Kur do ta gjejnë vetëveten Demokristianët?

2
602

Gjin Musa

Tashma ka ardhur koha qe “kreret”e partive demokristiane te dine te ragojn dhe te gjejn veteveten.
Ne asnji vende te botes nuk mundesh te gjeshe “Parti Demokristiane”ne numer kaqe te madhe,ne proporcion me ata te besimit Kristian!.
Besimi katolik ne shqiperi dihet tashma numeri ne krahasim me besimin Musliman, po per habi te ç’do njeriu qe ka te pakten nji logjik minimale, feja katolike eshte shperndare ne disa parti, me emra nga ma te ndryshem,me stema nga ma çuditese,te cilat zevensojn Kryqin e krishtit.
Ketyre “kryetare”partishe kemi te dret te ju bejme nji pyetje,sa miljon katolik ka shqiperia?
Itali me nji popullat rrethe 60 miljon banore, po te thuashe te gjithe te besimit katolik,sa parti demokristiane ka?
Po keshtu e gjithe BE eshte i besimit kristian,po sa parti Demokristiane ka ne mbare Europen?
“Politikanet”tane qe drejtojn Partit Demokristiane ja bejn vetes kete pyetje!
Sigurishte qe jo,po edhe ligjeslacioni aktual i shtetit shqiptare eshte jo ne rregulle,krijohen parti politike tamam si kerpullat mbase shiut.
Krijimi i partive politike ka vetem nji qellim,veshja me “pushtet”e disa njerzeve qe ase iden s’ja kane politikes,dhe gjykata vetem firmos dhe vulos krijime partish dhe shoqatash te pa numerta.
Shqiperia nji vende me probleme politike dhe ekonomike,lejon lulzimin e partive kote.
Po le te rikthehem aty kue fillova,besimtaret e krishter si ka mundesi qe lejojn tu paraqiten ne elektorat lloje lloje partish politike qe flasin ne emer kristianizmit…..nji loje çoroditese,drejtojn parti demokristiane po ata qe i vodhen fondet ne emer te kristianizmit,fituan poste pushtetare,dhe akoma na çfaqen ne krye te partiçkes demokristiane,turp dhe vetem turp.
Lufta per bajraktarizem ka coptuar ne copa copa te krishteret.
Nji akte i shemtuar dhe anti kombetar.
Te gjithe besimtaret e kryqit te Krishtit duhet te protestojn ne largimin e te gjithe ketyre qe po na coptojn.
Demokristianet e vertet duhet te bashkohen ne nji parti te veteme,keshtu do jemi opozit e forte ne parlament dhe jashte sadhes se parlamentit.
Demokristianet duhet te mobilizohen si nji trup i vetem per votimet e 2017.
Imagjinoni po te jemi te gjithe te bashkuar sa deputet do te fitonim?
Pse demokristianet Shqiptare te mose jene forca politike qe ta trondis jeten politike ne vende,te jete force qe ndryshon shumçka ne sadhen e parlamentit,po mbesin si femijet jetim,votat e tyre ti gezojn te tjeret.
Keshtu do vazhdoje perçarja politike ne gjirin e demokristianve?
Koha do ti gjykoje te gjithe ata qe poe perçajn fen katolike,duke krijuar celula partiake ne inat te njeri tjetrit… mjafte kjo kolere tashe 25 vjete “Demokraci” besimtaret katolik duhet te din te organizohen dhe te krijohet vetem nji parti demokristiane,keshtu i beme nder kristianizmit,politikes dhe mbare Shqiperis,te mose i humbasim deputet tone per bajraktarizem.
Kryetaret aktual qe nuk jane te paket, le te behen nismetar per bashkimin e mbare demokristianve, 2017 te jete triumfi i kristianve te vertet, ndasia eshte pjelle e shejtanit, bashkimi eshte vullneti i zotit, nderimi dhe lutja perpara kryqit te Krishtit eshte fitore per te gjithe besimtaret qe duan paqen, lirinë dhe bashkimin.
Stema demokristianve Shqiptare eshte kryqi ku Krishti u gozhdue per s’gjalli ne emer te njerzimit,po ne te bijet e tije pse te ndare ne copa,copa.
Demokristianet Shqiptar ne emer te demokracis,ne emer te atdheut do din te bashkohen ne nji parti te veteme,keshtu japim shembullin ma te mire perpara Demokristiave Europian.


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

2 KOMENTE

 1. Këta jane demon-kristinet… keta jane thjeshte dhe vetem hajna spiune te infiltruar pafytyre me poshte se medioker, njeri ma i pa ftyr se shoku te pabese mashtrues ordiner rrenacaker mjeran qe i mbajn peng subjektet qe tu sherbejne tarafeve nepotike. adk-parti me kryetar te veshpallur, i pa zgjedhur as me vote te ndonje kongresi = nje kator i deshtuar i perfolur si gay spekulant pervetesues i fondeve donacioneve edhe ne vatikan gjate kohes si ambasador. spiunish sig. mashtrues ordiner pa asnje ide vetem plagjiaturist, hajn i fondeve te partive… te shumta te ndrruara nga ky. mashtron kur thote ka themeluar pdk qe ne 91 hahaha, ai deri në ’94 ishte zv kryetari PR-Godos. ky nje perçares shumfishues siglash fiktive. nje antidemokristian i vetedijshem=djalli vete. ldk nje mjek qe lufton per karrike drejtori hahaha belu kete sigel fiktive nga nikoll lehesi edhe ai nje mashtrues si ky. pdk nje mjeran ish sig. me pseudonimin kronometri i paafte-njeri me nivel te ulet intelektual, por me nje cilesi te vecante aftesi dhe zell te madh per te mbajtur peng e shperfytyruar filozofine krishtere ne planin politik. hajn si te tjeret te gjithe keta deri me sot te futur per te shperfytyruar nje subjekt te mundeshem demokristian, ne sherbim te kuletes dhe pushtetit si puthador. pkd nje subjekt sot fiktiv nje avokat dhimiter muslia mashtrues ordiner i pabese me shok e miq, kete e provon ai qe i ben ndere, gjen shum shpejt zhgenjimin prej shitjes qe te ben paskrahesh, vetshpallur edhe ky kryetar… pkd parti e tarafit nepotik nga fshati gruas si thote popullit …nje jodemokristian me fakte, qe bertet e poston foto si besimtar i mire ne fakt lakmitar edhe ndaj mikut, kafshues i dores qe i jep pushtet. ppkdsh nje koke matare drejton jje subjekt inekzistent vetzgjedh veten kryetar pa asnje konkurenc, parti fiktive si shoqet e saja me para permednuar. z.Gjin… ju cilin nga keto “kryetar vetshpallur” mbeshtesni? keta jane ne fakt nje grusht pushtash me emra krishtere dhe bema islamik te thekur antikrishtere. te gjitha keto parti duhen shkrire, nuk duhen mbeshtetur, si mjet i vetem per te pastruar sadopak te keqen e madhe qe mbollen e mbjellin ne perditeshmeri. sa te jene keto personazhe legena emri i ndritshem krishterve do te njolloset. Nje i krishtere i mire eshte edhe besimtar i mire, edhe besnik ne besim edhe nje solidar social njerzor, por mbi te gjitha zbaton 10 urdhnimet e tonzot. keta personazhe asnjerin nga 10 urdhnimet nuk i zbatojne. jane thjeshte dhe bvetem te infiltruar kush i vjeter e kush ma i ri nga ish sigurimi dhe sot nga strukturat e vjetra te ish sigurimit… shini ne profilet e tyre a miqve te tyre dhe do gejni foto qe flasin kjarte per keto paudhesi, nga deshira e tyre per tu mburrur ne opinjon harrojne dhe padisin vedin me fakte -foto. keta jane njerez qe njohin vetem sahanin, dhe “hasanin si zot te tyre”. Zoti i marrofte per se gjalli, pa te keqen e fmijve te tyre.

 2. Une lexova me shume kujdes kete koment!
  Po mjerisht nuk di se kujte i pergjigjem pasi qofshin shkrimet dhe komentet anonim nuk para me pelqejne.
  Gjithsesi jemi ne demokraci, dhe duhet nderuar dhe respektuar mendimi i secilit.
  Ju falnderoj perzemersishte per komentin.
  Me dashamiresi
  Gjin Musa

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu