e deri ne vitin 2013, vite kure ju thyet qafen nga pushteti, jua theje populli o bandit.

Po harroni kure ju per tu pasuruar, hapnit portat e hidrocentraleve ne veri te shqiperis,mbytet shtepi,gane e gjalle, prollimet bujqesore dhe blegtorale, ti Dogjani qe hiqeshe si njohes i “realitetit”pse nuk flete per eleminimin e kolegeve tuaj deputet, si i ndjeri Sokol Olldashi, pse e dogjet me benzin vendin e “aksidentit Olldashi”, pse nuk flet more burre per vjedhjen e Lulzim Bashes, per dhunimin e pasurive publike nga koleget tuaje deputet, behuni burra per hire te s’vertetes, jo per hire te politikes, prandaj krimi ka ngjyren e SHQUP-it, aty kerkojeni te keqen se doi beni nder vete SHQUPIT dhe Partis Demokratike.

Reforma ne drejtesi ju ka futur ne ethet e forta te korrikut, nuk e mposhtni dote Ameriken dhe BE, keni deshtuar totalisht, sepse vini nga shtepia e krimit dhe korrupsionit qe e shkaterruat shqiperin… mose u habisni se tek shqupi fshihet krimi dhe kriminelet, ashtu siç u shua ne Gerdec baxhanaku i Sali Berishes, po mjerishte ky mut burre shteti i ra mohit edhe kesaj,çfare munde te pritet nga ky agresor qe do vetem merimin e popullit, do vetem lot dhe gjak.
Reforma ne drejtesi besoj ne zot se keto plehra do perbadhen me drejtesinë, populli doi gjykoje keta vrastar qe sote luajne rolin e te “ndershemit”.

Po reforma ne drejtesi do te beje ndershmerinë, do t’i kthejë ketij populli qetesinë dhe drejtesin e mohuar ne keto 25 vite “demokraci Berishiane”?
Vapa sjelle djeresitjen normale, po opozita po djersin perpara proves kombetare, pro atdheut dhe ligjit, ose dalja jashte ligjit si forcë politike.
Ne demokracit sa do te brishta, si ko e jona ne Shqiperi, reformat jane te domosdoshme, ndeshkimi eshte pasqyra e shtetit ligjor.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here