KUJT I SHËRBEN KJO SITUATË NE SHQIPËRI DHE KOSOVË?

0
527

Gjin Musa

Asnji here ma pare nuke kemi qene ma afer konfliktit ndershe veti.
Politika e opozites ne Shqiperi poi fryn nji zjarri jo te lakmueshem, po mae tensionuar situata ne Kosovë.
Nji pyetje i linde ç’do qytetari shqiptare, si ne Kosovë, Maqedoni dhe Mali i Zi. Kujte poi sherbejne veprimet destruktive te opozites aktuale ne shetin Ame dhe ne Kosovë.
Po edhe pergjigja eshte e kuptueshme!vetem sherbimeve te huaja te cilat jane te interesuara qe trojet shqiptare te mose jetojn ne paqe.

Ne te dyja anet e kufirit po vjen era barotit!

Tashma Kosova po perjeton ditet ma te veshtira qe pase luftes,nji opozit qe po habit mbare opinjonin nderkombetar, lufte per pushtet, apo po punohet qe imazhi i Kosoves te shkretohet totalisht, keto veprime poi sherbejnë ma se miri Serbisë.
Opozita qe po proteston ne Kosov drejtohet nga nji shaterlan i çoroditur i cili quhet Albin Kurti,ketij anti Kosovari ju bashkangjit edhe “luftetari”i UCK Ramush Haradinaj dhe hajduti Fatmir Limaj.Po ku u instruktuan keta “opozitar” te gjitha gjasat jane se ne Tirane,aty ku jeton anti shqiptari i betuar,pro Serbi Sali Berisha.
Opozita qe po proteston ne Kosov drejtohet nga nji shaterlan i çoroditur i cili quhet Albin Kurti,ketij anti Kosovari ju bashkangjit edhe “luftetari”i UCK Ramush Haradinaj dhe hajduti Fatmir Limaj.Po ku u instruktuan keta “opozitar” te gjitha gjasat jane se ne Tirane,aty ku jeton anti shqiptari i betuar,pro Serbi Sali Berisha.
Nji loje e pregaditur ne te dy anet e kufirit,pra nji destabilizim politik qe kerkon te dali jashte kontrodhit,deri ne konfrontime fizike.
Kjo eshte anrra e Sali Berishes,per ta rikethyer 97 ne te gjitha trojet shqiptare,dhe me sa duket po ja arrin qellimit qe historia e vrasjeve dhe gjakderdhjes te rikthehet tani ne te gjitha trojet shqiptare.
Ne te gjitha analizat e mija politike dhe publike,kame dekleruar se Sali Bersha makineria Serbo, Ruse do ta degradojn edhe nji here shqiperin si ne 97, po kesaj radhe ne fushe beteje kane futur edhe faktorin politik te Kosoves.
Ngjarjet qe po perjetojm sote nga Kosova, dhe ato te djeshmet ne parlamentin Shqiptare nuk kane nevoje per asnji koment… djegie, molotov dhe veze ne parlamente, kjo eshte pasqyra e dites ne te dy anet e kufirit…
Nderkombetaret tani jane stepur perballe dhunes, baltosjes dhe shatrrimit te prones qytetare.
Shqiperia dhe Kosova jane shembulli mai keqe ne Europe,opozita te çoroditura,pa asnji prespektiv per te qene e besuesheme ne drejtimin e vendit.
Po keto opozita ne te dy te pa anet e kufirit tashma jane shembulli mai keqe ne Europ.
Ne Tirane kem nji opozit qe nuk po di ta marri vehten nga hubja e thelle dhe tronditese ne qershorin e 2013.
Ushtaret e SHQUP jane nene komanden e njeriut qe ka shkaterruar themelet shtetin shqiptar,i cili quhet Sali Berisha.
Jemi ne vitin 2016 dhe akoma po perjetojme vitin 97,vite kure shqiperia dhe shqiptaret pane me syt e tyre vrasje dhe krime nga ma barbare.
Ishte po ky Sali Berishe theu embargon dhe furnizoje makinerin Serbe per te vrare dhe çfarosur popullin Kosovar,sodhi 97 dhe 98,vite qe tronditen mbare opinjonin nderkombetar.
Sote te dy anet e kufirit jane epiqendrat e vatrave te zjarrit,nji zjarre qe rrezikon perplasjen e popullit mbi bindjet politike.
Ne shqiperi filloj gjuajtja me veze, po ne sadhen e parlamentit, opozita kosovare kete model duket se e ka mesuar nga “politikanet” shqiptar,nga ata qe dine ti vene flaken vendit,dine ta degradojn demokracin e vertet,po nga ata qe dine te bejn vrasje mafioze,po nga ata qe burgosen Adem Jasharin e vran ish ministrin embrojtjes te Kosoves,ata qe ushtrin çlirimtare te Kosoves deshen ta degradonin dhe ta quanin si nji grupe rrugeçer,e çfare nuk prodhoje politika e Tiranes nen hyqmin e Sali Berishes dhe te ca partizanve primitiv ne politik.
Sharja dhe shpifja e opozitave respektive Tiran…Prishtin jane modeli mai zymet i jetes parlamentare…
Anuk po perjetojm dite qe rrezikojn sigurin kombetare?
Pergjigja eshte e pranishme ne syte e ç’do bashkombasi!po rrezikohet paqa dhe siguria kombetare.Po faktori nderkombetaro a do veproje ne se situata do dali jashte kontrollit? A do lejone qe Ballkani te tronditet ne keto kohe kaqe kritike per kombin Shqiptar,politika po perçan popullin,po kerkon me ç’do kushte qe trojet Shqiptare te kethehen ne vatra zjarri,vetem e vetem per pushtete personale.
Mose valle fatet tona jane ne duarte e ca rrugaçve dhe matrapazve te ndyre qe mbi interesat personale nuk njofin ase zote ase kombe,njohin tradhtin kombetare,ashtu siçe ka vepruar Sali Berisha dhe Lulzim Basha gjate qeverisjes tete vjeçare,shiten kufit detar,shkaterruan ekonomin,tani duhet ti vene flaken se pa pushtet dallkauket nuk kane jete…
Populli vuan haraçin,dallkauket shkatrrojn vendin.Apo pregaditet terreni per nji 97 te dyte.

Shënim: Kjo situatë i shërben të keqes së kombit tonë, armiqve tanë! /AÇ


Nëse klikoni reklamën, këta paguajnë 0,000001 $ ... Bukur ë? :-) -- Thanks!

LINI NJË KOMENT

Ju lutem, futni komentin tuaj!
Ju lutem, futni emrin tuaj këtu